Skocz do zawartości
Gunter

CPU Host/PCI Clock vs AGP ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego jak zwiększam(jeszcze tego nie zrobiłem) CPU Host/Pci Clock na 133/33 TO AGP idzie do 88MHz ? Czy takie kręcenie szyny nie spali mi grafiki albo czegoś innego? I jeszcze jedno jak na przykład zwiększam CPU Host na jakieś 124 to PCI cLock idzie do 41MHz- to chyba źle pozatym nic nie mogę zmienić !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIII 450 na 100MHZ; Soyo 6BA+IV (i440BX) .Mogę zmienić mnożnik AGP tak że z 88 schodzi do 44 Ale czy to dobrze bo nie wiem. Szyna AGP 2x tak sądzę Karta Geforce 2 MX 100/200 . RAM na PC100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakas sciema ,na BX z tego co pamietam to mozna bylo tylko ustawic agp:

50MHz dla fsb75 (i to nie na wszystkich plytach)

66MHz dla fsb100

100MHz dla fsb100

 

u ciebie wynika ze mozesz ustawic 44MHz dla fsb66 (choc nie widzialem takiej plyty)

 

88MHz moze byc tylko i wylacznie dla fsb133 ,czyli tak jak masz i jest to normalne

za to pci 33MHz nie moga wystapic na BX przy fsb133 z powodu braku mnoznika 1/4

 

wiec masz tak:

fsb100 pci33 agp66

fsb124 pci41 agp82

fsb133 pci44 agp88 -chodzby ci w biosie napisali 133/33 to jest tak jak napisalem

 

krecenie na takie pci i agp nie spali ci grafiki ,tylko dysk moze miec problemy,ale jezeli masz nowy dysk udma100 nie Baracude to bedzie chodzic (wiem ze Baraka nie chce chodzic ,za to Samsung nie protestuje,IBM nie wiem jak na dluzsza mete,Maxtor i WD nie mam pojecia bo nie testowalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...