Skocz do zawartości
Eladril

Modernizacja PC, potrzebna opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Muszę przyznać że początkowo planowałem zestaw za 3k ale szara rzeczywistość mnie lekko przebudziła i już takich dzikich marzeń nie mam, dlatego zdecydowałem się na modernizacje mojego aktualnego komputera sprzed 3 lat.

 

Chce zaznaczyć że:

1) Mieszkam we Włoszech, tutaj dostępność komponentów jest gorsza niż w Polsce (choć o dziwo ceny są ostatnio niższe, w przeliczeniu ofc)

2) Chce kupić wszystko z jednego sklepu ponieważ tutaj kurier kosztuje od 10 do 15 euro, wiec strasznie przepłacę jak będę kupował każdy komponent w osobnym sklepie

 

Mój aktualny zestaw:

 

foxconn p35a

e4400 2ghz

patriot 800mhz LLK

8800gts 320mb

3200aaks 320gb

BQ 450W

 

Wstępny budżet: 500euro ( -> MAX! najlepiej mniej..)

 

Moja propozycja:

 

Gigabyte GA-P55-USB3

Intel Xeon X3440

RAM DDR2 2GB / 800Mhz CORSAIR XMS2 DC (+2gb)

MSI GeForce GTX460 Cyclone 768MB

CoolerMaster GX 650W 80 Plus (najtańszy porządny zasilacz 650W w sklepie który wybrałem)

 

Razem 510 euro.

 

Pytania:

1) Czy ramy które wybrałem będą współpracowały ze starymi

2) Czy płyta główna jest wystarczająca dobra do procesora, w polecanych zestawach jest droższa o 150zł

3) Za ten zasilacz BQ 450W dałem wtedy kupe forsy, przepłaciłem w sumie. Prawdopodobnie ma duży zapas, może nie potrzeba nowego? Chociaż pewnie nie aż tak duży :P

4) Bd musiał się obejść bez chłodzenia na cpu, mam nadzieje że to nie tragedia (tzn bez lepszego niż boxowe).

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to BeQuiet StraightPower BQT E5-450W

 

Świetnie byłoby gdyby wystarczył, mógłbym wtedy dołożyć do chłodzenia CPU: Zalman CNPS10X Quiet

 

Czy w takim razie reszta jest w porządku, wszystko do siebie pasuje, kompatybilne jest?

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahh racja.. stare mam ddr2, zupełnie o tym zapomniałem. to wtedy wziąłbym

 

RAM DDR3 4GB / 1333Mhz CORSAIR XMS3 CL9

 

za 15euro więcej są 1600mhz cl7, ale się nie mieszcze.. :/ wychodzi 502euro + 10 przesyłka. więcej nie wycisnę.

 

EDIT

Chyba że.. darowałbym sobie chłodzenie, i wziął

 

RAM DDR3 4GB / 1600Mhz CORSAIR XMS3 Classic DC KIT CL7

Gigabyte GTX460 1024MB

 

Tak jest zdecydowanie lepiej, tylko czy ten BQ podźwignie to? Razem 483euro. Byłoby idealnie.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma goodramów nigdzie niestety, ani w sklepach ani na ebayu ^.- rozczarowałem się też.

 

Nie, monitor mam 19''.. (sic!). W przyszłości, może za pare miesięcy, kupie 22''.

 

i5 750/760 nie ma w sklepie w którym wybrałem (ma dobry asortyment), ale:

 

Intel Xeon X3440 € 182,92

i5 750 € 158,64 (168,64 €)

i5 760 € 150,00 (160,00) < !!! o to nie pytaj bo nie mam pojęcia czemu wyższy model jest tańszy :P akurat jakiś sklep obniżył marżę..

 

Sklep z którego chciałem kupić (oprócz procesora najwidoczniej) to BPM Power - Vendita on line - fotografia,informatica,computer,musica,gps,navigatore,navigatori gps,mp3,ipod,cellulare,cellulari,telefonini,telefonino,marca,modello,modelli,televisore,televisori,lcd,plasma,audio, video, cavi, adattatori

 

Porównywarka cen: http://www.trovaprezzi.it

 

//

Ram dlaczego 1333 CL9? Z pewnością różnica 15 euro jest warta wzięcia 1600 CL7..

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest na AM3, ale nie na s1156 bo tutaj w grach jest to roznica w granicach bledu pomiarowego a w nektorym oprogramowaniu kilka procencikow, pomijając to że byle pamięci zrobią na pewno 1600 CL8 w kilka min zabawy. Także 15 ojro jest chora cena za to co robi sie samemu w tak krotkim czasie i to jeszcze z lepszymi efektami.

 

A mógłbyś napisać tak dokładnie jaki produkt i jaka cena narazie jest wybrana? :P Wtedy będę mógł szukać zamienników i lepszych ofert mając pogląd na cene, bo przyznam że jest tam np 6850 który jest tańszy od wielu 460'tek :D

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Prolog ale na szybszych pamięciach pewnie osiągnąłbym 2000mhz cl9, albo coś koło tego. chyba że faktycznie różnica jest marginalna..

 

//

Dołączona grafika

 

//

Najtaniej HD 6850 widzę za 155euro (165), jakbym wziął tańsze ramy tak jak doradzacie to mógłbym tak zrobić, jeżeli się opłaca.

 

Dołączona grafika

 

good?

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 6850 ma tego plusa że to konstrukcja niereferencyjna, więc jest cicho i z potencjałem OC. Natomiast Gigabyte jest znacznie tańsza i wtedy mógłbyś brać te inne pamięci choć akurat w tym przypadku to bez sensu bo są to te same kości, więc i podkręcą się tak samo ;) Jeszcze ew GTX Cyclone za 161 i policz ile by Cie wyniosło, choć ostatni zestaw to bodajże równe 500 z przesyłką :P

 

ps. LGA1156 + Lynnfield (Core i7, Core i5-700) – taktowanie pamięci a wydajność :: PCLab.pl - jak widać w użytku nie wiele daje tak wygórowane OC jak prawie 2k i CL7, także 1600 da jeszcze mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większą satysfakcję dadzą pamięci 1333MHz wykręcone na 1600MHz niż 1600MHz na 1650MHz.

Pewnie mało które 1600 pójdą na 2000 bo jak 1333 a 1600 dzieli niewielka różnica w cenie to 2000MHz to już przepaść cenowa.

 

Troszkę historii:

ddr2 667MHz często robiły 800MHz i więcej.

ddr2 800MHz robiły 900MHz i więcej.

ddr2 1066MHz często nie robiły parametrów producenta. W czasach świetność ddr2 przewijały się tematy o tym na forum.

Inna sprawa, wyższe taktowanie pamięci to najczęściej większe wydzielanie ciepła. Pamięci nie tak łatwo chłodzić jak np. cpu.

Pamiętać też warto, że s.775 przy cpu z serii E8x00 oraz Q9xx0 dobre pamięci były niezbędne do OC (niski mnożnik), przy i5, i7 i pochodnych mnożniki są wysokie i pamięci nie maja wpływu na wysokie OC procesora.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prolog

Masz na mysli ten Powercolor ze jest niereferencyjny?

 

Lepszy jest GTX 460 1GB czy HD 6850? Przyznam ze chetnie wzialbym radeona tym razem, ale nie ma to dla mnie tak duzego znaczenia.

 

Mam tez obawy co do zasilacza, pociagnie xeona, ram 1333mhz i gtx 1gb/6850? :o Ciezko chyba, niebezpiecznie troche. Ten zasilacz kosztowal w ch.. ale bedzie musial nadrobic pewnie ze 100-150W to na granicy.

 

@Klaus

Xeon tez ma wysoki mnoznik?

 

PS

Mozliwe ze ten zestaw kupie dopiero na gwiazdke, na ferie zimowe albo w ogole na poczatku wakacji.. temat zrobilem juz teraz zeby sie troche zorientowac, poza tym tak duzo sie chyba nie zmieni przez ten czas.

 

Ale - gdyby przez ten czas ceny potanialy, to lepiej jest mi wymienic hdd wd3200aaks na samsung f3 500gb, czy lepiej lepsze chlodzenie na CPU :P(pod wzgledem wydajnosciowym, bo wiecej miejsca nie potrzebuje) sry ze kaze wam tak hipotetyzowac..

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...