Skocz do zawartości
Serekzolty

Grafika do 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuje wydajnej grafiki do 300zł na PCI-E.

Przedewszystkim liczy się dla mnie wydajność,ale fajnie by było gdyby można sterować wentylatorem poprzez Riva Tuner albo czymś podobnym,żeby w nocy nie hałasował.Gram w 1024x768 ale w przyszłości wymieniam na większy.Jak karta będzie mieć TV-OUT to dodatkowy plus,ale przeżyje jeśli go nie będzie.Przydałby się też potencjał OC,lubię się pobawić w jakieś 3Dmarki i takie tam.Karta będzie wykorzystywana tylko do gier,żadne programy graficzne mnie nie interesują.Musi być z gwarancją,ale może być używana.

Mój konfig:

Asrock M3A785GMH/128M

X3 720 @ 3.3GHZ

2GB RAM

Amacrox Warrior 400W (Max 450W)

Windows 7 x64

 

Myślałem nad 9800GT,da radę w tej kwocie?

Edytowane przez Serekzolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward HD4850 512MB DDR3 hd 4850 jak gtx 260 (1376412468) - Aukcje internetowe Allegro - taka będzie dobra? te 30zł doskubam jeszcze.

 

Szukać wersji 512MB czy więcej? Czy te karty są awaryjne? Bo czytałem,że np. 8800 lubiły sobie padać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem jednak 4850 od Sapphire i potrzebuje na niego jakiegoś cichego chłodzenia,bo na tym oryginalnym jest 80C i jest dosyć głośne.Fajnieby było jakby miało pastę w zestawie i wtyczkę 4 pin do sterowania obrotami.Co polecacie? tak do 120zł ale jak będzie taniej to się nie obraże;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić jakiegoś używanego HD5750 jak kolega wyżej doradzał (wydajność podobna a pobór energii -> wydzielanie ciepła - dużo niższe). Ale wolałeś zaopatrzyłeś się w starszą kartę ze słabym chłodzeniem bez konsultacji na forum i masz efekt - dopłacanie $$ do starej generacji...

 

Proponuję:

 

Arctic Cooling Accelero L2 Pro (powinien zapewnić max 60 stopni w stresie po OC i względnej ciszy)

lub

ARCTIC COOLING Accelero S1 rev.2 (ok 50stopni w stresie i cisza)

 

Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

 

pozdrawiam

Edytowane przez frozenpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem grafiki szybko i kupiłem zanim przeczytałem post kolegi Miguel707,zwłaszcza że była okazja bo facet sprzedawał niedaleko mnie więc odebrałem osobiście.

Zdecyduje się na ARCTIC COOLING Accelero S1 rev.2,ale mam pytanko.Te 50 stopni w stresie to jest na samym radiatorze bez wentylatorów? Pytam bo na allegro znalazłem za 73zł właśnie to chłodzenie,lecz bez wentyli.Bo jeśli jest tak zimno na samym radiatorze to biorę bez pytań;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo też zależy od tego jaki przewiew masz w obudowie ale myślę że te 50-55 stopni bez wentylatorów jest jak najbardziej osiągalne ;)

 

Zawsze można też zamontować 120mm wiatraczek, hałasu nie narobi a temperatury powinny być jeszcze niższe ;)LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem chłodzonko na grafice i temperatury w idle spadły o 40 stopni (było ponad 80 a teraz jest 38-40) natomiast w stresie jest 72 stopnie(wcześniej podchodziło do 90).Czy to nie za dużo? Dodam,że mam kijową obudowe raczej i przewiewu w niej nie ma za dużego zwłaszcza,że zasilator jest na 5V tak samo jak i CPU.

 

Te 72 jest podczas testowania przez Video Card Stability Test.Jak gram np. w assassin's creeda to jest jakieś 50

Edytowane przez Serekzolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...