Skocz do zawartości
olekmuk

Help! kupno dysku zewnętrznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem na kupnie dysku zewnętrznego tylko nie wiem jaki wybrać (cena do 300zł, o pojemności 500GB, z USB 3.0, 2,5")

mam na oku te dwa egzemplarze:

-Samsung S2 Portable 500GB 2,5",USB 3.0

-WD My Passport Essential 500GB, USB 3.0, 2,5"

 

jeśli możecie coś doradzić który byłby lepszy czy może jakiś inny polecacie to bym bardzo prosił o odp ;)

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD mam kupiłem ze względu na usb3.0. Jak masz płytę z usb3.0 to imo można rozważyć. Zabójczych prędkości nie ma, ale jakoś daję rade. Do minusów można zaliczyć dedykowany kabel bez niego dysku nie podłączysz. Pamiętaj, że usb 2.0 to przeciętnie coś koło 30MB/s, na usb 3.0 nie ograniczy transferu czyli przy dyskach tej klasy coś koło 60MB/s.

 

Ciekawą opcją jest jakiś szybki dysk 2,5" i oddzielna obudowa :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jeden grzyb :wink: Nie jestem pewien, ale ten wygląda na zwykły dysk sata do którego wpinamy odpowiedni adapter seagate'a i mamy dysk z usb 3.0. Jeżeli tak jest na prawdę to imo całkiem ciekawa opcja. Chociaż chciałbym zobaczyć jakiego rodzaju połączenie ma ten szajsung :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę polecić LG HXD7U50GL, kupisz go za około 250zł, maksymalny transfer danych to 481Mb/s, system plików NTFS (nie będzie problemu z plikami większymi niż 4 GB). Jeżeli patrzysz na wygląd fizyczny to ma fajną kozacką powierzchnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kolego takie bzdury... Polecasz złom na usb2.0 którego transfer w real'u nie przekroczy pewnie 30MB/s, dlatego, że ma "fajną kozacką powierzchnię" :blink: Shame on you :-| pzdr

 

skąd wziąłeś te 30MB/s? 481Mbps to około 60MBps

 

Jeżeli uważasz ze poleciłem dysk bo ma kozacką obudowę to naucz się także czytać ze zrozumieniem :).

 

ps: który dysk kupiłeś?

Edytowane przez Malot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...