Skocz do zawartości
Amfidiusz

Zestaw multimedialny na Phenomie

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Czy przy płycie AsRock A780GXH/128M i grafice HD4850 procesor rzędu Athlon 250 nie będzie wąskim gardłem? Czy może warto jednak dołożyć drugie tyle i szukać Phenoma 555, a może nawet 955? Wolałbym w niedalekiej przyszłości zmienić grafikę niż kupować kolejny CPU, więc chciałbym, żeby zostało w nim teraz trochę niewykorzystanej mocy. Oczywiście OC planowane.

Edytowane przez Amfidiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Składam sobie niewymagający zestaw głównie pod filmy i czasami gry na średnich detalach. Moim głównym kryterium jest cena, więc bardziej szukam okazji na aukcjach niż trzymam się jakiegokolwiek planu. Obecnie mam już CPU (Phenom X4 II 945), GPU (HD4850 512MB) i dysk (Samsung F3). Budżet mam dosyć ruchomy, na początku chciałem się zmieścić w 1000zł, ale nie wyszło :D Na ekstremalne kręcenie 945 raczej nie pozwoli, więc się na OC nie nastawiam.

 

Największy problem mam z tandemem płyta-ram. ASRocki i GoodRAMy są w moim rejonie niedostępne, a w każdym temacie z tego działu są tylko one polecane. Moglibyście napisać, którzy inni producenci i konkretne modele MoBo są godne polecenia? Tak jak pisałem, bez szalonego OC, ale stabilnie na stocku.

 

Za grosze mogę mieć ASRocka 780gxt, ale nie wiem, czy warto się pakować w DDR2, których cena jest dosyć spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! O takie konkrety mi właśnie chodziło. Poluję raczej na części używane, więc z gwarancją to różnie bywa. Znalazłem w dosyć przystępnej cenie wymienione przez Ciebie MSI 770-C45 - w tym tygodniu odbieram :)

 

Obecnie zestaw przedstawia się następująco:

  • Phenom II X4 945 (125W)
  • MSI 770-C45
  • Samsung F3 500GB HD502HJ
  • Sapphire HD4850 512MB

Do tego pewnie Kingston 2x2GB DDR3 1333MHz i Samsung DVD-RW SH-S223C. Będzie to się trzymać całości?

 

Również z zasilaczem mam duże problemy. Niedostępne są Fortrony, Seasonici i Tacensy. Czy do powyższego zestawu sprawdzi się BeQuiet Pure Power L7 530W? Czy lepiej omijać go szerokim łukiem? Jakie inne jeszcze marki powinny mnie interesować?

Edytowane przez Amfidiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję po raz kolejny. Wszystkie części już zostały albo kupione, albo zamówione. Po weekendzie będę składał. Ostatecznie padło na:

 

AMD Phenom II X4 945 (280zł)

MSI 770-C45 (140zł)

Kingston DDR3 1333MHz 2x2GB (150zł)

Sapphire HD4850 (180zł)

Samsung F3 500GB (160zł)

BeQuiet Pure Power L7 530W (160zł)

Samsung DVD-RW SH-S223C (80zł)

Antec Three Hundred (180zł)

Razem: 1330zł

 

Temat można zamknąć :)

Edytowane przez Amfidiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...