Skocz do zawartości
shark77

i3 540 oc i dobór pamieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podkręciłem procesor za pomocą szyny (172MHz) do wartości 3,95 GHz. Więcej szyny nie da się podnieść przy działających wszystkich funkcjach oszczędzania energii itp., a jest to dla mnie ważne w myśl zasady OC TAK, ale energooszczędność 2 x TAK ;-).

 

I teraz pytanku: mam pamięci GoodRam 1333 MHz które pracują na mnożniku 8x co daje częstotliwość 688 MHz i opóźnieniach 9-9-9-24. Moduły które mi się trafiły pracują tylko przy ustawieniach bliskich nominalnych i nie są w stanie pracować przy wyższych mnożniku lub niższych opóźnieniach.

 

Jakie dobrać pamięci by pracowały przy mnożniku 10x czyli częstotliwości 860 MHz i maksymalnie możliwych niskich opóźnianiach (przy rozsądnej cenie).

 

I czy taka wymiana pamięci da istotną różnicę w wydajności systemu w grach? Czy w ogóle ma to sens?

Czytałem w teście pamięci, że platforma z core i3 jest najbardziej wrażliwa pod względem wydajności na opóźnienia pamięci.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh zależy ile masz tego ramu. Jeśli masz 4gb to stanowczo ci starczy do gier i windowsa.

 

Mam 2 x 2 GB.

 

Moje pytanie wynikło po zapoznaniu się z testem pamięci DDR III na pclab. Z wszystkich platform zestaw z Core i3 najbardziej reagował na opóźnienia pamięci i ich szybkość. Oczywiście to są różnice rzędu maksymalnie kilku procent, ale zawsze to coś dla hobbysty + gracza ;-). Bo nie chodzi mi tu o jakiś przeskok. Pytanie tylko czy system z lepszymi pamięciami jest wydajniejszy choćby o te kilka procent bo jeśli dodać do tego kilka procent na OC procka i OC magistrali QPI + kilka-naście procent na oc karty graficznej i może okazać się sumarycznie 20-30% zysku ogólnej wydajności w gierkach. A to już coś jest. Bo tylko o wzrost tej wydajności mi się rozchodzi. Lubie grać z dużą płynnością choćby w Crysis na max detalach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati.08

Wiem na pewno że 4gb ramu stanowczo wystarcza do grania itp. Niestety nie potrafię ci powiedzieć o ile wzrośnie wydajność twojego kompa jeśli podkręcisz ram , czy dokupisz go. Shark powiedz mi tylko. Czy tobie nie wystarczy procek 4000Mhz oraz ram 2x2gb do Crysisa i innych programów\gier? ? Ja na crysisie na Celku!!! grałem z PowerColor 3850 na niskich detalach :D Ja narazie gram na 2x2gb Intel core 2 duo E7200 z 3100Mhz ,grafą 8800Gt i jakoś nie odczuwam braku płynności np w Crysisie . Rób jak chcesz ale nie wystarczy ci te 4gb?

 

Pytanie jedno. Jaki system operacyjny masz? xp czy viste lub 7 ?

Edytowane przez mati.08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem na pewno że 4gb ramu stanowczo wystarcza do grania itp. Niestety nie potrafię ci powiedzieć o ile wzrośnie wydajność twojego kompa jeśli podkręcisz ram , czy dokupisz go. Shark powiedz mi tylko. Czy tobie nie wystarczy procek 4000Mhz oraz ram 2x2gb do Crysisa i innych programów\gier? ? Ja na crysisie na Celku!!! grałem z PowerColor 3850 na niskich detalach :D Ja narazie gram na 2x2gb Intel core 2 duo E7200 z 3100Mhz ,grafą 8800Gt i jakoś nie odczuwam braku płynności np w Crysisie . Rób jak chcesz ale nie wystarczy ci te 4gb?

 

Pytanie jedno. Jaki system operacyjny masz? xp czy viste lub 7 ?

 

Mój nowy zestaw wystarcza mi do wszystkiego. Nie grałem jeszcze w grę w której nie dałby rady. Moje pytanie wynika tylko z ciekawości bo po prostu to moje hobby.

Ja nie chciałem zwiększać ilości pamięci tylko jej szybkość. 4 GB mi w zupełności wystarcza. Tylko byłem ciekaw czy te wydajniejsze pamięci mają jakikolwiek sens przy ich zdecydowanie wyższej cenie. Bo jeśli nie mają to jest to kolejny absurd jakich pełno we współczesnym świecie w którym trzeba byłoby się znać na wszystkim by nie dać się naciąć. Można też odwiedzać specjalistyczne fora ;-).

Mój system to Windows 7 54 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...