Skocz do zawartości
szquar

z PC na plazmę przez DVI-HDMI, obraz statyczny lub brak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc bo stopień mojej frustracji osiągnął apogeum.

Zakupiłem telewizor Panasonic TX-P42U20E, plan był taki że będzie do niego podłączone PS3 do grania i komp do oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości.

PS3 puki co jest podpięte na komponencie, jako że w karcie graficznej (Power Color radeon hd 4890) nie ma hdmi zakupiłem kabel dvi-hdmi. Dodam tylko że kabel ma 5m i ma filtry.

I tutaj pojawia się problem.

Po podłączeniu komp wykrywa kabel i telewizor jako telewizor Panasonic, ale albo w ogóle nie ma obrazu albo jest statyczny, znaczy się jak ruszam myszką albo robię cokolwiek to obraz i tak się nie zmienia. Dodam że jakikolwiek obraz udało mi się uzyskać po odłączeniu kabla od monitora, ale mając na uwadze późniejsze objawy mógł być to przypadek.

Pomyślałem że może mam zepsutą grafe albo coś innego w kompie. Za pomocą tego samego kabla (tyle że w odwrotną stronę) podłączyłem PS'a do mojego monitora, wszystko działa. Postanowiłem podłączyć innego kompa (z gf8600).

Tutaj obraz na chwile się pojawił z jakimiś artefaktami, jak poruszałem kablem zaraz przy telewizorze to artefakty zniknęły, jak jeszcze znów poruszałem to obraz zniknął całkiem. Kolejny raz, pomimo ruszania kablem, odpinania i podpinania, stawania na głowie i modlenia się, obraz nie pojawił się ani razu.

Więc wydaje mi się że albo pewnie jest coś nie tak z kablem albo wejściem hdmi na telewizorze.

Co o tym sądzicie? Miał ktoś podobne objawy?

Błagam, niech ktoś mądry i obyty w temacie się wypowie bo obawiam się że wyrzucę jutro telewizor przez okno;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze obraz jest statyczny pytanie czy widac ikony ? tj cz jest tylko pulpit ...

 

ogolnie zrob tak :

 

wylacz kompa odlacz monitor podlaczy tylko TV i zobacz czy bedzie pelen pulpit ;-)

 

jezeli tak to problemem sa ustawienia sterownikow ... jezeli nie to masz cos walniete ( nie sadze ze to wejscie HDMI , raczej kabel )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że to oczywiście kabel, ponowne podpięcie pod PS'a nie skutkowało już wyświetlaniem obrazu, na zwykłym HDMI wszytsko jest w pożadku, przynajmniej po podpięciu do portu na płycie głównej.

 

Dziekuję za odpowiedź.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...