Skocz do zawartości
jzolnowski

Ciągły stan uśpienia komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Niedawno zakupiłem sobie zestaw komputerowy:

Procesor: Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/

Płyta główna: Gigabyte GA-P67A-UD3 /intel P67/

Wentylator: Scythe Mugen II Rev.B

Pamięć RAM: GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Karta graficzna: MSI Radeon HD6850 Cyclone OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black)

Obudowa: Fractal Design Define R3 Silver Arrow

Zasilacz: Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze

Monitor: DELL 2209WA (16:10, E-IPS, 6ms, DVI, 4xUSB, pivot)

 

Pierwsze uruchomienie komputera - wszystko super. Działa jak należy.

Postanowiłem zainstalować system. Włożyłem płytę z Windowsem 7 i...czekam na botowanie..

nie doczekałem się niestety..komputer się zawiesił. CTRL+ALT+DEL nie działał więc wyłączyłem go i włączyłem ponownie..

Kontrolka na obudowie zaczęła migać, nie załączał się nawet BIOS. Jakby ciągły stan uśpienia.

Wyjąłem płytę myśląc że może nie może jej przemielić, uruchomiłem ponownie - to samo.

Jak wyłączam komputer i włączam ponownie - to samo. Kontrolka miga w równych odstępach czasowych, zasilacz zaczyna się kręcić w momencie mignięcia po czym powoli się zatrzymuje i tak non stop.

Dodam że komputer po prostu sobie stał, nic nadzwyczajnego się z nim nie działo.

Czego to może być kwestia? Może ta obudowa ma to do siebie że czymś włączyłem taki tryb i można to bez problemu wyłączyć tylko nie do końca zdaje sobie sprawę z tego jak?

Proszę o pomoc. Być może to banalna sprawa (oby) i nie chcę odsyłać z powrotem komputera (zakupiłem przez sklep internetowy z innego miasta), jeśli to kwestia "5min" roboty.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resetowałeś bios?

Sprawdzałeś na jednej (jak nie na jednej, to drugiej, ale osobno) kości ramu w różnych slotach?

Możesz też sprawdzić na podzespołach wyjętych z obudowy, może jakieś zwarcie.

Zasilanie (wtyczka 6 pin) do karty graficznej podpięte?

Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem bo czekam na potwierdzenie ze sklepu że zerwanie pląby nie wpłynie na moją gwarancje podzespołów.

Najciekawsze jest jednak to że jak normalnie uruchomiłem to wszystko działało..moglem wejsc do BIOSu etc..po włożeniu plyty do nagrywarki wszystko sie posypało..komputer nie zawiesil..i juz tak zostało..

Może jest jakiś przełącznik na tej obudowie który gdzieś przez przypadek włączyłem nie mając o tym pojęcia? Czy takie zachowanie komputera jak opisałem wyżej wyklucza fakt że może być spowodowane właśnie przez obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...