Skocz do zawartości
dr.elich

Indeks gier nietypowych, innowacyjnych i niszowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zrodził mi się w głowie pomysł stworzenia listy z propozycjami tytułow jak w temacie - chodzi o produkcje potrafiące poruszyć gracza zblazowanego kolejnymi sequelami i przerobkami tego samego.

 

Na początek chciałbym, byscie się wypowiedzieli, czy widzicie taką potrzebę/sens. Ankiety nie zamieszczam, bo osoba niezaintereaowana tu nie zajrzy, więc obiektywnie nie będzie.

 

Kolejna sprawa - forma - proponuję w pierwszym poscie zrobić indeks z krotkim opisem, tytuł jako odnosnik do opisu/recenzji. W postach propozycje + krotki opis i link przygotowany przez zgłaszającego. Ktos to musi porządkować - mogę się tym zająć, ale lepiej by było gdyby była to więcej niz jedna osoba - tu liczę na sugestię moderacji - np. czy jest taka opcja, by 3 osoby edytowały pierwszy post.

 

Chciałbym tez wiedziec, jakie kryteria umieszczenia na liscie uwazacie za najsłuszniejsze - nie chcę, by był to wybor mocno subiektywny.

 

Kolejna rzecz- produkcje tylko nowe czy stare tez? Co do platformy proponuję tylko PC - tytuły konsolowe przebijają się innymi nieco sciezkami..jesli jednak znajdzie się osoba chcąca w tej materii pomagać to jak dla mnie OK.

 

To tyle na początek. Jak rozgryzę dlaczego spoilery mi się nie rozwijają oraz jak ładnie wklejać hiperłącza (w forach internetowych nie jestem biegły) to moze ruszymy dalej. Czekam na wasze sugestie, ze swojej strony postaram się wygospodarować wolny czas. Mam nadzieję, ze wspolnymi siłami stworzymy cos wartosciowego.

 

PS. piszę chwilowo ze starego lapka i brakujące polskie znaki uzupełnię.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens ma. Czasem omijają człowieka perełki i nawet o tym nie wie ;)

Moim zdaniem warto jeszcze dodawać na jaki system dana gra wychodzi. Np. Osobiście preferuje te posiadające wersję na Linuksa(Windows jest głównie do BF:BC2 i DIRT2 ;)).

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stworzyć można ;). Od Was zależy jak to będzie wyglądać. Jak będzie git to sie i podczepi. Co do potrzeby - jest duża bo teraz to taki krap dają ze głowa boli. Fajnych gier jak na lekarstwo - a może fajnych ale niepopularnych gier po prostu nie widzimy w masie ciach!a i wtórności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że są jednak głosy za. W takim razie zabiorę się za to w najbliższym czasie. Liczę na sugestie co do formy oraz support tytułów z waszej strony. Co do linuksowych produkcji - korzystam z windowsa, więc tu nie będę w stanie ogarnąć tematu, ale jeśli ktoś pomoże - czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze dr.elich. Bierz się do roboty (jeśli będzie potrzebna jakaś pomoc to krzycz głośno), niech więcej takie produkcje jak Trine czy Braid i tematy o nich nie giną w natłoku postów o grafice w kolejnym NFSie.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o world of goo czy portalu ;) jeszcze np gish, super meat boy, slyszalem bardzo dobre opinie o Aquaria (chociaz sam jeszcze nie gralem). Poza tym nie wiem czy jest sens tworzenia takiego topicu kiedy w necie jest cala strona poswiecona takim grom :) www.indiegames.com tam jest takich tytulow od zatrzesienia

 

spojrzcie na to:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=whM2d-GthBU&feature=player_embedded

grafika i muzyka prezentuja sie przepieknie, a i sam pomysl jest nieprzecietny

 

kolejna gierka ktora designem przypomina troche jedna gre ktora miala wyjsc na kilka platform a ostatecznie wszyscy oprocz posiadaczy x'a obeszli sie smakiem (nie pamietam jej nazwy)

 

Dołączona grafika

 

http-~~-//vimeo.com/10632296

Edytowane przez Carson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w/w gry nie są mało znanymi produkcjami tylko dobrze wypromowanymi produktami. :<

Sorry, ale ja nie widzę sensu, skoro większość z tych gier ma już tematy na forum.

 

Kolejna rzecz- produkcje tylko nowe czy stare tez? Co do platformy proponuję tylko PC - tytuły konsolowe przebijają się innymi nieco sciezkami..jesli jednak znajdzie się osoba chcąca w tej materii pomagać to jak dla mnie OK.

 

Jakbyś nie wiedział to takie gry jak braid albo super meat boy są właśnie żywcem przeniesione z x'a, jest takie cos jak xbox live arcade, gdzie podobnych indie gier jest od zatrzęsienia.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślę nad sensownością takiego indeksu, Twoje argumenty ath są jak najbardziej słuszne, jednak czy tą drogą dowiesz się o grach takih jak np. The Dark Eye bazującej na powieści E. A. Poe?

 

 

Wiesz nie chodzi mi o powielanie tego co można znaleźć w necie wklepując "indie games" w google, nie chodzi mi tu nawet o to by były to produkcje stricte indie (i nigdzie tak nie napisałem). Miło by było gdyby forumowicze dowiedzieli się, że można zagrać na PC w takiego Metal Gear Solid, który nie jest produkcją sztampową, nawet w śwetle dzisiejszego rynku..

 

W związku z tym co npisałeś zastanawiam się jednak czy idea jest słuszna, czy może nie lepiej skupić się na starszych tytułach, jednak jakiekolwiek kryterium czasowe tu mi nie pasi..Być może konstrukcja tematu w formie "poleć mało znaną grę" na zasadzie jeden post - jedna gra byłaby sensowniejsza?

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frozen Synapse

 

Turowa gierka taktyczna. Opinie sa bardzo pochlebne wiec jak ktos lubi gierki z gatunku indie to raczej obowiazkowo trzeba sprawdzic. Ja jeszcze nie gralem wiec od siebie nic nie napisze. Jak ktos z was zagra to niech sie podzieli wrazeniami :)

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=vVGu_ydmwm8&feature=related

 

Oficjalna strona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...