Skocz do zawartości
Brat Pit

nowa platforma na Sandy Bridge - do obróbki zdjęć i pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ponieważ mój wysłużony AXP2000+@2,1GHz/1GB RAM trochę się już krztusi przy obróbce a nawet przeglądaniu zdjęć postanowiłem zainwestować w nowy sprzęt. Komputer będzie wykorzystywany głównie do pracy (Excel, bazy danych) i Photoshopa + oczywiście poczta i internet. Zestaw ma przetrwać kolejne kilka lat (minimum 5). Grać nie mam czasu, ale kto wie, może się skuszę na coś i fajnie byłoby, żeby była taka możliwość.

 

Planuję następujący zakup:

 

Procesor: Intel i5 2500k, w miarę potrzeb mam go zamiar podkręcić do powiedzmy 4,5GHz

 

Chłodzenie: Xigmatek Gaia SD1283

 

Płyta: AsRock P67 Extreme4 (USB3, SATA3, dodatkowo panel USB3/SSD na przód - o tym więcej za chwilę)

 

Pamięć: 8GB - GoodRam (2*4GB) 1333MHz CL9

 

Karta grafiki: nie mam pojęcia jaka. Ale ma być możliwie tania, niehałasująca i nieobciążająca, ma pociągnąć Wiedźmina 1/2 i powiedzmy Starcraft 2 niekoniecznie na tzw. wypasie. Powiedziałbym że raczej nie będę miał na to czasu więc nie jest to istotne.

 

Dyski twarde: mam 2 sata2 (Barca 7200.11 i Samsung F1) więc nie kupuję

 

DVD-RW: Samsung SH-223C SATA

 

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W (odpinane kable) - pewnie mój Tagan 380 nie uciągnie nowego zestawu

 

Obudowa: LianLi PC-A05N. Mała, zgrabna i stylowa. Docelowo ma pomieścić to wszystko a z napędów albo SSD (w panelu 5.25 od AsRocka) + 2HDD albo SSD (w panelu 5.25 od AsRocka) + 1HDD.

 

Opcja: jakiś SSD 64gb na system i programy. I teraz tak - myślę o C300 64gb (SATA3) ale czytałem, że mają niebawem wyjść jakieś nowości, więc może się wstrzymam.

 

Opcja: czytnik kart pamięci w panelu 3.5 (jaki?)

 

 

Pytania:

 

1) jaką kartę graficzną kupić biorąc pod uwagę założenia?

 

2) czy przy takim rozwiązaniu obiegu powietrza w LianLi PC-A05N HDD i SSD nie dostaną w d...?

 

3) Czy Xigmatek Gaia SD1283 zmieści się w LianLi PC-A05N? Czy to będzie optymalne chłodzenie biorąc pod uwagę cenę / wydajność dla i2500k (na 4,5GHz, nie zamierzam bić rekordów - bardziej zależy mi na stabilności)

 

4) Czy opłaca się teraz kupować SSD (C300? inny?) czy poczekać na premiery C400 i G3?

 

5) Czy pamięci będą ok?

 

6) czy macie jakieś dodatkowe uwagi co do powyższego zestawu?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi, dzięki temu forum zbudowałem swoją platformę w 2002/2003 która służy do dziś i pewnie dalej by służyła, gdyby nie te ogromniaste RAWy...

 

pozdrawiam,

 

BP

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...