Skocz do zawartości
Gonzus

Modernizacja - Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój sprzęt ostatnio zaczął mi sprawiać trochę problemów tak więc mam pytanie.. Czy warto byłoby juz powolutku przesiąść się na coś nowszego? Zastanawiam się nad polepszeniem mojego kompa, do wydania nie miałbym za dużo kasy. Głównie chodziłoby mi o zmiane procka, pł.głównej i pamięci. Reszta zostaje. Co byście polecali tak do 1000 ZŁ? Mój sprzęt aktualnie to E2160 1.8 @ 3.0 GHz : MSI P35 NEO2-FR : PATRIOT 1GB + GOODRAM 2GB : POWERCOLOR HD4850 : WD 320GB + SEAGATE 500GB : SAMSUNG T220

 

Więc czy zmiana na coś pokroju Intel Core i5 lub i7 z jakimś fajnym, przyszłościowym mobo miałaby sens? No i moze zmiana grafiki na GTX 460? Moje chłodzenie to Scythe Katana, zasilacz Chieftec 450W więc tutaj też by chyba nie trzeba było nic zmieniać chociaż myślę nad polecaną Noctuą ;>

 

Co myślicie na temat obudowy Thermaltake Soprano? Warto wydać te 250 ZŁ czy znajde coś lepszego i chłodniejszego/cichszego w tym przedziale cenowym? Mój komp aktualnie wygląda tak :KLIK więc chyba pora to zmienić. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu dozbierałbym do nowego kompa, a teraz wymienił tylko proca na Q6600 i kręcił. Można fajne sztuki na allegro za sensowną cenę wyrwać.

 

 

Co do obudowy to powiem, że jest przewiewna, ma fajny filtr anty-kurzowy(wewnątrz czyściutko po roku użytkowania, a należy nadmienić, że mieszkam na Śląsku) i jest naprawdę masywna.

Niestety ma też kilka minusów. Jest trochę krótka co może sprawiać problemy przy wyjątkowo długich kartach, które mogą zahaczać o koszyk na HDD(ja mam 260GTX i się mieści ;)), ma szpetny(ale wytrzymały) plastik użyty do zrobienia frontu i dość ciężko w niej utrzymać porządek w kablach(aczkolwiek nie jest to niemożliwe).

 

PS.Podaj dokładniej, który Soprano bo było kilka wersji, a nie wszystkie mają takie rozwiązania jak mój ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopa jakiegoś by dało, ale współczynnik cena/kop nie byłby zbyt "fajny". To już lepiej dozbierać do nowego niż marnować pieniądze ;) Quada proponowałem bo to jednak 4 rdzenie a teraz się już przydają(np. Battlefield ;)).

Co do obudowy to allegro ma przerwę techniczną więc ciężko się wypowiedzieć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, iż budżet troszeczke przytył mam kilka pytań..

 

Procesor : Intel Core i5 2500K - 899 zł

Chłodzenie Procesora : Xigmatek Gaia SD1283 - 99 zł (Czy warto byłoby dopłacić do PROLIMATECH MEGAHALEMS albo NOCTUA NH-U12P?) Procek z pewnością będzie kręcony

Płyta Główna : ASRock P67 PRO3 - 430 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 139 zł

Zasilacz: Fortron FSP460-60GHN - 169 zł [Tutaj wolałbym, by wybór padł na coś innego, konkretnie ZASILACZ OCZ Fatal1ty 550W 80] - 265 ZŁ

Obudowa: THERMALTAKE SOPRANO - 219 ZŁ

 

Grafika póki co zostaje Powercolor HD4850, ale będe go miał zamiar zmienić na GTX260 lub GTX460. Dyski mam (500GB i 320GB), napęd także. ;)

Wychodzi około 2050 ZŁ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...