Skocz do zawartości
Jovito

Płyta głowna pod socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, potrzebuje płytę główną pod socket 775 do procesora E2140, chcialbym aby plyta pozwoliła na wysokie oc tego procka, zadowoliło by mnie coś okolo 3.0GHZ, dysponuje kwotą do 150zl, w gre wchodza raczej tylko używane plyty, znalazlem cos takiego ale nie wiem czy sie bedzie nadawac: Płyta glówna Asus P5K SE LGA 775 (1342355716) - Aukcje internetowe Allegro

 

czy moze lepiej sprawdzi sie coś z nForce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

miałem tę płytę w poprzednim zestawie i na dobrą sprawę do takiego procka to bez problemu Ci starczy. Do tej płyty miałem E2160 i na 3,2ghz szedł bez pierdnięcia. Pewnie i dało się więcej, ale nie potrzebowałem.

 

Co teraz masz?

 

jaki zasilator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się nie spieszy to możesz spróbować zapolować na P5B Premium/Deluxe czasem pojawiają się w tej cenie. Choć jak wyżej do e2140 starczy mobo którą podałeś, ale jak planujesz/gry cię zmuszą to przy quadzie podobnie jak i ja na zwykłym P5B "rekordów oc" nie pobijesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie posiadam zasilacz Euro case 350W, procek e2140 podkreconego na 2.0ghz- wiecej plyta nie pozwala, plyte glowna MSI MS 7267, ramy kingston 2GB ddr2 667mhz oraz karte graficzna Asus 9600gso, zasilacz bede wymieniac na delte lub fortona 400w, co do plyty to moze lepszym rozwiazaniem bedzie evga 650i ultra ? ale jezeli mowice ze ten asus jest dobry to zaufam wam i sie chyba na niego skusze ;p

Edytowane przez Jovito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja o tej evga wiele nie powiem, do czynienia z nforcem(oprócz NF2) nie miałem, choć patrząc na foto widzę że sekcja zasilania wygląda lepiej(6 faz, sporo mosfetów), lepiej są też rozmieszczone porty pcie/pci(w tym p5k se do użytku nadaje się w zasadzie jedno stare pci bo reszte zakrywa grafika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak radzisz, co brać bo nie chce jakiegoś chłamu kupić, sam juz nie wiem mam mętlik w głowie, zdaje sie na was ;), jeszcze pytanko czy chłodzenie Arctic Colling AC Freezer 7 PRO da rade z podkreconym prockiem na te 3.0ghz ? :)

 

Edit: Niestety ale tego Asusa juz nie ma na allegro, ktos mnie uprzedził, wiec co radzicie brac ? :)

Edytowane przez Jovito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...