Skocz do zawartości
Eladril

Z czym to jest problem..

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Ostatnio gdy przestawiałem monitor, kabel chyba za bardzo się napiął i musiało dojść do jakiegoś spęcia czy czegoś takiego. Wtedy pojawiły sie na monitorze 'pixele', i ogolnie obraz się zepsuł. Po resecie było jednak wszystko ok. Niestety po paru odpaleniach artefakty zostały już na dobre. Tak to wygląda

 

Nie wiem czy to grafika czy płyta, wykluczyłem monitor bo sprawdziłem go na innym komputerze.

 

Dołączona grafika

 

mobo foxconn p35a

gfx 8800gts 320mb

 

Jeżeli to grafika to wymienię ją na najtańszy zamiennik pcie- jaki jest na ebaju (8400gs) bo i tak już w nic nie gram i nie mam kasy na lepszy komponent , jesli płyta to sprawa sie troche komplikuje bo koszt będzie większy (choć pewnie nie dużo). No ale jak myślicie, czego to najprawdopodobniej jest przyczyna. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati.08

Ja mam pytanie . Czy jak włączasz komputer to on pokazuje takie okno jak wyżej i się ładuję czy musisz kliknąć load default settings?? Bo jeśli tak to ja bym się nie przejmował paskami tylko tym że ustawienia biosu musisz resetować :huh:

 

 

 

 

Nie wnioskuję że ustawienia biosu mogą arty powodować. Żle mnie zrozumiałeś.

Edytowane przez mati.08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie po prostu cały komputer był rozmontowywany i składany na nowo, dlatego ta wiadomość, po prostu nie skonfigurowałem go. Podłączyłem monitor tylko po to żeby zrobić zdjęcie. Swoją drogą, nie wiedziałem że złe ustawienie BIOSU może coś takiego powodować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się stało na innym kablu, przy którym już dawno taki cypek odleciał, ale prowizorycznie się trzymało. Nie z tego co pamiętam to się nie poruszają. Tuż po włączeniu, jak jest logo Foxconn, to są gęstsze i niebieskie, a potem tak jak na zdjęciu. Nie wiem jakie znaczenie ma ich umiejscowienie, ewidentnie coś się zdupczyło.. poprzedni kabel dvi, teraz d-sub z przejściówką dvi na końcu (bo w karcie mam 2x dvi).

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwint ludzie DZIAŁA!!!! Niesamowite! Tak się ociągałem z wypróbowaniem tego bo kompletnie sie nie spodziewałem że może zadziałać.. myślałem że jeszcze mi reszte sprzętu dobije a tu prosze.. Nie zrobiłem jeszcze żadnych testów diagnostycznych ale śmiga narazie ;] Mam nadzieje że potrzyma jeszcze przed jakiś czas ta karta :P

 

Nie rozumiem tylko dlaczego akurat po tym szarpnięciu to się stało. No ale nic, i tak się cieszę bardzo.

 

PS

Po dwóch tygodniach przesiadłem się z powrotem z ~8letniego celeron 1.7, 512ram sdr, radeon9100 i jakiegoś ledwo zipiącego dysku.. shock.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...