Skocz do zawartości
save87

Prosze o pomoc w wyborze TV

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie okazało się że Tv który kupiłem na allegro jeste w tej chwili nie dostępny a miałem być szczęśliwym posiadaczem LG 42LH5000 a co najlepsze tylko za 2050zł. Czekałem na tą informacje dosyć sporo a TV chciałbym mieć na biegu. I tutaj pytanie do was. Jaki TV polecacie jako monitor do filmów, gier no i zwykłego użytkowania kompa. Zależy mi na krótkim czasie reakcji matrycy (tamten ma 2ms), ma być FullHD, no i odświerzanie minimum 100Hz (Ten LG miał 200Hz). Chętnie kupiłbym ten Tv lecz w sklepach kosztuje on około 3500zł a ja mam budżet powiedzmy do około 2600zł.

Edytowane przez save87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko napisze o odświeżaniu , nie myl technik poprawiania plynnosci ruchomych obrazów z sygnalem jaki tv akceptuje, bo bedzie to nadal max 60 hz dla wiekszosci odbiornikow przy fullHD

 

wyjatkiem sa tv 3d, gdzie minimum to 120 hz, a wiec po 60 dla kazdego oka, ale o takim tutaj nie rozmawiamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jaki TV polecacie jako monitor do filmów, gier no i zwykłego użytkowania kompa...

 

2 kryteria najważniejsze:

- niski input lag - inaczej w szybkich FPS'ach będziesz robił za tarczę strzelniczą (odpal filmik z linka)

- dobrze działająca regulacja jasności - musiałbyś poszukać testów i zobaczyć czy na którymś da się zejść poniżej 100 candeli/m2 (ale nie wyczytać z instrukcji tylko co ktoś zmierzył) - może się przydać wieczorkiem inaczej może wypalać oczy, bo generalnie TV mają mocniejsze podświetlanie niż monitory, obecnie sytuację ratują presety typu ECOmode itp tylko, że odpaląc inny preset niż PC/GAME na dzień dobry możesz zwiększyć inputlag'a

 

Poza tym:

- raczej z matową powłoką na matrycy - mniej refleksów świetlnych, mnie zmęczone oczy

- raczej na matrycy IPS - xVA są wolniejsze (tu w grę wchodzi czas reakcji pixela)

 

Na dzień dobry możesz odpuścić - Soniaki i Samsungi na xVA bo mają tak dużego inputlag'a (rzędu 50-80ms), że nie idzie grać w FPS'a

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiedziałęm że to aż tak skomplikowane :( Czy jest ktoś w stanie napisać mi przykładowe linki do produktów które by się nadawały? TV będzie wykorzystywany w dużej mierze do gry Call Of Duty 4. Tv będzie wisiał na ścianie a ja będe siędział około 2,5m od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

W wiekszosci LG jest pełna regulacja podswietlenia i pozwala go nawet... wyłączyc. Tylko obraz jest po tym 'trochę' ciemny ;)

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie na tym (niewiedzy) bazują sprzedawcy w sklepach. Popatrz na porównywarkę na digitalversus (ale tam dużo staroci), można tez poszukać testów konkretnych TV pod kątem inputlaga i wywali np

LG 32LD450/ 42LD450 Full HD 1080p LCD TV Review

Sharp LC46LE821E/ LC40LE821E Quattron Review

 

Jeszcze była Toshiba 40XV733 z niskim inputlagiem ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche postudiowałem informacje zawarte w sieci i teraz zastanawiam się na tymi modelami:

 

Panasonic TX-L42S20

LG 42LD650

Toshiba 40XV733 (6ms nie wiem czy to nie za dużo)

 

Ewentualnie moge czekać jeszcze na tego LG 42LH5000 chociaż nie znam wartości input lagu dla tego TV.

 

Prosze o pomoc w wyborze ewentualnie podsuńcie eszcze jakieś propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj czym innym jest input lag, a czym innym jest pixel response time, bo coś mi się wydaje, że mylisz :rolleyes:

 

Input laga widziałeś w filmiku z linka powyżej, to opóźnienie między tym co na wejściu TV/monitora, a tym co na wyjściu (na ekranie) i odpoaiwda za to elektronika w danym urządzeniu. Natomiast pixel response time (czas reakcji) to czas potrzebny na mignięcie danego pixela - kiedyś podawany od pełnego zapalania do pełnego wygaszenia (czarny->biały->czarny), a teraz jak marketingowcy się wzięli za określanie parametrów podawany jest czas połowiczny (szary->biały->szary) :mur:

Co może powodować długi czas reakcji -> http://img75.imageshack.us/img75/9259/image013gi7.jpg (duszek za poruszającym się przedmiotem)

 

Natomiast co do 40" modelu Toshiby to chyba jednak pomyłka :rolleyes: bo w nim jest PVA Samsunga i w trybie GAME ma inputlaga 30ms, w mniejszych (32" i 37") jest IPS od LG więc to jakby różne telewizory :huh: Zgłupieć można :?

 

A Panasonic przez Ciebie wymieniony tylko w wersji 37" (tu nie powinno być rotacji matrycami = IPS Alpha) ma 34ms inputlaga Panasonic TX-L37S20/ TX-L37S20B/ TXL37S20/ TX-L32S20 Review (szukaj tabelki)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, troszeczke mnie oświeciłeś. Czyli rozumiem że ten Panas nie byłby najgorszym wyborem? Teraz sam już nie wiem im więcej informacji tym większy mętlik w głowie... Najwyżej jak zauważe tendencje spadkową skill'a w COD4 to będe grał jak dotychczas na monitorze a Tv będe wykorzystywał do innych gier w które nie gram on-line. Kurcze szkoda że nie ma na tej stronce testu tego LG 42LH5000 bo z chęcią bym zerknął jeszcze na niego... :(

 

Znalazłem jak narazie takie coś i z tego co wyczytałem to bardzo go chwalą w stosunku jakość-cena (dodam że będe miał możliwość nabycia go w cenie około 2000zł)

LG 42LH5000

 

 

No i wkońcu znalazłem chyba to czego szukałem :)

Test TV

Edytowane przez save87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad ostatniego zdania - to chyba mało aktualne bo widzę tam modele na rok 2009 :unsure:

 

Ad tego LG - to wersja podświetlana LEDami, więc jak nic nie namieszali w elektronice i dają swój wyświetlacz (IPS produkcji LG) to do gier powinien być OK - niestety na PRAD'zie nie dali pomiarów laga <_<

 

Musisz być tylko świadomy 1 - ten model ma krawędziowe podświetlanie (edgeLED) co może skutkować ciut bardziej nierównomiernym podświetleniem (clouding itp) niż na klasycznym podświetlanym katodą (CCFL). Najlepsza technologia to pełne podświetlanie panelu (FullLED) ze strefowym wygaszaniem/przyciemnianiem (tam możesz uzyskać na prawdę wysoki kontrast i głęboką czerń)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka ładnych godzin spędziłem na forach i przeglądaniu różnych testów ale dalej nic specjalnego nie wybrałem ponieważ modele które są w moim zasięgu to nigdzie nie moge znaleść ich dokładnych opisów a najbardziej zależy mi właśnie na magicznych cyfrach na które zostałem tak uczulony a mianowicie INPUT LAG.

 

Chciałbym kupić tv najlepiej jutro, a z dostępnych w sumie od ręki biore pod uwage te modele:

 

Prosze o pomoc w wyborze najlepszego:

lg-42le4500

lg-42ld550

lg-42ld650

lg-42pj550

panasonic-tx-p42u20e

panasonic-tx-p42x10

Toshiba 40XV733G

 

To kilka przykładów w granicach do 2500 (ceny wedłud euroRtv prosze o wykluczenie tych modelów które zupełnie nie będą się nadawały pod PC, albo dorzućcie jakie propozycje w granicach do 2500zł

Edytowane przez save87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Ci to pomoże, albo jeszcze bardziej namiesza TV Jako Monitor - da rade ? - Forum PCLab.pl - Strona 2 (patrz na posty bourne2008 ) wg tego co tam napisano np LG 32LD465 ma laga w granicach 15-20ms.

 

Poza tym jeszcze bym zwrócił uwagę na zakres regulacji parametru Brightness - bo jak na minimum będzie za jasno to nawet niski lag nic nie pomoże i oczy zaczną wysiadać ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Ci to pomoże, albo jeszcze bardziej namiesza TV Jako Monitor - da rade ? - Forum PCLab.pl - Strona 2 (patrz na posty bourne2008 ) wg tego co tam napisano np LG 32LD465 ma laga w granicach 15-20ms.

 

Poza tym jeszcze bym zwrócił uwagę na zakres regulacji parametru Brightness - bo jak na minimum będzie za jasno to nawet niski lag nic nie pomoże i oczy zaczną wysiadać ...

 

 

No i tym postem raczej mi pomogłeś :) Bo zaraz chyba jade do EuroRtv i kupuje tą 465-ke, jest tam w cenie 1899zł. Trudno najwyżej będe żałował chociaż po opisie przez tego użytkownika jest całkiem wporządku. Jeżeli zdążysz odpowiedzieć to fajnie by było a mianowicie przy podłączeniu do kompa 100Mhz a 60Mhz nie robi zbytniej różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wyjścia standardowo większość TV (LCD/plazma) ma dla PC 60Hz i w niektórych rozdzielczościach 75Hz. Żeby nie ograniczać wydajności grafiki trzeba wyłączyć synchronizację pionową - znajdziesz sporo w sieci na ten temat. Żeby mieć więcej Hz musiałbyś kopić monitor/TV z pod 3D - tam wtedy da się ustawiać i 120Hz. Ale co i jak nie odpowiem, bo to nie jest w kręgu moich zainteresowań :P

A jeśli chodzi o miganie to jedyne co miga w LCD to świetlówki którymi podświetlany jest panel, ale to nie jest zauważalne. Odczuwane może być...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź i klamka juz zapadła, za pare godzin będe mógł wrzucić mój test na IL ztego TV(mam nadzieje) a podstawką w teście będzie LG W2452T bo nie posiadam niestety na stanie rzadnego crt-ka.Napisze też o wrażeniach z rozgrywki on-line w Call of Duty 4 i Black Ops. Dzięki za informacje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...