Skocz do zawartości
B3T0N

mam pytanie do Was- nieciekawe - NAUKA W WAKACJE :-/

Rekomendowane odpowiedzi

fakt - opieprzalem sie przez caly rok i teraz mnie czeka poprawka z przedmiotu co sie nazywa uklady analogowe - przeje.bany przedmiot

 

i teraz mam pytanie do Was - jak sie nauczyc praktycznie na pamiec 200 stron zeszytu A4 ??? jakies rady ???

 

nie smiejcie sie ze mnie , - to niestety jest przykre , ze w wakacje bede musial siedziec nad zeszytem :( :cry: :cry: :cry: :cry: moja dziewczyna mi zadeklarowala ze mi pomoze ale nie wiem czy cokolwiek to da , jezeli ona nic z tego nie rozumi , a tymbardziej ja - to jest pamieciowa niestety - wszystkie wykresy , schematy , wzory na pamiec praktycznie ....... :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba sie było uczyć w roku szkolnym :P

 

 

nie no stary zawaliłeś... są chyba jakies takie kursy do ćwiczenia pamięci ale nie wiem czy to cosik da... :/ po prostu zakuwaj albo popytaj się specjalistów (memologów, memoryzologów ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ta poprawka ? Chyba jedynym wyjsciem jest systematyczna nauka teraz, do tej poprawki codziennie sumiennie jakis czas poswiecic - wylaczyc kompa i sie uczyc. Dziewczyna moze Ci pomoc - przepytywac Cie z tego co sie nauczyles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ta poprawka ? Chyba jedynym wyjsciem jest systematyczna nauka teraz, do tej poprawki codziennie sumiennie jakis czas poswiecic - wylaczyc kompa i sie uczyc. Dziewczyna moze Ci pomoc - przepytywac Cie z tego co sie nauczyles.

poprawka chamsko pod koniec sierpnia :x chyba w lipcu poszaleje , a w sierpniu bede sie uczyl tego , bo innego nie widze sensu gdyz jakbym to rozlozyl na 2 miesiace to wtnczas zapomne tego co sie uczylem na poczatku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ta poprawka ? Chyba jedynym wyjsciem jest systematyczna nauka teraz, do tej poprawki codziennie sumiennie jakis czas poswiecic - wylaczyc kompa i sie uczyc. Dziewczyna moze Ci pomoc - przepytywac Cie z tego co sie nauczyles.

poprawka chamsko pod koniec sierpnia :x chyba w lipcu poszaleje , a w sierpniu bede sie uczyl tego , bo innego nie widze sensu gdyz jakbym to rozlozyl na 2 miesiace to wtnczas zapomne tego co sie uczylem na poczatku :/

No nie wiem, jesli opanowalbyc cos w lipcu to w sierpniu to tylko kwestia przypomnienia, a zawsze wiecej czasu - 2 miechy a nie 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odkladaj tego... ja jestem na razie w LO 3 klasa, ale wiem co to jest odkladanie na ostatni moment... ucz sie systematycznie, a zostanie czas na balange (gadam jak moja mamusia :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt - opieprzalem sie przez caly rok i teraz mnie czeka poprawka z przedmiotu co sie nazywa uklady analogowe - przeje.bany przedmiot

 

i teraz mam pytanie do Was - jak sie nauczyc praktycznie na pamiec 200 stron zeszytu A4 ??? jakies rady ??? 

 

nie smiejcie sie ze mnie , - to niestety jest przykre , ze w wakacje bede musial siedziec nad zeszytem :(  :cry:  :cry:  :cry:  :cry: moja dziewczyna mi zadeklarowala ze mi pomoze ale nie wiem czy cokolwiek to da , jezeli ona nic z tego nie rozumi , a tymbardziej ja - to jest pamieciowa niestety - wszystkie wykresy , schematy , wzory na pamiec praktycznie ....... :cry:  :cry:  :cry:

zamiast przesiadywać na forum zaczołbyś się już uczyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt - opieprzalem sie przez caly rok i teraz mnie czeka poprawka z przedmiotu co sie nazywa uklady analogowe - przeje.bany przedmiot

 

i teraz mam pytanie do Was - jak sie nauczyc praktycznie na pamiec 200 stron zeszytu A4 ??? jakies rady ??? 

 

nie smiejcie sie ze mnie , - to niestety jest przykre , ze w wakacje bede musial siedziec nad zeszytem :(  :cry:  :cry:  :cry:  :cry: moja dziewczyna mi zadeklarowala ze mi pomoze ale nie wiem czy cokolwiek to da , jezeli ona nic z tego nie rozumi , a tymbardziej ja - to jest pamieciowa niestety - wszystkie wykresy , schematy , wzory na pamiec praktycznie ....... :cry:  :cry:  :cry:

yeeeeeee

jestes rox :)

tez mam uklady analogowe :)

miodzio , najlepsze sa WO & uklady ksztaltujace :)

jak sie nei uczyles caly rok to nie masz szans ...

i jeszcze jedno . nie ucz sie z dziewczyna 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3T0N

- podstawowa rada to najpierw przeczytac i zrozumiec a potem sie uczyc, wtedy latwiej wchodzi - nauka abstrakcyjnych pojec na pamiec jest bez sensu :!:

- ucz sie systematycznie - lepiej po 15 minut codziennie niz np 2 godz 1x w tygodniu

- rob czeste powtorki - moze przydac sie 2 osoba (dziewczyna), ale jak nie bedzie jej akurat w poblizu to sam mozesz powtarzac (np zapisywac na kartce - co pamietasz z ostatnio przeczytnego materialu - wtedy latwej znajdujesz bledy)

- podziel material na jakies logiczne czesci/fragmenty

- czytaj uwaznie i ze zrozumieniem wybrany fragment a po jego przeczytaniu powtarzaj w glowie co zapamietales, nastapnie przeczytaj jeszcze raz itd. az uznasz ze opanowales dany fragment

- jak masz jakas trudna definicje/wzor do zapamietania to zapisz ja na kartce, jak nie zapamietasz to za jakis czas zapisz jeszcze raz az do skutku

- popros dziewczyne zeby czytala na glos (jak nie rozumie przedmiotu - o ile jest co czytac skoro piszesz ze same wzory) definicje - czasem w ten sposob latwiej zapamietac (jak ktos powie a nie sam przeczytasz)

- wracaj tez do przerobionego jakis czas temu materialu bo czesto ludzie popelaniaja blad ze jak pamietali 4 dni temu to beda pamietac i za tydzien a czasmi mozna sie przejechac

- wyznacz sobie stala pore o ktorej bedziesz sie uczyl (najlepiej taka w ktorej prawdopodobnie bedziesz zdawal poprawke) - i niech sie swiat wali kazdego dnia o tej porze zeszyt w lape i do boju :P

- jak wiesz w jakiej sali i przed jaka komisja bedziesz zdawal to rob wizualizacje - wyobrazaj sobie czesto siebie jak odpwiadasz/piszesz w tej sali i przed ta komisja

- nie wiem jak Ty ale ja musze sie uczyc w roznych miejscach bo jak ucze sie w jednym to "po zmianie otoczenia" polowy nie pamietam :(

 

PS zacznij juz dzis :P - jak to sie mowi trening czyni mistrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3T0N

- podstawowa rada to najpierw przeczytac i zrozumiec a potem sie uczyc, wtedy latwiej wchodzi - nauka abstrakcyjnych pojec na pamiec jest bez sensu :!:

- ucz sie systematycznie - lepiej po 15 minut codziennie niz np 2 godz 1x w tygodniu

- rob czeste powtorki - moze przydac sie 2 osoba (dziewczyna), ale jak nie bedzie jej akurat w poblizu to sam mozesz powtarzac (np zapisywac na kartce - co pamietasz z ostatnio przeczytnego materialu - wtedy latwej znajdujesz bledy)

- podziel material na jakies logiczne czesci/fragmenty

- czytaj uwaznie i ze zrozumieniem wybrany fragment a po jego przeczytaniu powtarzaj w glowie co zapamietales, nastapnie przeczytaj jeszcze raz itd. az uznasz ze opanowales dany fragment

- jak masz jakas trudna definicje/wzor do zapamietania to zapisz ja na kartce, jak nie zapamietasz to za jakis czas zapisz jeszcze raz az do skutku

- popros dziewczyne zeby czytala na glos (jak nie rozumie przedmiotu - o ile jest co czytac skoro piszesz ze same wzory) definicje - czasem w ten sposob latwiej zapamietac (jak ktos powie a nie sam przeczytasz)

- wracaj tez do przerobionego jakis czas temu materialu bo czesto ludzie popelaniaja blad ze jak pamietali 4 dni temu to beda pamietac i za tydzien a czasmi mozna sie przejechac

- wyznacz sobie stala pore o ktorej bedziesz sie uczyl (najlepiej taka w ktorej prawdopodobnie bedziesz zdawal poprawke) - i niech sie swiat wali kazdego dnia o tej porze zeszyt w lape i do boju :P

- jak wiesz w jakiej sali i przed jaka komisja bedziesz zdawal to rob wizualizacje - wyobrazaj sobie czesto siebie jak odpwiadasz/piszesz w tej sali i przed ta komisja

- nie wiem jak Ty ale ja musze sie uczyc w roznych miejscach bo jak ucze sie w jednym to "po zmianie otoczenia" polowy nie pamietam :(

 

PS zacznij juz dzis :P - jak to sie mowi trening czyni mistrza

nieee nooo nie pogadam - widze ze mam tu doczynienia z zawodowcami :)

 

dzieki wielkie benek za rady - naaa pewno sie przydadza

 

 

wlasnie sie dowiedzialem ze otrzymam 80 pytan na wykucie , pozniej na pooprawce otrzymam jakies 5 pytan , i 15 minut na przygotowanie sie do nich , wiec nie jest az tak zle - odpowiedz ustna :P

 

jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos zaliczal kiedys uklady analogowe ?? moze wskazowki jakies czy cooo ??

w szkole średniej tez zaliczałem układy analogowe

proponuje ci zrozumieć to.

Jak zrozumiesz to wszystko sie rozjaśni.

Tylko trza sie bedzie nauczyć własności wzmacniaczy we wszystkich klasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a tymbardziej ja - to jest pamieciowa niestety - wszystkie wykresy , schematy , wzory na pamiec praktycznie ....... :cry:  :cry:  :cry:

Jak wygląda egzamin - zadania czy lanie wody ? Jeśli to pierwsze to daleko nie zajedziesz na nauce elektroniki na pamięć, niestety trzeba to zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3ton A te uklady analogowe masz w technikum czy na studiach??

Bo ja mam teraz na 1 roku Technike Analogowa .

Czyli oczka ,czworniki i duzo duzo wiecej ...

I nawet w poniedzialek mam kolo zaliczeniowe .

Ale moze uda sie goscia przekonac ze z 4.5 z laborki nie musze go pisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZDALEM !!! - koles mnie wkrecal i powiedzial to abym sie przylozyl do nauki - wszystkich w szkole przepuscil - jutro ide swietowac ze zdalem - odstressuje sie przy wysokoprocentowych napojach i mocnych bassach muzy :D:DD:D:D:D:D:D:D:DD:D:D:D

 

 

CLOSE THIS SHITTIN' TOPIC :D:D:D:D:D:D:D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZDALEM !!! - koles mnie wkrecal i powiedzial to abym sie przylozyl do nauki - wszystkich w szkole przepuscil - jutro ide swietowac ze zdalem - odstressuje sie przy wysokoprocentowych napojach i mocnych bassach muzy :D:DD:D:D:D:D:D:D:DD:D:D:D

 

 

CLOSE THIS SHITTIN' TOPIC :D:D:D:D:D:D:D:

Więcej szczęścia jak rozumu...

 

Ale gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZDALEM !!! - koles mnie wkrecal i powiedzial to abym sie przylozyl do nauki - wszystkich w szkole przepuscil - jutro ide swietowac ze zdalem - odstressuje sie przy wysokoprocentowych napojach i mocnych bassach muzy :D:DD:D:D:D:D:D:D:DD:D:D:D

 

 

CLOSE THIS SHITTIN' TOPIC :D:D:D:D:D:D:D:

Więcej szczęścia jak rozumu...

 

Ale gratuluję.

wiem ze szczescie niesamowite , bo kupowato byloby sie uczyc w wakacje :) aleeeeee rozum jako taki mam -> niedawno psycholog podal mi wyniki testu na IQ - 129 - chyba nie jestem debilem ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3T0N

- podstawowa rada to najpierw przeczytac i zrozumiec a potem sie uczyc, wtedy latwiej wchodzi - nauka abstrakcyjnych pojec na pamiec jest bez sensu :!:

- ucz sie systematycznie - lepiej po 15 minut codziennie niz np 2 godz 1x w tygodniu

- rob czeste powtorki - moze przydac sie 2 osoba (dziewczyna), ale jak nie bedzie jej akurat w poblizu to sam mozesz powtarzac (np zapisywac na kartce - co pamietasz z ostatnio przeczytnego materialu - wtedy latwej znajdujesz bledy)

- podziel material na jakies logiczne czesci/fragmenty

- czytaj uwaznie i ze zrozumieniem wybrany fragment a po jego przeczytaniu powtarzaj w glowie co zapamietales, nastapnie przeczytaj jeszcze raz itd. az uznasz ze opanowales dany fragment

- jak masz jakas trudna definicje/wzor do zapamietania to zapisz ja na kartce, jak nie zapamietasz to za jakis czas zapisz jeszcze raz az do skutku

- popros dziewczyne zeby czytala na glos (jak nie rozumie przedmiotu - o ile jest co czytac skoro piszesz ze same wzory) definicje - czasem w ten sposob latwiej zapamietac (jak ktos powie a nie sam przeczytasz)

- wracaj tez do przerobionego jakis czas temu materialu bo czesto ludzie popelaniaja blad ze jak pamietali 4 dni temu to beda pamietac i za tydzien a czasmi mozna sie przejechac

- wyznacz sobie stala pore o ktorej bedziesz sie uczyl (najlepiej taka w ktorej prawdopodobnie bedziesz zdawal poprawke) - i niech sie swiat wali kazdego dnia o tej porze zeszyt w lape i do boju :P

- jak wiesz w jakiej sali i przed jaka komisja bedziesz zdawal to rob wizualizacje - wyobrazaj sobie czesto siebie jak odpwiadasz/piszesz w tej sali i przed ta komisja

- nie wiem jak Ty ale ja musze sie uczyc w roznych miejscach bo jak ucze sie w jednym to "po zmianie otoczenia" polowy nie pamietam :(

 

PS zacznij juz dzis :P - jak to sie mowi trening czyni mistrza

nikt nigdy by tego lepiej nie ujal. jestem pelen podziwu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na przyszłość:

 

Wiesz, co to sa mnemotechniki?

Jak nie wiesz, to kup sobie książkę o tym :)

Gwarantuję, że ci to pomoże. Ale swoje i tak muisz poświęcić na naukę. W przyrodzie nie ma nic za darmo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...