Skocz do zawartości
livorno

Zakup HTPC o bardzo dobrych osiągach ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę sobie złożyć niewielki komputer HTPC. Obudowę z zasilaczem już mam i zastanawiam się nad resztą komponentów.

 

Specyfikacja:

Silverstone Sugo SST-SG07B 600W Black - link

 

Do tego chciałbym płytę główną, która obsłuży Sandy Brige. Myślę nad tą:

 

-Intel DH67CF (ClearFork) Sandy Bridge LGA 1155 USB 3.0 - link

 

Co do procesora to zastanawiam się nad I5 2400 lub I5 2500K - pytanie tylko czy 2500K będzie można podkręcić ?? Słyszałem, że na tym chipsecie co jest oparta płyta główna przeze mnie wybrana nie będzie takiej możliwośći.

 

Do tego proszę o sugestie dotyczące pamięci, chłodzenia procka itp.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak na chipsecie H67 nie można zbytnio podkręcać. Więc jeśli nie będziesz kupował karty graficznej to może być ten i5 2400 lub 2500 ale bez K.

Ramy Goodram albo kingston 2x2GB Cl9 okolo 180 zl

na chłodzeniu zbytnio się nie znam ale myśle, że SilentiumPC Fortis będzie odpowiedni

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__3/id_produktu__3826/__Ch_odzenie_Procesora_SilentiumPC_Fortis/ 130zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewielki? płyta itx? W takim razie najpierw musisz poszukać obudowy a później chłodzenia lub jednocześnie jednego u drugiego kierując się swoimi preferencjami.

Napisałem przecież na początku że obudowę mam Silverstone Sugo SST-SG07B 600W Black. Co do wentylatora z postu nr 2 to jest on za duży zdecydowanie. Myślałem nad Scythe Ninja Mini ale nie ma ich w sprzedaży.

 

:damage_wall: :oops: Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...