Skocz do zawartości
Rafall

[b]Jaki Aparat CYFROWY ok. 1200 - 2000 zł[/b]

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś polecić jakiś aparat cyfrowy w garnicach cenowych 1200 - 2000 zł. Oprócz standardowego zastosowania :) chciałbym robic tym aparatem zdjącia z bliskiej odległości ( kwiatki itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebujesz funkcji MAKRO. Ja polecam to co mam czyli Kodak DX4330 - 3.1MP, 16MB, LCD, ZOOM 3x. Zdjęcia wychodzą zapiepszyście, nawet z bliskiej odległości. Cena - ok. 1500zł (stacja dokująco - ładująca ~350zł) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Olympusa C4000Z, kupilem takiego na allegro za 2030 zeta i moim zdaniem jak za ta cene to nie znajdziesz cyfraka o takiej jakosci wykonywanych zdjec i z tyloma ustawieniami manualnymi. Nie warto wykladac na aparat 1600 zeta i pozniej zalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pwoeim że zwroc uwage na trzy firmy: Olympus, Canon, Kodak. Reszta według mnie to kicha, a styczność mam z wieloma aparatami.

A naprzyklad Nikon, Minolta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Olympusa C4000Z, kupilem takiego na allegro za 2030 zeta i moim zdaniem jak za ta cene to nie znajdziesz cyfraka o takiej jakosci wykonywanych zdjec i z tyloma ustawieniami manualnymi. Nie warto wykladac na aparat 1600 zeta i pozniej zalowac.

Wiesz myśląc tak jak ty...to nei warto wydawać 2000zł bo można potem załować. Lepiej juz wydac 3000 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pwoeim że zwroc uwage na trzy firmy: Olympus, Canon, Kodak. Reszta według mnie to kicha, a styczność mam z wieloma aparatami.

A naprzyklad Nikon, Minolta??
Tez są ok, ale w porównaniu z tamtymi odpadają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Olympus Camedia C740 Ultra Zoom. Mam taki aparat (prywatny import z USA) Kosztowal mnie wraz z dodatkowa karta pamieci xD Picture Card 128MB - 490$. Naprawde swietne fotki robi. matryca 3,2 MPix, 10x Zoom optyczny, Macro i wiele innych funkcji.

Zajrzyj na www.steves-digicams.com

A fotki robi takie -> www.mod4.us/pliki/Blue/

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Olympusa C4000Z, kupilem takiego na allegro za 2030 zeta i moim zdaniem jak za ta cene to nie znajdziesz cyfraka o takiej jakosci wykonywanych zdjec i z tyloma ustawieniami manualnymi. Nie warto wykladac na aparat 1600 zeta i pozniej zalowac.

Wiesz myśląc tak jak ty...to nei warto wydawać 2000zł bo można potem załować. Lepiej juz wydac 3000 8O

Moj tok rozumowania jest jak najbardziej sluszny, patrz co kolega napisal wyzej - przedzial cenowy 1200-2000. Uwazam, ze 2 tys za aparat polprofesjonalny to niewygorowana cena. Poza tym ten tryb supermakro ... mniam :) od 2cm.

 

Polecam poczytac www.dpreview.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Anti2k.......nikon i minolta to bardzo dobre firmy ......a i w tym przedziale cenowym jest wiele do zaoferowania odnosnie aparatow tych firm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Olympusa C4000Z, kupilem takiego na allegro za 2030 zeta i moim zdaniem jak za ta cene to nie znajdziesz cyfraka o takiej jakosci wykonywanych zdjec i z tyloma ustawieniami manualnymi. Nie warto wykladac na aparat 1600 zeta i pozniej zalowac.

Przeplaciles jak cholera :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grinch, na kartach graficznych to sie znasz, ale na aparatach (cyfrowych tez) to chyba nie bardzo ;-) Gdyby bylo inaczej nie polecal bys szmelcowatego Kodaka, czy tez Olympusa ktory z macro ma tyle wspolnego co S3Virage z R9500 ;-)

 

Jasne, jakies tam robi.. ale czy to mozna nazwac macrem? I don't think so :P

 

 

Jesli chodzi o aparaty cyfrowe z dobrym macro to tylko i wylacznie Nikony. Nie lubie cyfer nikona bo maja dziwny balans bieli (taaa.. mozna samemu ustawic, badz potem w szopie obrobic) oraz zbyt male rozmiary.. no chyba ze mowimy o D100 do ktorego sie przymierzam, bo moja Dimage7i jakos mi juz nie wystarcza ;-)

 

 

Pytanie moze takie - do czego ma byc to macro? Dla wlasnej satysfakcji chcesz robic przedmioty wielkosci rzedu 5cm czy moze mroweczki itp.. do publikacji .. no to wtedy zapomnij o cyfrze. Za 2k znajdziesz sobie przyzwoita lustrzaneczke (Dynax800si od Minolty - w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz) z obiektywem + przejsciowka + ruski obiektyw zamocowany odwrotnie niz trzeba.. i masz takie macro ze glowa mala.. a jakosci tej nie doscignie zadna cyfrowka przez najblisze dziesiecolecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Olympusa C4000Z, kupilem takiego na allegro za 2030 zeta i moim zdaniem jak za ta cene to nie znajdziesz cyfraka o takiej jakosci wykonywanych zdjec i z tyloma ustawieniami manualnymi. Nie warto wykladac na aparat 1600 zeta i pozniej zalowac.

Przeplaciles jak cholera :) :D

Jak kupowalem to cena w hurtowni byla okolo 2600 brutto, w eurocolorze 2800 wiec nie wydaje mi sie zebym przeplacil jak na tamta chwile.

Zrobilem na szybciora kilka fotek makro, co prawda nie kwiatki, ale mozna poolukac :D

 

http://www.fancomp.com.pl/~maciek/c4000z/1.jpg

http://www.fancomp.com.pl/~maciek/c4000z/2.jpg

http://www.fancomp.com.pl/~maciek/c4000z/3.jpg

http://www.fancomp.com.pl/~maciek/c4000z/4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW czy jest sens w ogole stosowania kamery cyfrowej do robienia zdjec???....i jakie sa wartrosci zooma optycznego dla kamer cyfrowych tych z nizszej polki...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera cyfrowa zrobisz takie same zdjecia... jak aparatem cyfrowym nakrecisz film - czyli do d**** ;-)

 

 

Nie kupuj sprzetu w polskich sklepach - ceny maja z kosmosu. Jedyne co moge polecic go gielda fotograficzna w Warszawie w kazda niedziele w klubie Stodola (obok komputerowej) na ul. Batorego... no albo allegro. Zreszta goscie z allegro sprzedaja na gieldzie rownez - z tego zyja...

 

 

Jesli masz mozliwosc sam pojedz do niemiec i kup sobie sprzet - wyjdzie sporo taniej. Ale najtaniej to by bylo sciagnac aparat przez znajomego z USA... tam cena sa 2x nizsze niz u nas i o 1/3 nizsze niz w niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jak ktos mam mozliwosc to kupowac tylko za granica. Na przykladzie Olympusa moge podac fakt, ze kupujac np. w niemczech dostajemy 2 letnia gwarancje euro, podobnie jest w stanach - 2 lata. U nas firmy sie wycwanily i chociaz producent daje dluzsza gwarancje, w Polsce dostajemy tylko 12 miesiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera cyfrowa zrobisz takie same zdjecia... jak aparatem cyfrowym nakrecisz film - czyli do d**** ;-)

 

 

Nie kupuj sprzetu w polskich sklepach - ceny maja z kosmosu. Jedyne co moge polecic go gielda fotograficzna w Warszawie w kazda niedziele w klubie Stodola (obok komputerowej) na ul. Batorego... no albo allegro. Zreszta goscie z allegro sprzedaja na gieldzie rownez - z tego zyja...

 

Jesli masz mozliwosc sam pojedz do niemiec i kup sobie sprzet - wyjdzie sporo taniej. Ale najtaniej to by bylo sciagnac aparat przez znajomego z USA... tam cena sa 2x nizsze niz u nas i o 1/3 nizsze niz w niemczech.No wlasnie. Ja tak zrobilem i kupilem C740 UZ. W Polsce chcac kupic w sklepie musialbym wydac 2799 na aparat i do tego karta xD 128MB za 300zl :)

BUAHAHAHA

TO samo kumpel kupil mi tu www.datavis.com za 490$

A przesylka przyjechala w bagazu dyplomatycznym :)

Mam i sie bawie i szkole. Najbardziej zaczyna mnie pociagac makrofotografia wlasnie :)

Oryginalny rozmiar http://mod4.us/pliki/P6050067.jpg

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grinch, na kartach graficznych to sie znasz, ale na aparatach (cyfrowych tez) to chyba nie bardzo ;-)  Gdyby bylo inaczej nie polecal bys szmelcowatego Kodaka, czy tez Olympusa ktory z macro ma tyle wspolnego co S3Virage z R9500 ;-)

 

Jasne, jakies tam robi.. ale czy to mozna nazwac macrem? I don't think so :P

 

 

Jesli chodzi o aparaty cyfrowe z dobrym macro to tylko i wylacznie Nikony. Nie lubie cyfer nikona bo maja dziwny balans bieli (taaa.. mozna samemu ustawic, badz potem w szopie obrobic) oraz zbyt male rozmiary.. no chyba ze mowimy o D100 do ktorego sie przymierzam, bo moja Dimage7i jakos mi juz nie wystarcza ;-)

 

 

Pytanie moze takie - do czego ma byc to macro? Dla wlasnej satysfakcji chcesz robic przedmioty wielkosci rzedu 5cm czy moze mroweczki itp.. do publikacji .. no to wtedy zapomnij o cyfrze. Za 2k znajdziesz sobie przyzwoita lustrzaneczke (Dynax800si od Minolty - w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz) z obiektywem + przejsciowka + ruski obiektyw zamocowany odwrotnie niz trzeba.. i masz takie macro ze glowa mala.. a jakosci tej nie doscignie zadna cyfrowka przez najblisze dziesiecolecie :D

Heh no wiesz, nie jestem specem od Fotografi :D ALe miałem styczność z tymi aparatami. Tak się złożyło że znajomy pracuje w sklepie blablabla... I z tego co zauwazylem to wlasnie Olyympus Canon robią świetne aparaty w niskich cenach. Taki jest moj punkt widzenia :P PEAC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Olympusa C4000Z, kupilem takiego na allegro za 2030 zeta i moim zdaniem jak za ta cene to nie znajdziesz cyfraka o takiej jakosci wykonywanych zdjec i z tyloma ustawieniami manualnymi. Nie warto wykladac na aparat 1600 zeta i pozniej zalowac.

Wiesz myśląc tak jak ty...to nei warto wydawać 2000zł bo można potem załować. Lepiej juz wydac 3000 8O
Idąc tym tokiem rozumowania to proponuję Canona EOS D60 lub Nikona D100, ceny ~6..8 tys zł. Nic tak nie zaspokoi wymagającego użytkownika, jak cyfrowa lustrzanka 6Mpix :)

Polecam lekturę stronki http://www.steves-digicams.com a do 2000zł proponuję Canona A70 + karta CF 128MB lub 256MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj zakupilem olympusa c-350zoom i jak za aparat krory kosztowal 1700zl to mnie sie wydaje wystarczajacy - chcialem przeznaczyc do kolo 2000zl i razem z dodatkowa karta 64mb i ladowaka z 4 akumulatorkami wydalem 2200. hmm nie mam gdzie zamiescic fotek bo bym sie pochwalil :)

 

http://www.ephotozine.com/news/fullnews.cf...cfm/NewsID/1087

 

moim zdaniem fotki robi zajarzyste - spider -> nie wszyscy moga kupowac sprzet a granicami kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj zakupilem olympusa c-350zoom i jak za aparat krory kosztowal 1700zl to mnie sie wydaje wystarczajacy - chcialem przeznaczyc do kolo 2000zl i razem z dodatkowa karta 64mb i ladowaka z 4 akumulatorkami wydalem 2200. hmm nie mam gdzie zamiescic fotek bo bym sie pochwalil :)

 

http://www.ephotozine.com/news/fullnews.cf...cfm/NewsID/1087

 

moim zdaniem fotki robi zajarzyste - spider -> nie wszyscy moga kupowac sprzet a granicami kraju

Moga wszyscy, tylko trzeb aladnie poprosic mojego kumpla :) ;) A tak powaznie, to niezle przeplaciles... Kurde mnie C740UZ + xD 128MB + Torba + Ladowarka (2 komplety akumulatorow) Wyszlo 2020zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spider - bardzo mozliwe :( ale z zakupu jestem zadowolony jak na moje potrzeby to mam to co mi bylo potrzebne, a kasa - no coz - odzaluje :/ pozatym jakos wole kupowac w kraju ze wzgledu na gwarancje - mialem lekkie problemy z uznawaniem gwarancji w zakupie miedzynarodowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spider - bardzo mozliwe :( ale z zakupu jestem zadowolony jak na moje potrzeby to mam to co mi bylo potrzebne, a kasa - no coz - odzaluje :/ pozatym jakos wole kupowac w kraju ze wzgledu na gwarancje - mialem lekkie problemy z uznawaniem gwarancji w zakupie miedzynarodowym :)

W moim przypadku to wyglada znacznie lepiej. W razie jakiegokolwiek uszkodzenia (gwarancja 3 lata) wysylam aparat z powrotem do kumpla do USA, a On juz sie na miejscu zajmuje jak najlepszym wyjsciem z sytuacji, czyli wymiana na nowy. Dlatego mam tak dobrze bo On pracuje w tej firmie :) gdziego kupil dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test najnowszego chip'a :

na 1 miejscu 2 aparaty:

pentax optio 330 GS , matryca 3.34 mln pixeli, cena 1790 zł

canon power shot A60 , matryca 2.1 mln pixeli, cena 1600zł.

 

oba wygrały w teście z aparatami do nawet 2200zł więc warto je kupić i nie przepłacać za inne. canon wygrał w kategorii power i econo jednocześnie więc najbardziej się opłąca wybrać jego właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test najnowszego chip'a :

na 1 miejscu 2 aparaty:

pentax optio 330 GS , matryca 3.34 mln pixeli, cena 1790 zł

canon power shot A60 , matryca 2.1 mln pixeli, cena 1600zł.

 

oba wygrały w teście z aparatami do nawet 2200zł więc warto je kupić i nie przepłacać za inne. canon wygrał w kategorii power i econo jednocześnie więc najbardziej się opłąca wybrać jego właśnie.

Tak, qpuj to co w CHIPie wygraywa to daleko zajdziesz :P

Nie mowie, ze ten sprzet jest zly, ale mozna kupic znacznie lepszy za takie same pieniadze. Tylko trzeba chciec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...