Skocz do zawartości
PQP

Modernizacja/Nowy komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Od razu przejdę do sedna sprawy, mianowicie od jakiegoś czasu zaczynam mieć wątpliwości czy nie zainwestować parę złociszy w komputer.

Mój sprzęcik już ma parę lat i w konfrontacji w Call of Duty: Black Ops zaczyna przegrywać - max 60 fps przy okrojonej grafice. Tu nasuwa się pytanie czy wymieniać całą konfigurację, czy tylko część, Czy zdecydować się na intela czy amd. Mój budżet, hmm jestem skłonny przeznaczyć 1600 zł plus to co wezmę za stare gnaty mniej więcej...

Konfiguracja:

procek: c2d 6420 2.13GHz

płyta: gigabyte ga965p-ds3

ram: 4Gb Patriot 800 Mhz cl4

grafika: radeon 4890 powercolor

zasilacz: chieftec 560w

 

Aktualnie nie wiem czy nie warto poczekać, czytałem o tym całym Sandy Bridge... Jeśli warto by było dołożyć parę złociszy tez napiszcie. Serdecznie dziękuje za wszelkie odpowiedzi nawet te nic nie wnoszące;)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czysto teoretycznie gdyby udało mi się sprzedać niepotrzebne podzespoły i uzyskać dodatkowe 400 zł warto dołożyć do czegoś? Przyznam że interesowała mnie grafika gtx 460/470 ale to już spory wydatek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czysto teoretycznie gdyby udało mi się sprzedać niepotrzebne podzespoły i uzyskać dodatkowe 400 zł warto dołożyć do czegoś? Przyznam że interesowała mnie grafika gtx 460/470 ale to już spory wydatek...

 

Sam miałem dylemat z Black opsem, na 2rdzeniowym procku minimalny fps miejscami w multi nawet 10fps... od kiedy kupiłem 4 rdzeniowego procka minimalny fps 50 a max ~120+ a mam słabsza grafe niż ty, więc inwestuj śmiało w nowego i5/7 z 4rdzeniami B-)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

839 zł

 

Płyta główna:

Asus P8P67 PRO /intel P67/

690 zł

 

 

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

190 zł

 

Suma:

1719 zł brutto

 

Chyba więc pozostaje zastanowić się nad czymś takim:] goodramy te 1333 są bez radiatorów, te 1600 już je mają więc niewielka to dopłata a niech będzie.

Jeszcze dam sobie troszkę czasu do namysłu, może ktoś coś dopisze lub nie. Dziękuje wszystkim którzy się zainteresowali i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...