Skocz do zawartości
kozioo

x6 1055T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Może zacznę od tego, co posiadam obecnie:

q6600

asus p5n-e sli

4x2GB DDR2

topower 450W

(a oprócz tego radek 4850, 3 dyski, 2 napędy optyczne i kilka dużych i wolnych wentylatorów)

 

Wytłuszczone bebechy chcę wymienić na coś nowszego. Wybór platformy pod kątem renderingu. I tu potrzebuję małej pomocy.

Czy zasilacz stanie na wysokości zadania?

Jaka płyta główna? Nie potrzebuje wodotrysków, liczę na niewielkie OC (wg Cinebench już stockowe zegary 1055T dadzą mi wzrost wydajności o 100%, więc wszytko powyżej to miły, acz nie niezbędny dodatek:)). Może istnieje konstrukcja, która obsługuje DDR2?

DDR3 to pewnie 2x4GB Goodram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl o Sandy Bridge - i5-2500, albo i5-2500K (to samo co i5-2500 tylko z mozliwoscia OC):

http://www.anandtech.com/show/4083/the-sandy-bridge-review-intel-core-i7-2600k-i5-2500k-core-i3-2100-tested/17

Benchmark Results: Content Creation : Intel’s Second-Gen Core CPUs: The Sandy Bridge Review

 

Cenowo troche powyzej 1055T, plytka glowna ASUS P8P67 bylaby OK.

 

A RAM - ja bym proponowal 2 x (2 x 2GB) DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście SB również kusi. Początkowo zastanawiałem się nad i7-2600K, ale cena zestawu (tzn cpu+mb+ram) ledwo mieści się w 2000 zł. Planowałem mniej. Może faktycznie rozwiązaniem będzie 2500K, wtedy wychodzi rzeczywiście niewiele (~250zł) drożej niż x6 1055T. Tylko brak HT pozostawia lekki niedosyt - w renderingu te dodatkowe 4 wątki bardzo by się przydały.

Pozostaje na bieżąco monitorować ceny w sklepach w najbliższym tygodniu:)

 

Jeszcze pytanie co do ramu - oprócz względów cenowych coś jeszcze przemawia za 4x2GB zamiast 2x4GB?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi sa lepsze na tych mniejszych kosciach (i wiekszy wybor) ... szczerze powiem, ze cenowo to nie mam pojecia jak to sie przedstawia, mieszkam od prawie 4 lat poza krajem i sie juz nie odnajduje w polskich cenach, ale skoro sa tansze (no tak, skoro wiekszy wybor - to musza byc tansze), to dodatkowy plus.

 

Milego monitoringu ;)

Edytowane przez e-tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka:)

Używam Vray'a pod 3dsmaxa. Aplikacja dość dobrze się skaluje na dostępną ilość rdzeni jeśli chodzi o sam rendering, natomiast przygotowanie drzewa raytracingu i pare innych zadań jest jednowątkowe. Wydaje mi się, że "syntetyczny" cinebench najlepiej oddaje rzeczywistą wydajność w przypadku tego typu zadań.

Początkowo bardzo kusił mnie x6 ze względu na niską cenę, ale po dokładniejszym przejrzeniu testów widzę ze amd często odstaje w zadaniach 1wątkowych. Wydaje mi się, że moze się to odbijać na komforcie pracy.

W tej chwili coraz bardziej skłaniam się ku 2500K - 2600K, zależnie od cen i dostępności w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...