Skocz do zawartości
rothar

Zestaw do gier - do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupic kompa głównie nastawianego pod gry

granice 1600zł lekko ponad może być

 

Zasilacz (ModeCom Premium 500W), Obudowe i kieszeń DVD już mam

 

Bede wdzieczny za wszystkie opinie, wskazowki, co zmienic, ktory wybrac, etc.

 

Mam tu kilka zestawów (składałem sam na esc.pl)

 

1. AMD

AMD Athlon II X3 450 /3.2GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/

AsRock 880GMH/USB3 /AMD 880G/

Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Asus Radeon HD5770 CuCore 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI

 

2. AMD

AMD Athlon II X4 645 /3.1GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

AsRock 880GMH/USB3 /AMD 880G/

Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Asus Radeon HD5770 CuCore 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI

 

3. Intel

Intel Core i3-540 /3.06GHz, 4MB, LGA1156, BOX/

Gigabyte P55-UD3L /intel P55/

Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Asus Radeon HD5770 CuCore 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI

 

Ale mam pytanie, czy płyta AsRocka nie byłaby lepsza z zestawie 3?

Tak tylko słyszałem, bylbym wdzieczny za wypowiedzenie sie w tym temacie, dzieki

 

Tak samo znam opinie innych internautów, którzy zgodnie mówią, że kości RAM od Geila czy GoodRam sa lepsze od Corsairów

 

Do tego słyszałem, że Intel jest najlepszy, któremu Phenom prawie dorownuje, natomiast Athlon odstaje znacznie, ale spotkałem sie z miliardem całkiem różnych opinii, że to Athlon jest najlepszym wyjsciem, wiec, bylbym wdzieczny za jakies potwierdzenie lub krotkie uzasadnienie swoich wypowiedzi =) Z góry wielkie dzieki

 

Jakieś uwagi / wskazówki?

 

Do tego, słyszałem, że mój zasilacz ModeCom Premium 500W nie pociągnie zadnego z tych zestawów, jaka jest wasza opinia? Na jaki powinienem zmienić?

 

Do tego potrzebuje wentylatorka do tego zestawu

Ja bym wziął SilentiumPC Spartan HE923, wasza opinia?

Z góry wielkie dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon II X4 635 /2.9GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/ 349 zł

AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/ 335 zł

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 230 zł

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 210 zł

Inno3D GeForce GTX 260 896MB DDR3 /448bit/ 2xDVI 459 zł

1583zł

 

Z intela ciekawe są tylko 4 rdzenie, które nie mieszczą się w zadany przedział cenowy.

Jeżeli nie ma możliwości dopłacić do pełnych 4 rdzeni (945 ~490zł) to ten zestaw wydaje się najlepszy.

GoodRAMy są kompatybilne ze wszystkim co się da, a zasilacz da radę.

Karta to już klasa wyżej od HD5770.

Niech ktoś mnie tylko uświadomi czy płyta ma możliwość odblokowania cache (rdzenie idą ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 rdzenie intela spokojnie zjadaja wszystkie bezcachowe Athlony:

CPU Benchmark, Part 2: Mainstream Processors. Page 6 - X-bit labs

 

a po podkreceniu jest tylko gorzej (dla AMD):

[url="http://nvision.pl/Phenom-II-X2-555-BE-Athlon-II-X4-635-oraz-Athlon-II-X3-440-test-przyspieszonych-procesorow-AMD--Articles-321-ndetails-26.html"]Podkręcanie - testy

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja w tych testach nie widzę znaczącej przewagi. W ogólnym rozrachunku to i3 530 wypada znacznie gorzej od AII x4 635 a są w podobnej cenie. Fanboyom dziękujemy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tych twoich testów to wyczytałem. O tu http://nvision.pl/Phenom-II-X2-555-BE-Athlon-II-X4-635-oraz-Athlon-II-X3-440-test-przyspieszonych-procesorow-AMD--Articles-321-ndetails-24.html W grach i3 ma jakieś od -5 do 5 klatek więcej, w kazdym inym zastosowaniu przegrywa z AII x4.

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aplikacjach i grach wykorzystujących wielordzeniowość wygląda to inaczej. Poza tym w grach ogólnie nie ma jakiegoś szałowego wyniku, głównie w benchsmarkach choć niezaprzeczalny jest wysoki wynik i3 no i to OC :P Co jest lepsze? Nie wiem, ale ja brałbym M3A770DE i x3/x4 a może nawet selekta w którym na 100% odblokuje się L3 i po problemie a cenowo i tak będzie mniej niż i3 + dobre mobo..

 

 

@edit

O proszę, jeszcze lepiej:

i3 540 + T3eH9 - 768 zł

955 + M3A770DE - 759 zł

 

Pełne 4 rdzenie z cache L3 w nowej rewizji, które wyniki w grach mają zbliżone do i5 750 (tego prawdziwego i5, 4-ro rdzeniowego :P)

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tych twoich testów to wyczytałem. O tu http://nvision.pl/Ph...details-24.html W grach i3 ma jakieś od -5 do 5 klatek więcej, w kazdym inym zastosowaniu przegrywa z AII x4.

 

A co jest napisane w temacie?

 

Zestaw do gier.

 

I jak widać z tych testów nawet @stock i3 jest do gier lepszy, a po podkręceniu jest znacznie lepszy.

 

AMD Phenom II X6 1055T Overclocking. Page 7 - X-bit labs

 

Ale spoko co z tego , że testy pokazują , że ma wydajność jak pełne Phenomy X6 w grach, przecież lepiej wcisnąć komuś AMD bo ma więcej jajek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma i3 nawet. A co do nvision to ja podziękuje. Wszystko od nich jest tak rzeczowe że aż strach, zwłaszcza zestawy klejone co miesiąc przez tego pana ;)

 

Co do wyższości czterech rdzeni nad dwoma w dzisiejszym świecie to chyba oczywista oczywistość, a zwłaszcza 4 rdzeni w 955, które już i3 odstawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 od i3 rozni sie wydajnością wbudowanaejgrafiki, mnoznikiem i trybami turbo oraz wsparcie dla sprzętowej kryptografii.

 

Jak nie lubisz nvision mozemy sie przerzucic na fraza:

 

INTEL CORE I3 530, CORE I5 650 I CORE I5 661 – WESTEMERE CZYLI 32NM W AKCJI | FrazPC

 

albo na bit-techa:

Review - Overclocking Intel's Core i3 530 | bit-tech.net

 

Ile byśmy testów z wynikami oc nie podrzucili wyniki są jednoznaczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoim zdaniem i5 serii 6 ma 4 rdzenie? Ja piszę o procesorze czterordzeniowym a Ty o jakichś popierdółkach z gpu, które jest w stanie opanować Aero <brawo>

Rzucaj testami jak chcesz, ale nie wmówisz mi, że kupno i3 jest lepszym wyborem od kupna Phenoma II 955 i tyle.

 

@edit

Test z czterema grami nie jest miarodajny. Natomiast Crysis często ma swoje huśtwaki nastrojów i leje na wielordzeniowość to też ciężko go brać pod uwagę jako wyznacznik ogólnej wydajności.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edit

Test z czterema grami nie jest miarodajny. Natomiast Crysis często ma swoje huśtwaki nastrojów i leje na wielordzeniowość to też ciężko go brać pod uwagę jako wyznacznik ogólnej wydajności.

 

 

No brawo - i takie zachowania są normalne dla większości gier. Spora część jest pisana pod 1-2 rdzenie, porty z konsoli potrafią dobrze wykorzystać 3, nieliczne rodzynki w pełni czerpią z 4 rdzeni, a jak dobrze poszukać to na palcach obu rąk możemy zliczyć gry korzystające z 6 lub więcej.

 

 

Dlatego jak widać na wszystkich zalinkowanych testach kombinacja dwóch silnych rdzeni spokojnie walczy i wygrywa z 3-4 slabymi rdzeniami athlona II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił Intela w spokoju.

 

Płyta główna ASRock M3A770DE Morele.net

Pamięć Good Ram DDR3 2048MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/2G) w Morele.net 2 sztuki

Procesor AMD Phenom II X2 550 Black Edition 3.1GHz (Callisto,85W,AM3) (HDZ550WFGIBOX) w Morele.net (kup używanego na allegro z odblokowanymi rdzeniami lub nowego)

Samsung F3 1TB

 

Jeśli chcesz GTXa 460 to musisz kupić inny zasilacz.

Edytowane przez Nicramer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom x4 955 BE - 530zl

Asrock M3A770DE - 220 zl

GoodRam - 2x2GB 1333 CL9 - 230zl

Samsung F3 500GB - 150zl

GF 460 768MB - 630zl lub z allegro za 570zl

 

ceny z ESC

 

cena nie znacznie przekroczona ale warto ( przy karcie z allgro), mozna zaoszczędzić i kupic na razie jedna kosc ramu ( za jakis czas dokupić druga)

 

co do zasilacza to się nie wypowiem czy da rade bo jestem strasznie cięty na modecomy i nie chce bluzgać

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...