Skocz do zawartości
patmil18

Niska Wydajność w grach i 3dmarku

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule mam niską wydajność w grach a w 3dmarku tylko 11k punkta, Grafa chodzi na 648 Mhz rdzeń, Pamięci 1,7 Ghz, Shader 1,3 Ghz, niechcę się bawić w podkręcanie grafiki, może procesor ? (opis), a tak przy okazji odpaliłem bencha w GTA IV Eflc i 27,5 FPS trochę mało, chciałbym ze 35 FPS. Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do GTA IV to na pewno procek będzie ograniczał grafikę... Będziesz musiał go trochę wyżej podkręcić albo wymienić go na jakiegoś quada. Co do grafiki to wersja SE ma mniej procesorów strumieniowych niż GTX 460, na to też trzeba zwrócić uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko coś mało ma tych punktów/FPSów. Na 8800GT miałem ok. 13k z podobnym prockiem i prawie 50fps w benchmarku GTA 4 (to już po porządnym OC procka - ale dwa rdzenie). Te wszystkie directx'y, net frameworki i inne redisty masz najnowsze? I Patch 1.0.7.0 do gta? I wszystkie aktualizacje do systemu - nawet nie napisałeś jaki masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory mój błąd mam windowsa 7 64 bity ultimate, wszystkie stery mam najnowsze, aktualizacje też a co do gta to mam Episodes From Liberty city, czyli patche chyba od 1.1.x.x, a proca jeszcze nie podkręcałem, bo niemiałem czasu, a we frameworki directx'y redisty się nie bawiłem ale ściągne najnowsze i może coś się poprawi.

Pozdrawiam

 

Edit: Proca wykręciłem narazie do 3.2 ghz, bo mam stare jak świat chłodzenie :-D pamiętam jak jeszcze na athlonie xp miałem, zaraz pójdzie 3dmark i zobaczymy co to pomogło.

 

Edit Edita: narazie uzyskałem 14326 punktów w rozdziałce 1280x1024 i 4 sample AA a tak w ogóle to 3Dmark 06, w gta IV EFLC mam teraz 31,47 FPS

Edytowane przez patmil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gta niemam wszystkiego na maxa wszystko mam na high + draw distance itp. na 30 odpaliłem 3dmarka bez 4 sample aa, tylko wszystko na default i rozdziałke 1280x1024 i uzyskałem 14368 pkt trochę więcej niż z 4 sample aa, a tak przy okazji to czy scythe ninja 2 nie wygnie mi płyty głównej ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost o aż 3k w 3dmarku po tylko lekkim OC procesora i brak różnic w wyniku między AA/nonAA każe mi przypuszczać, że ta karta się dusi z tym procesorem i on wszystkiemu winien :? Nie mam innego pomysłu.

 

A co do chłodzenia to żadne chłodzenie nie powinno wyginać płyty. Po oględzinach po założeniu mojego Hypera Z600 na Asrocka, który zresztą jest sporo cięższy od Ninji 2, stwierdziłem, że płyta by wytrzymała jeszcze więcej. Nawet naciskałem na niego delikatnie :) Grunt to dobre mocowanie idocisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA4 to gra która na windows Vista/7 działa po prostu gorzej(chyba najgorzej ze wszystkich jakie testowałem), na dwóch rdzeniach jest szczególnie marnie. Dajmy na to przy tych samych ustawieniach : 1152x864, medium, paski 20 i moim poprzednim procku i grafice czyli e5200 nawet @4.0+ 8800GS na 7 komfort gry był niższy niż na jeszcze wcześniejszym cpu czyli e2140@3.2 + 8800GS i XP, na 7 przy e5200 po prostu nie dało się grać. W benchmarku(mówię o podstawowej wersji) spadek wydajnośći wynosił ok 25 - 30%(10-15fps), a w realnej grze było to jeszcze bardziej odczuwalne - zdecydowanie częstsze przycinanie się obrazu, nawet co kilka, kilkanaście sekund.

 

Co do 3dmarków to powinno się je robić raczej na kompletnym default, inaczej przy różnych ustawieniach porównywanie wyników traci sens... W 3dmarku 06 choć to akurat g warte także na windows 6.x traci się punkty.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym problem ? Możesz mieć dwa systemy na raz na jednym dysku : xp na jednej partycji, 7 na drugiej. Kręć tego e8200 jeszcze, a co do upgradu to Q9550/9650 to raczej średni pomysł bo procek jest dobry, aczkolwiek sporo za niego śpiewają... no chyba że masz jakąś okazję. Gdybym miał ładować z 700 zeto za proca LGA775 to raczej zastanowiłbym się nad zmianą platformy. Z quadów w rozsądnej cenie(~350zł +/-) to Q6600 G0, płytę masz dobrą, zasiłke też, do tego jak masz jakieś przyzwoite chłodzenie to pewnie te 3.6 zrobisz.

Edytowane przez DJH83
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to narazie na tym starym pentagramie mam 50-53 stopnie na procku a na najcieplejszym rdzeniu 62 stopnie orthos chodził 2 godziny i takie tempy były stałe, mam pytanko do ilu stopni mogę dojść, żeby proca nie przegrzać ?

 

Edit: proca wykręciłem do 3.52 ghz i dalej narazie nie próbuję orthos tym razem chodził tylko 30 minut, ale tempy były 56 na procku 60 na najcieplejszym rdzeniu może się dobrze nie rozgrzał, bo wcześniej było 2 stopnie więcej na najcieplejszym rdzeniu.

Pozdrawiam

Edytowane przez patmil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie DJH83.

 

Co do OC obecnego procka, to najlepiej nie przekraczać 65*C na rdzeniach. Oczywiście można więcej ale nie zalecałbym jeśli nie chcesz aby proc wyparował Ci w przeciągu ~dwóch, trzech lat. Od zbyt wysokiej temperatury może się zdegradować tak samo jak od zbyt wysokiego napięcia. Oczywiście miej na uwadze to, że w grach będą niższe temperatury niż w Orthosie. Na testy w orthosie byś mógł zapodać jakiś dodatkowy wentylator lub otworzyć koniecznie budę jeśli masz zamkniętą.

 

PS. A jest jakaś poprawa w wydajności? ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wydajności jest poprawa i to duża włączam kompa, loguję się i już wszystko załadowane nie muszę czekać, tylko odpalam grę i gram, odpaliłem kolejny raz 3dmarka 06 i uzyskałem wynik 16088 punktów, a w benchmarku gta IV EFLC mam teraz 33,81 FPS a, i nie pisałem o tym, że na standardowym napięciu uzyskałem te 3,52 ghz, O! intelu masz duży potencjał overclokingu !, więc żeby w dalsze OC się bawić to będę musiał kupić Scythe ninja 2, bo chcę żeby ten procek jeszcze mi ze dwa lata posłużył.

Pozdrawiam

 

A tak przy okazji DejwiT11 ile dałeś za swojego hypera z600 ?

Edytowane przez patmil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaiłem się na Allegro szczerze mówiąc na jakiegoś starego Mugena albo ninję, ale za markę sobie liczą i nawet stare jedynki chodziły w okolicach stówy, nawet więcej. Ot patrze jakiś super cooler nawet z wentylatorem za 85 ziko! Szybki rzut oka na testy i Kup Teraz. Za 100zł z przesyłką mam towera wydajnością równającego się z Mugenem 2 :lol: Cena może trochę obcięta bo w zestawie nie było mocowania na Intela, które i tak mi nie jest potrzebne. Do dwurdzeniowca by Ci starczyło pewnie coś pokroju Karakorum, którego można wyrwać przy dobrych wiatrach za ~50 zeta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, musiałem wyjechać na tydzień w sprawach osobistych i mi ninje 2 sprzed nosa sprzątnęli, no nic czekam aż mugeny stanieją, wczoraj nabyłem gta iv zwykłe poinstalowałem patche od 1.0.1.0 do 1.0.7.0 i odpaliłem bencha a tu fps 48,88... a w eflc miałem 33,81 fps niemam pojęcia co jest grane, może ktoś wie? oczywiście ustawienia graficzne i suwaki takie same jak w eflc.

Pozdrawiam

Edit:

Proca podkręciłem do 3,8 ghz a dokładniej 3808,2 mhz, odpaliłem 3dmarka06 znowu wzrost do 17155 pkt (na 3,52 ghz 16088 pkt) benchmark gta iv (zwykłe) 49,28 FPS, w gta iv (EFLC) 34,21 FPS niewielki wzrost pościągam patche zobaczymy co z tego wyjdzie, aaa tempy nie przekraczają 60 stopni na rdzeniach na procu 56-57 stopni zobaczymy na mugenie 2 (jak zakupię :D), a tak przy okazji zna ktoś rekord podkręcenia e8200 ?

Pozdrawiam

Po samym spatchowaniu gta iv eflc do wersji 1.1.1.0 mam 37,03 FPS, ściągam patcha 1.1.2.0 zobaczę czy będzie wzrost.

No i fajnie po update do wersji 1.1.2.0 mam 36,26 FPS.

Edytowane przez patmil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...