Skocz do zawartości
mr^_^max

Buda + monitor do 1600zł, pytania i wątpliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kupować laptopa, ale coraz intensywniej zastanawiam się nad stacjonarką. Obecny komputer mam wręcz archaiczny, konfigurację może przemilczę. Jedyne co można z niego użyć to kupione 2 lata temu:

- Seagate 7200.10 250GB 16MB Cache

- Modecom MC 2.0 350W

 

Teraz tak, dysk jako tako mi wystarcza. Jeśli będzie mało, na wakacjach sprawię sobie coś większego. Póki co kasy brak, także chciałbym zostawić.

 

Co do zasilacza, liczę na Waszą opinię. Zdaję sobie sprawę, że mocy mało, ale może akurat wystarczy. Mogę całkowicie zrezygnować z podkręcania.

 

Napęd - niepotrzebny.

 

Monitor - 9 lat przesiedziałem na CRT 17", nie chcę dużo wydawać, zresztą myślę, że 20" będzie dla mnie wystarczające.

LCD 20" BenQ G2020HD Wide 9H.L0XLB.QBE - 431zł

 

Reszta o której myślałem (wzorowałem się na gotowcach z PurePC):

Procesor: Procesor AMD Athlon II X3 445 BOX 3,1Ghz - 260zł

Płyta główna: ?

Pamięć: 2x DDR3 2GB PC10600 1333MHz Goodram CL9 GR1333D364L9/2G - 174zł

Karta graficzna: Karta Sapphire HD5750 1GB DDR5/128bit Lite - 436zł

Buda: MODECOM SWING MIDI - 98zł

 

Niestety nie ma dostępnej polecanej i taniej płyty ASRock M3A770DE. Mógłby ktoś rzucić okiem na sklep i polecić coś stosunkowo taniego? Powyższe podzespoły już wychodzą w okolizach 1400zł, więc najlepiej gdyby płyta główna nie przekraczała 250zł - możliwość odblokowania dodatkowego rdzenia wskazana.

 

Czekam również na opinie co do zasilacza, jeśli nie pociągnie, będzie trzeba zmienić konfiguracje. Z góry dziękuję za pomoc :)

 

P.S. apollo.pl dlatego, że mają siedzibę w Rzeszowie i możliwy będzie odbiór osobisty. Wolę na miejscu, zwłaszcza, że ceny mają w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest problem, bo prawdopodobnie będę musiał wydać ciut mniej.

 

Więc tak, to bym zostawił::

Athlon II X3 445 BOX 3,1Ghz - 260zł

MSI 770-C45 - 231zł

2x DDR3 2GB 1333MHz Goodram CL9 - 174zł

Buda - 98zł

------

763zł

 

Czyli jedyne na czym mógłbym oszczędzić to karta graficzna i monitor. Za monitorem porozglądam się w innych sklepach, może uda się wyrwać taniej. Natomiast kartę chciałbym kupić też w apollo. Możecie polecić coś o jedną klasę niżej? Widzę, że Radeon 5670 jest za 291zł:

Apollo Sp. z o.o. | [PCIE] Karta Sapphire HD5670 512MB DDR5/128b Bulk 11168-01-10R

Opłaca się to w ogóle? Przeglądnąłem testy i jednak odstaje sporo od R5750. A może coś innego? Tylko miejcie na względzie zasilacz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie najrozsądniejsze wyjście, kostkę RAM można w każdej chwili dołożyć. Takie głupie pytanie, przy procesorze spotkam jakieś śladowe ilości pasty termoprzewodzącej czy mam o nią zadbać we własnym zakresie?

 

Martwi mnie tylko ten zasilacz, oby nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze dzisiaj wpłynęły na moje konto, jutro rano będę dzwonił do sklepu czy są dostępne podane podzespoły, jeśli tak to od razu jadę i biorę.

 

Warto dopłacać 20 zł do tej płyty głównej:

Apollo Sp. z o.o. | [AMD][AM3] Płyta Gigabyte GA-MA770T-UD3

Czy to właściwie jedno i to samo?

 

Przy okazji, czy może się zdarzyć tak, że płyta odmówi współpracy z Athlonem II X3, np. z powodu nieaktualnego BIOSu? Tu aktualizacje:

MSI Polska – Komputery AIO, notebooki, netbooki, płyty główne, karty graficzne i więcej

 

W ostatniej aktualizacji pojawiło się "Support low voltage memory", a te GoodRamy pracują na 1,5V, więc chyba dosyć niskim? W przypadku nieuaktualnionego BIOSu ma szansę to zadziałać?

 

Przepraszam za takie pytania, ale miałem trochę przerwy od świata komputerów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest problem. Zamówiłem części w sobotę, mają być na środę/czwartek. Płytę główną wziąłem jednak Gigabyte 770T UD3, tak patrzę teraz, ma dodatkowe złącze zasilania 8 pin:

http://www.gigabyte.pl/images/products/2036/0f3f.jpg

 

Mój zasilacz posiada złącze standardowo 20 pin do płyty głównej + 4 pin (czyli razem 24 pin, takie jak ma ta płyta). Posiadam jeszcze złącze 6 pin, jak rozumiem do karty graficznej? Niestety więcej próżno szukać. Od razu pomyślałem o przejściówce i znalazłem takie coś:

Adapter zasilania z 2x MOLEX na PCI-Express 8PIN (1313193815) - Aukcje internetowe Allegro

Na aukcji jest napisane, że jest to do kart graficznych na PCI-E, a jak rozumiem, złącze na płycie głównej jest do procesora? Czy taka przejściówka będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w czasie w którym napisałeś posta, dokładnie przyjrzałem się przewodom i znalazłem złącze 4 pin (2x12V i 2xground). Dokształciłem się też dzięki tej stronie:

All about the various PC power supply cables and connectors

 

W każdym razie już wiem czym się różni 8 pin EPS od PCIE. Czyli nie powinno być problemów przy samym złączu 4 pin? Czy lepiej spróbować dokupić taką przejściówkę:

http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/12v4pinadapter.jpg

i podłączyć oba?

 

Tak przy okazji, kupiłem jednak monitor LG E2240, 21,5" LED - 510zł. Cena bardzo przyjemna, szkoda tylko, że posiada wyłącznie wyjście D-Sub.

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem serdecznie podziękować za pomoc. Ostatecznie wziąłem płytę główną Asus M4A77TD i kartę graficzną Asus 5750 Formula. Następnym razem zamówię w sklepie internetowym z odbiorem osobistym, szkoda czasu i nerwów. Chociaż i tak owe części sprzedali mi w dość promocyjnych cenach (za czekanie), ale i tak wyszło ciut więcej niż miało. Szarpnąłem się też od razu na drugą kostę RAM. Nowe bebechy wrzuciłem do starej obudowy, przyjdzie nowa z allegro (Modecom Swing), będę przekładał. Bardzo miło jestem zaskoczony poziomem hałasu, a właściwie jego braku :wink: Wszystko działa bardzo fajnie, właśnie postawiłem Win 7 x64 i jestem zachwycony.

 

Niestety ani kolejnego rdzenia, ani pamięci L3 nie udało się odblokować. Trochę szkoda, ale co począć.

 

W każdym razie jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :rolleyes:

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wersja na pokładzie więc nic z tego. Przy okazji, jak zapatrujecie się na OC przy moim obecnym zasilaczu? I nie chodzi o ile mogę podnieść takty, bo wiem, że to "indywidualna" kwestia dla każdego procka, ale czy warto w ogóle zaczynać. Nie wiem po prostu czy Modecom da rade, jednak 350W to trochę mało.

 

Zaczynam się zastanawiać po co mi taka karta graficzna, odzwyczaiłem się od grania i nawet jako wielki fan Gothica wyłączyłem Risena po 20 min gry :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...