Skocz do zawartości
jzolnowski

Zestaw komputerowy do 5000zł z monitorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Chciałbym złożyć nowy zestaw komputerowy, przeznaczony do obróbki grafiki i tworzenia wizualizacji 3D.

Nie gram w gry oraz nie znam się totalnie na OC tak więc podkręcać nie będę :)

Proszę uwzględnić owe fakty przy doborze podzespołów.

Mam do dyspozycji maksymalnie 5000zł (jednostka + monitor)

 

Złożyłem przykładowy zestaw, który chciałbym żebyście ocenili:

 

Procesor: Intel Core i7-2600 /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/

Płyta główna: Gigabyte GA-P67A-UD3 /intel P67/

Chłodzenie procesora: SilentiumPC Fortis HE1225

Pamięć RAM: GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 460 Cyclone OC 1GB DDR5 /256bit/2xDVI/mHDMI

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black)

Obudowa: Fractal Design Define R3 Silver Arrow

Zasilacz: Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze

Monitor: DELL 2209WA

 

Mam kilka pytań:

1) Czy zasilacz 520W wystarczy?

2) Czy wybrać kartę graficzną, którą zaproponowałem, czy może MSI ATI Radeon HD6850 1GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver.OC) ? Która będzie wydajniejsza jeśli nie będę nic podkręcać? Ceny są podobne.

3) Czy potrzebuję takiego chłodzenia procesora? Jeśli tak to czy mugen2 nie byłby lepszy i łatwiejszy w montażu od zaproponowanego SilentiumPC ?

4) GoodRamy to takie nonamy, czy nie lepiej zainwestować w jakies G.Skill lub Patrioty? Czym to się różni, bo różnica w cenie jest rzędu 90zł to sporo jak na RAM. Będzie różnica w wydajności/stabilności?

5) Sporo czytałem odnośnie płyt głównych i nie mogę się do końca zdecydować. Wybieram między

Asus P8P67 /intel P67/ a Gigabyte GA-P67A-UD3 /intel P67/. Która Waszym zdaniem jest lepsza? Ja nie miałem do czynienia z Gigabyte stąd moje wahania:)

 

Z góry serdeczne dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz zamiaru podkręcać, a co za tym idzie decydujesz się na procesor w wersji bez K to możesz wziąć płytę głowną na chipsecie H67 (będziesz mógł wykorzystac zintegrowana grafe), albo bedzie alternatywa jak się cos zlego zdarzy.

 

IMO zestaw jest okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wolałbym mieć grafikę, może nie z najwyższej półki ale ze średniej jakąś solidną;/Trochę myślenie na przyszłośc, a nuż jakaś gra mi się spodoba w przerwach między pracą:)

Co do monitora to wolałbym miec matrycę inną niż TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mazuroo@ sam doradzalem nie raz kupno GoodRamow i jak na razie nie mialem z nimi problemow ale informacja ktora napisalem wyżej pochodzi od mojego dobrego kolegi ktory juz troche pracuje w servisie jednego z najwiekszych sklepow komputerowych i statystycznie goodramy najczęściej sie psuja a wszelakiego rodzaju rankingi przeważnie maja malo wspólnego z rzeczywistością z wiadomych względów wiec radze nie kierować sie takimi informacjami

 

ps. dajcie sobie spokój z minusami bo to naprawdę żenujące,chcialem sie tylko podzielic informacja ktora dla nie ktorych bedzie moze przydatna, no ale jak widac mamy tu do czynienia z dzieci ktore zamiast skorzystać wola w ten sposob sie wypowiedzieć.

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja niestety mam juz inne zdanie o GoodRamie (a zawsze polecałem ta markę nigdy nie miałem z nia problemu) mam kolegę w servisie który potwierdził ze GoodRamy sypia sie najczęściej

Podobne zdanie słyszałem stąd moje obawy ;/

 

Hmm..ktoś mógłby może udzielić odpowiedzi na pytania z 1 postu? Zależy mi na czasie..jeszce dzisiaj chciałbym zamówić kompa..z góry serdeczne dzięki

_____________

 

Halo..czy ktoś tu zagląda? Jak napisałem zależy mi na czasie..zestaw chciałbym zamówić w poniedziałek i do tego czasu chciałbym się upewnić, że dokonuje właściwych decyzji :)

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty, proca, zasilacza i ramu już się koledzy wypowiedzieli. Mi się sprzęt podoba, sam bym pewnie wziął podobny (ale nie dokładnie taki sam) gdybym teraz kupował.

 

Ja dołożę swoje trzy grosze o grafice. Właśnie przeglądam test - porównanie GF 460 1 GB i Radeona HD 6850 i Radeon wypada nieco lepiej. Nie są to jednak różnice którymi warto się przejmować i też nie zawsze Radeon ma przewagę. Nie wiem też jak się mają do siebie egzemplarze podkręcone, ale sądzę że podobnie.

 

Ja osobiście kupiłbym Radeona, ale to przez moje złe doświadczenia z Nvidią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę brać płyty ze zintegrowaną grafiką bo po co mi ona? Tylko dodatkowe koszty..nikt nie napisał która (zaproponowane Assus czy GigaByte) lepiej wypada a o to mi chodzi ;/

Jeśli chodzi o grafikę też czytałem porównanie tych kart, jedynie co mnie martwi to fakt ze Radeon nie na CUDA ;/

Zasilacz 520W rozumiem ze wystarczy, pytanie czy ze sporą rezerwą czy na styk?

Co do RAMu to te 90zł różnicy między np Goodram a Patriot leży tylko i wyłącznie w marce kości czy przekłada się to też na wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz że CUDA Ci się do czegoś przyda - bierz Nvidię. Zasilacz na pewno starczy (z rezerwą) niezależnie od tego którą kartę wybierzesz. Nie znam się na pamięciach RAM, ale też nie wiele mogę powiedzieć, bo nie wiem jaka jest prędkość tamtych Patriotów. Jeśli również 1333, to brałbym tańsze GoodRamy. Koledzy powyżej trochę namieszali z tą wadliwością GoodRamów, ale przecież nigdy nie znajdziesz sprzętu, który na bank się nie zepsuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź.

Został mi jeszcze tylko dylemat nad płytą główną.

Przeglądając wątki nigdzie nie widziałem żeby ktokolwiek składał na Assusie P8P67. To z powodu nieopłacalności (ceny/jakość) czy może coś jest nie tak z tą płytą? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...