Skocz do zawartości
siwyyy

Modernizacja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Modernizacja, tj wymiana podzespołów bazowych;

Sercem będzie raczej Intel Core i5 760 (ze względu na cene do możliwości)

-Jaką płyte do tego dobrać coby dało się podkręcić w granicach rozsądku ten procesor, USB 3.0 i sata III raczej obowiązkowe,

-Pamięci 8-12GB

 

Komp ma być do obróbki foto i wideo ;) to jego główne zadanie :)

 

Czy zasiłka którą posiadam Tagan 500W pociągnie to co polecicie i to co zostaje, czyli 2xSSD raid0 dodatkowo ze dwa dyski HDD grafika GF9800GT, kilka wiatraków?

 

Ew. może coś od AMD, jeśli bardziej opłacalne :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podaję ceny, ale bez przesady im taniej tym lepiej

Nie jestem "krętaczem" nie mam na to czasu, więc chcę podkręcić w granicach rozsądku płyta więc potrzebna stabilna do delikatnego OC, pamięci też nie muszą być najszybsze, ich raczej nie będe kręcił, mają być stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. Goodram 1333MHz CL9

Poczekaj około tygodnia żeby zobaczyć jak będą wyglądał cen płyt i procesorów pod 1155. Według mnie warto poczekać. Jeśli jesteś w stanie dołożyć do 2500k (800-900zł) to będziesz mógł kupić procesor zauważalnie wydajniejszy i niedużo droższy.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra postanowione;

Będzie Intel i5 2500K.

Pamięci raczej 2x4GB dobiorę coś z listy QVL Asusa jak wybiorę płyte,

No właśnie jaką płyte brać coby delikatnie ale stabilnie podkręcić procesor, albo inaczej, które skreślić bo zasilanie faz czy co tam ważne w OC wygląda niezbyt ciekawie do stabilnego podkręcania.

Będę brał w sklepie pcprojekt;

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__1/sort__3/__P_yty_G_wne/__Asus/

 

A jak z chłodzeniem bo mam w kompie teraz freezer xtreme i wydajnościowo pewnie będzie lepszy do kręcenia od boxa tylko czy podejdzie? pod 1156 się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatne podkrecanko - ASUS P8P67 sie nada. Freezer na pewno lepszy od boxa, pewnie do lekkiego OC sie nada.

 

Pamieci bym bral 2 x (2 x 2GB) ... a jakie CL - studiuj:

http://www.anandtech.com/show/2792/10 ;)

Edytowane przez e-tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...