Skocz do zawartości
kubek88

nV 9600 GT i PhysX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Panowie mam ogromną nadzieje,że rozwiejecie moje wątpliwości.

Lada dzień kupuję kartę ATI i chciałbym zaadoptować mojego starego GeForce 9600GT do obliczania fizyki.

Mam wątpliwości czy takie połączenie przyniesie zysk relatywny czy też straty. Czy w ogóle połączę obydwie na chipsecie P55?

Przyrost wydajności będzie zauważalny? Warto się bawić w takie "łączenia"?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto? To zależy czy grasz w gry, które korzystają z physx, inaczej nie warto.

Problemem jest barak wsparcia z strony nvidi gdy chcesz dodać do karty ati, gf'a który będzie miał liczyć fizykę. Musisz poszukać modowanych sterowników, które pozwolą na taką kombinacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam. Podebne się pod temat.

 

Mam możliwość podpięcia do fizyki 9600gt razem z moją 6950 ale sie zastanawiam czy wogóle jest sens. Z tego co czytałęm są problemy ze sterami żeby to jakoś sensownie działało a poza tym nie wiem czy bedzie jakiś przyrost wydajności. Kupowałem tą 9600 chyba ponad rok temu pod kątem np Batmana czy mirrors edge. Nie wiem czy dzisiaj karta poradzi sobie z fizyką w nowszych grach.

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600gt to totalny złom do physx - najlepiej to mieć w ostatecznośći gtx280 w połączeniu z minium gtx480 (ewentualnie nowsze począwszy od gtx560 wzwyż) jako minimum lub zmienić platformę na Intel Core i5-2500K + minimum gtx560ti -> podkręcić cpu na co najmniej 4.5 i cieszyć się wydajnością w mafii 2 bo to chyba jedyna z nowych gier która w ogóle jest w stanie obciążyć taki zestaw i wykorzystać physx reszta to ściema...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest to możliwe, z tym że trzeba się zastanowić czy ta technologia jest na tyle wykorzystywana w grach żeby się tym bawić.

http://forum.pclab.pl/topic/390173-Radeon-GeForce-CrossSLI-PhysX-%3B/k

Edytowane przez Luca Brasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...