Skocz do zawartości
majkel152

samsung hd154ui dziwne grzechotanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem dysk jak w temacie około pół roku temu, nagle kilka dni temu zaczął dziwnie grzechotać przy włączaniu komputera i co jakiś czas gdy komputer jest uruchomiony,prędkości podczas kopiowania plików są w porządku, sprawdzałem już kabel sygnałowy i zasilanie ale dalej to samo, smart wydaje się być w porządku,obecnie mam zamiar wymienić go na nowy 2tb a ten na gwarancje jak zgram pliki,niżej załączam smart i plik audio nagrany telefonem, za pomoc serdecznie dziękuję z góry.

 

Zippyshare.com - samsung hd154ui.mp4

 

http://i.imgur.com/eabqQ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mają firmware 1AG01118. Podobno dyski z serii F2EG mają czujnik wibracji, który pomaga zapobiegać hałasowi (zobacz ten post). Myślę, że dysk co jakiś czas rusza głowicami i sprawdza wibracje - stąd ten dźwięk.

 

Jutro oddam jeden z moich dysków do serwisu, wczoraj pojawiło się kilka uszkodzonych sektorów. Zobaczymy czy nowy też będzie wydawał ten dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis ProLine spisał się świetnie - dostałem nowy dysk od ręki. Dźwięk ten sam. Dziwię się, że Twój zaczął wydawać te odgłosy dopiero teraz, może nie zauważyłeś tego wcześniej? Zmieniałeś położenie dysku w obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk w kieszonce leżał zazwyczaj włączany tylko żeby skopiować ważne pliki i multimedia, później wsadziłem w komputer i zazwyczaj to się wyłączał w bezczynności przez co nie zwróciłem uwagi nawet, dopiero jak wyciszyłem maszynę tak się stało,kolega tez ma to samo z tym modelem,jak tylko kupie 2TB to tego będę sprzedawał,dysk był podpięty do NASa głownie, dzięki wszystkim za pomoc

 

edit: poza obudową w kieszeni faktycznie tak terkocze przy starcie ale spoooro ciszej niż w obudowie a obudowę mam kiepską(trendsonic wizard) z koszykiem na dyski przykręconym śrubkami nie na nitach co zmniejszyło wibracje ale 3 dyski to za dużo dla niej.

Edytowane przez majkel152

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...