Skocz do zawartości
Tomekx6

Jaka płyta główna i ram pod proc i7-2600K (lub i5-2500K)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zamierzam sobie złożyć nowy komputer w najbliższym tygodniu. Mam poniekąd wybrane większość komponentów, ale chciałbym prosić o poradę przy płycie głównej i ramie :)

 

Przymierzam się do Asusów z serii P7P55D-E i mam pytanie czym się różni P7P55D-E od P7P55D-E PRO bo nie mogę się dopatrzyć a różnica w cenie jest ponad 150zł.

Chciałbym, aby w płytach było USB3 i SATA3 (na przyszłość) a wiem, że P7P55D-E ma i usb3 i sata3 ale nie mogą działać one jednocześnie, trzeba wybrać w biose która "technologia 3" będzie włączona. Nie wiem jak to jest w przypadku wersji PRO.

Ewentualnie jeszcze ktoś na forum mi kiedyś napisał Gigabyte GA-P67A-UD3, tak więc którą wybrać?

 

Ramu chciałbym 8 GB (2x 4GB). Czy duża jest różnica między 1333 a 1600?

Początkowo wybrałem OCZ OCZ3G1333LV8GK DDR3 SDRAM DIMM 1333, 9-9-9-20, ale ktoś mi mówił, że to kiepski wybór, nie polecano też mi goodramu.

 

Pozostałe główne komponenty to (najprawdopodobniej) Xeona X3440 (do podkręcenia), grafa GF MSI 460GTX Cyclone i dwa dyski na razie sata2.

 

Komputer ma być ma parę ładnych lat, przede wszystkim do wygodnej wydajnej pracy, typu szybkie wypakowywanie rar, kompresja, tworzenie i konwertowanie plików wideo, pracy a autocadzie, itp, gry również, ale to kwestia bardziej drugorzędna;)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Składam sobie nowego kompa i waham się przy procesorwach:

Core i5-760 vs Xeon X3440 (vs Core i5-2500K).

 

i5-760 i Xeon X344 - podobno można oba podkręcić do 4GHz, xeon jest droższy o 100-130zł tak więc, czy są jakieś różnice między i5 na korzyść xeona oprócz HT? Który bardziej polecacie?

 

Komputer ma być przede wszystkim do wygodnej wydajnej pracy, typu szybkie wypakowywanie rar, tworzenie i konwertowanie plików wideo, praca a autocadzie, "wiele rzeczy na raz" itp, gry również ale to kwestia drugoplanowa;)

 

No i już podobno 9 stycznia ma wyjść Core i5-2500K, nie bardzo chcę czekać bo zależy mi jeszcze na zakupie w tym roku, czy Core i5-2500K jest dużo lepszy od dwóch w/w, czy wydajność będzie szokująco większa?;)

 

W każdym bądź razie proszę przede wszystkim o poradę w kwestii Core i5-760 vs Xeon X3440.

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluj na allegro na i7 860 / 870. Ma to samo co Xeon + wyższy mnoznik wyjściowy, przez co na starcie ma wyższe taktowanie. Można używanego dostać za około 750 zł (czyli w cenie Intela i5 750/760) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kisiel96

 

I co Ci po gwarancji? Procesor jak się nie zepsuje przez pierwszy tydzień, to pod warunkiem, że nie będziesz robił mu extremalnego O/C / nie uszkodzisz fizycznie, to szanse zepsucia go są bliskie 0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo tak... Bo ma mniejszy mnożnik więc procentowo ma większego "kopa", aczkolwiek i tak oba podkręcą się mniej więcej tak samo... Po za tym 210x19 (~4GHz) zrobi każda dobra płyta... Choćby taka T9e3H za 340 zł :) I bym nie dopłacał do tego SATA 3... Wziął tą DFI + MSI STAR-USB3 za 50 zł z esc.pl

Edytowane przez kisiel96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje ze 4 Ghz zrobi sie na prawie każdym procku ale wersja serwerowa jest chłodniejsza oraz kreci się na mniejszym napięciu , plyta DFI która zaproponowałeś jest dobrym wyborem ale nie jestem pewny co do kontroloera usb 3,0 czy on aby napewno współpracuje ze wszystkimi płytami gdzieś czytałem ze były z nim problemy ale moge sie mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do Asusów z serii P7P55D-E i mam pytanie czym się różni P7P55D-E od P7P55D-E PRO bo nie mogę się dopatrzyć a różnica w cenie jest ponad 150zł.

Chciałbym, aby w płytach było USB3 i SATA3 (na przyszłość) a wiem, że P7P55D-E ma i usb3 i sata3 ale nie mogą działać one jednocześnie, trzeba wybrać w biose która "technologia 3" będzie włączona. Nie wiem jak to jest w przypadku wersji PRO.

Ewentualnie jeszcze ktoś na forum mi kiedyś napisał Gigabyte GA-P67A-UD3, tak więc którą wybrać?

 

Rożnią się mostkiem PLX. Jak nie zamierzasz się bawić w jakieś superwydajne SLI/Crossfire to bierz tą tańszą. Sam ją mam i mogę Ci ją polecić.

Zastanów się też nad kupnem dysku SSD.

Poczytaj - Wszystko o SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałem sobie złożyć nowy komputer przed nowym rokiem i już miałem ułożoną listę, ale postanowiłem jednak poczekać na premierę Sandy Bridge.

 

To co mam już zakupione to:

- Karta graficzna MSI NVIDIA GeForce 460GTX 1GB

- Karta dźwiękowa Asus Xonar D2/PM

- Dyski twarde Samsung SpinPoint F3 HD502HJ 500 GB x2

- nagrywarka dvd;)

 

 

Procesor kupię i7-2600K lub i5-2500K (raczej i7) i chciałem prosić o poradę jaką do tego wybrać:

- płytę główną z usb3 i sata3 (na przyszłość)

- ram 2x4GB

- cichy zasilacz

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...