Skocz do zawartości
Viniar3

Komputer do 2300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmiar obudowy: 430 x 190 x 493 mm

Wymiary całości: 131x 103x 153 mm

Tak więc fortis się zmieści ;)

To super to jak będę miał pieniądze to kupuje ten zestaw potem dokupię chłodzenie SilentiumPC Fortis lub spartan oraz 2gb ramu i kręcę procek gdzieś tak na 4.8Ghz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj Spartana, bo albo będziesz miał w miarę dobrą wydajność i głośne chłodzenie lub marną wydajność i w miarę ciche chłodzenie. Zależnie od tego jakie obroty wentylatora ustawisz.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem spartan jest cichy ale słabo chłodzi a fortis dobrze chłodzi ale jest głośny? A wentylator to będę używał tego co jest w zestawie może kiedyś tam wymienię na coś lepszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wentylator Spartana ustawisz na wysokie obroty to wydajność będzie w miarę dobra, ale będzie głośny. Jeśli ustawisz niskie obroty wentylatora to będzie cichy, ale wydajność będzie marna.

 

Przeczytaj np. to.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 trochę dziwne pytania ale wole się upewnić

1. Czy jest taka możliwość że do 14.02.11 esc usunie ze sklepu płytę główną AsRock P67 PRO3 /intel P67/ ??

2. Czy do tej płyty są dołączone kable którymi da się podłączyć napęd i dysk pod sata III?? Czy porostu wszystkie kable sata pasują do siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrew777 bardzo dziękuję że chce się jeszcze odpowiadać na moje pytania i robisz to tak szybko. I mam jeszcze prawdo podobnie ostatnie pytanie czy dyski z interfejsem SATA II takie jak Samsung 500 GB F3 na pewno da się podpiąć pod SATA III przepraszam że się tyle razy o to pytam ale jak się słyszy o tych wszystkich problemach to człowiek woli się upewnić na 100% żeby potem nie żałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że chyba jutro bede zamawiał komputer to chce się upewnić czy dalej brać ten zestaw

 

AsRock P67 PRO3 /intel P67/

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GeForce GTX 460 OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/mHDMI

Samsung SH-S223C SATA (black)

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Fortron FSP460-60GHN 460W

Aerocool VS-9 (bez zasilacza)

 

Bo na innym forum mówią że ten zestaw będzie słaby do gier... Ale kurde gtx na mój monitor mi wystarczy a 2gb ramu

to dokupię później. Oni mi doradzili taki zestaw:

 

AMD Phenom II Quad Core X4 955 AM3 BOX

Aerocool PGS VS-9

SeaSonic S12II-620 620W

Samsung nagrywarka DVD SH-S223C czarny OEM

Samsung 1TB SATA2 (HD103SJ)

Corsair DDR3 4GB(2x2GB) 1333MHz XMS3 CL9

Asrock 770 Extreme3 AMD 770 Socket AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Gigabyte GeForce GTX480 1536MB DDR5/384bit DVI/mHDMI PCI-

 

To który będzie lepszy i do gier ale też do codziennego użytku czyli filmy, internet itd??

Edytowane przez Viniar3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

460

Zależnie od gry. Jeśli gra wymaga mocnego procesora np. GTA 4, BC2 to często będziesz mia duże spadki FPS.

 

Na razie kup tego 460, jak wymienisz monitor to możesz zacząć myśleć nad czymś lepszym.

460 w większości gier w tej rozdzielczości pozwoli na wysokie detale. 1650x1050 też nie powinno być dużym problemem.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te spadki to na phenomie bym miał tak? Dobra biorę 2500k nie wiem dlaczego na tamtym forum tak strasznie boją się tego sb ... Chyba tak zrobię o kolega ma 22 cale i gra na 1920x1080 a ma gtx 275 :)

Edytowane przez Viniar3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ak długim oczekiwaniu wreszcie dzisaj kupuje kompa ale jest mały problemik przy procku jest napis napis "dostawa w trakcie" Procesor. Jak zmówię teraz to po prostu bede dłużej czekał czy jak? A i jeszcze jedna sprawa gdzie trzeba napisać żeby złożyli komputer za darmo bo tu KLIK jest napisane że 20zł od podzespołu 0.o. Czyli jak składają za darmo? I gdzie to trzeba napisać ? Albo zobaczymy bo w techplanecie są już karty z p67 Gigabyte i jak jeszcze będzie dostępny 2500k to zamówię tam. A jak nie to zamówie w esc.

 


 

To co napisałem wyżej jest już nie ważne bo się dowiedziałem że składają komputery za free ale jest inny problem. Ani w esc ani w techplanet nie ma 2500k i w esc trzeba czekać 2 tygodnie. A ja chce zamówić komputer w przeciągu kilku dni tak więc da się złożyć coś innego do 2700zł? Najlepiej żeby był tak samo albo troszeczkę słabszy od tamtego.

 

złożyłem coś takiego:

Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Gigabyte GeForce GTX 560 Ti OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI

Aerocool VS-9 (bez zasilacza)

Asus P7P55D /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/

Fractal Design Integra 500w

Samsung SH-S223C SATA (black)

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Razem 2776zł Ten zestaw jest dużo słabszy od tego który miałem kupić?

Edytowane przez Viniar3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jako że moderator zamknął mój 2 temat to napiszę tutaj. Dzisiaj zamawiam komputer i muszę wybrać z pomiędzy tych dwóch zestawów. Komputer będę używał do grania w gry, amatorska obróbka video, internet i filmy full hd.

NR.1

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 799 zł

Płyta główna: AsRock P67 PRO3 /intel P67/ 499 zł

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9 75 zł

Dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 199 zł

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 460 Cyclone OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/mHDMI 679 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 90 zł

Obudowa: Aerocool VS-9 (bez zasilacza) 175 zł

Zasilacz: Fractal Design Integra 500W 215 zł

NR.2

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 799 zł

Płyta główna: MSI P67A-C45 /intel P67/ 439 zł

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9 75 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 139 zł

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD6870 1024MB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI 820 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 90 zł

Obudowa: Aerocool VS-9 (bez zasilacza) 175 zł

Zasilacz: Fractal Design Integra 500W

 

Który zestaw będzie lepszy do w/w czynności? Oraz czy coś zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...