Skocz do zawartości
LanCasteR7

Nowy komputer-kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przymierzam się do kupna nowego komputera.

Mam więc kilka pytań:

Czy opłaca się brać Phenoma x4 955 z płytą główną Crosshair III za 865zł?(Sprzęt używany 4miesiące, jeszcze 20miesięcy gwarancji)

Jeśli bym wziął ten procesor z tą płytą główną jaki pozostałe dobrać?

Chodzi mi tutaj o kartę graficzną, ramy(4GB) oraz zasilacz.

Bez napędu i dysku.

Nad obudową się zastanawiam, na pewno będę nową kupował ale w późniejszym czasie.

Komputer głównie ma służyć do gier, oglądania filmów wysokiej jakości, oraz konwersji filmów.

 

Kwota to jakieś 2000zł, oczywiście jeśli będzie taka potrzeba to może znajdzie się jeszcze jakieś 100zł, ale to jest max.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Generalnie nowego x4 najtaniej dostaniesz za 510zł a asusa III za ~500zł używany na 3miesięcznej gwarancji...

Więc 880zł z wysyłką i gwarancją 20m-cy wydaje się spoko ofertą ;)

 

ALE

 

Za takie pieniądze (no może ciut większe) możesz dostać nowy sprzęt na s1156 który przebije wydajnościowo w/w zestaw i będzie bardziej przyszłościowym zakupem tj.

 

i5 760 735zł

Gigabyte GA-P55-USB3 395zł

DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 x2 147zł

Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus 200zł

Na kartę graficzną zostaje ~523zł lub 623zł jeżeli robimy zakupy za 2100zł ;)

Ja bym rozważał w tym miejscu Gigabyte GTX 460 768mb 584zł

RAZEM: 2061zł + koszt przesyłki i będzie 2100 ;)

 

Teraz trochę wyjaśnień dlaczego Intel + słabsza karta graficzna a nie AMD i mocniejsza.

Generalnie ja wychodzę z założenia "Zawsze kupuj mocny procesor a resztę optymalną dla swoich wymagań".

i5 @ 4GHz przeżyje ten zestaw + następny upgrejd podzespołów w tym - karty graficznej (AMD x4 może w tym wypadku być ograniczeniem).

 

Na dzień dzisiejszy i5 760 + GTX 460 będą optymalnym połączeniem i pozwolą grać we wszystko co wpadnie w Twoje ręce o konwertowaniu filmów nie wspominam ;)

 

Jednak ja proponuję wstrzymać się z zakupem przynajmniej do końcówki stycznia a jeśli możesz to dłużej. Teraz ceny są kosmiczne a rynek czeka na premierę Sandy Bridge (może nowa platforma Cię zainteresuje?)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Mam do ramnetu jakieś 10minut drogi i odkąd powstali tylko u nich robię zakupy (nie tylko ze względu na mały dystans ale ceny) i jeszcze nigdy nie było żadnych problemów.

Fakt że po południu kolejki są dość długie ale to jedyny mankament jaki dotąd zauważyłem.

 

W Gdańsku jest pełno dobrych i tanich sklepów komputerowych - esc, gral, camino, ramnet...

Kupowałem w każdym z nich i nigdzie nie napotkałem na problemy dlatego teraz wybór jest prosty - kupuję tam gdzie jest na dzień dzisiejszy najtaniej - ramnet...

 

Nie powiem Ci jaką wiedzę posiadają sprzedawcy jeśli chodzi o doradzanie(od tego jest forum ;) ) oraz jak długi jest czas wysyłki (mieszkam zbyt blisko żeby to sprawdzić) ale co do reszty zapewniam że jest na 5+ ;)

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brałem w ogóle pod uwagę i5, gdyż gdzie nie wejdę na forum to właśnie polecają tego amd phenom 955.

Tak, planowałem kupować koło lutego ale zmieniło się to w wyniku ferii, które mam w tym roku od 15stycznia i na ferie bym już kompa chciał mieć, ale tak jak napisałeś ceny są kosmiczne.

Gdy rozglądałem się za pecetem przed świętami jakiś miesiąc wcześniej jak były święta, to ten amd phenom 955 po 480zł latał, zasilacze też taniej były.

Teraz po tym co napisałeś jakoś zacząłem się przekonywać do tego i5, choć intela nigdy nie miałem. Tylko właśnie zależy mi na sprzęcie bardziej przyszłościowym.

Hmm Sandy Bridge chętnie, ale nie sądzę aby było mnie na niego stać.

Będę się zastanawiał, bo jeśli kupiłbym teraz kompa a za jakiś czas tj. miesiąc czy do dwóch miesięcy ceny by dość sporo spadły, na pewno bym żałował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...