Skocz do zawartości
avatr

Grafika i zasilacz do zestawu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam taki sprzęt:

- AMD Athlon 64 X2 5200+ /2.7GHz, 1MB, 65W, BOX, AM2/

- Gigabyte MA78GM-S2H /AMD 780G/

- OCZ OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Reaper EB

O zasilaczu nie wspominam bo to złom ;)

 

Chciałbym do tego zestawu dokupić kartę graficzną i zasilacz. Zastanawiam się nad:

Grafika -Sapphire Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP

Zasilacz -Chieftec GPS-400A 400W[GPS-400A]

-Corsair 430W [CMPSU-430CXEU]

 

Moje pytanie jest następujące. Co o tym myślicie? Czy ten sprzęt da rade pociągnąć tą grafikę oraz czy podane zasilacze przeze mnie są dobre. Myślę, że zasilacz 400W powinien tutaj sobie poradzić. Jeżeli się mylę to proszę poprawcie mnie. Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie do takiego zestawu jaką kartę byście polecili? Możliwe też, że procesor w najbliższym czasie wymienię ale na razie niestety nie mam na to funduszy. Wiąże się to już też z wymianą MOBO i RAMu.

Edytowane przez avatr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale procesory z tego co widziałem są już na AM3 a ta płyta ma AM2/2+. Andrew777 a do tego sprzętu co obecnie posiadam jaką grafikę i zasilacz byś polecił? A i czy mocno ten procesor by ograniczał tego HD 5770?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś niestety nie jestem jakoś przekonany do Nvidi. Wolałbym coś z Radeona a HD 4850?

 

A zielone samochody są szybsze od czerwonych ;)

 

260GTX jest szybszy od tego Radeona, a cena powinna być porównywalna.

 

W sprawie zasilacza to radze poszukać czegoś modularnego. Sam jak widać mam Chieftec-a 450W i nie mogę o nim złego słowa powiedzieć poza tym, że te cholerne kable mam problem pochować ;)

450W wydaje się rozsądnym minimum(tzn. nie na granicy mocy zasilacza ;)).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...