Skocz do zawartości
bzyku33

Zestaw pod AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar złożyć nowego PC,który ma służyć do wszystkiego a więc gier,filmów,internetu i oto co stworzyłem po przeczytaniu kilku tematów.

Procesor:AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 Processor - Retail

Chłodzenie procesora:Zalman CNPS10x Performa Ultra Quiet CPU Tower Cooler

Płyta główna:Asrock 770 Extreme3 AM3, DDR3, 7.1 Snd, GBLan, ATX

Dysk twardy:1TB Samsung Spinpoint F3 7200rpm S-ATAII 32MB Hard Drive

Napęd:Samsung SH-S223C 22x DVD+/-R SATA DVD Writer - Black

Pamięci:Kingston HyperX 4Gb DDR3 1600MHz (2x2Gb) Memory Kit

Karta graficzna:Asus 1024Mb ATi Radeon HD 6850 OC PCI-Express VGA Card

Zasilacz:OCZ 500Watt ModXStream Pro PSU, Modular Cabling, Active PFC

Obudowa:CoolerMaster Elite RC-430 ATX Case - No PSU

Chłodzenie obudowy:WENTYLATOR FANDER ROXO ULTRA SILENT 140x140x25mm

Chłodzenie obudowy:WENTYLATOR FANDER ROXO ULTRA SILENT 120x120x25mm

A oto moje pytania:

1.Czy zestaw jest dobrze skonfigurowany,a więc czy wszystko będzie dobrze współgrało?

2.Nigdy nie podkręcałem,ale chciałbym spróbować.Czy będzie można zrobić OC w tym zestawie(chodzi o to czy płyta główna jest do tego dobra)?

3.Czy ten zasilacz uciągnie to wszystko?

4.Czy te dwa wentylatory wystarczą do dobrego chłodzenia obudowy,czy jeszce coś dołożyć?

5.Czy ta karta graficzna będzie dobrym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1). Zestaw OK

2). Płyta dobra, da się podkręcić, zerknij tutaj: Jak podkręcić procesor - Poradnik | PurePC.pl

3). Uciągnie

4). Te dwa wentyle + 2 w obudowie + porządek z kablami i będzie ok

5). jak 6850 to lepiej tą: http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/1566579, ze względu na dobre i ciche chłodzenie

 

weź tylko tańszą pamięć, i tańsze chłodzenie, max takie: SilentiumPC Fortis HE1225 wentylator CPU - Chłodzenie powietrzem - SilentiumPC Fortis HE1225 wentylator CPU cena od 118.99zł

Zerknij jeszcze na to: Zestawy komputerowe na Luty 2011 | PurePC.pl - zestaw za 2000

możesz zaoszczędzić kilka zł i kilka dołożyć do GTX 560 Ti,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczości grasz?

Sprawdź jeszcze ile będzie kosztować i5 2400, 4GB 1333MHz CL9, jakieś niedrogie P67, Fortron 400/460W lub Seasonic 400W. Jeśli zrezygnujesz z lepszego chłodzenia na procesor to powinno być niedużo drożej.

Kartę możesz zmienić na GTX 460.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.Jeżeli chodzi kartę graficzną to jeżeli ten asus nie jest zbyt dobry to może ta będzie lepsza

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 6850 Toxic 1GB DDR5 PCI-E FBOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Co do płyty głównej czy opłaca się dopłacać do tej ASROCK 870 EXTREME3 AMD 870 Socket AM3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie karty 6850 będzie to dobry wybór, przy twoim konfigu,

różnice pojawiają się w ilości wydzielanego ciepła (nagrzewanie karty) i w jakości chłodzenia (głośność),

test wszystkich omawianych ;-) http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Radeon_HD_6850_-_test_4_kart-3547/strona/12790.html

 

dopłacać do Toxic, nie ma sensu, kartę zawsze sam podkręcisz,

nie opłaca się kupować 870 chyba że planujesz Crossfire, ale Phenom II dwóch kart 6850 nie pociągnie,

 

podaj w jakich rozdzielczościach będziesz grać.

Edytowane przez MItumolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak mój monitor,który posiadam to LG Flatron E2340S.Jeśli chodzi o te testy kart 6850 to wydaje mi się że ten Asus nie byłby zły ponieważ bardzo dobrze się podkręca.Z drugiej strony dosyć bardzo się grzeje.Jeśli brałbym tego Asusa to ile mógłbym podkręcić grafe i procka (oczywiście rozsądnie)przy mojej konfiguracji(chodzi o mobo i zasilacz).A i jeszcze jedno są dwa rodzaje tej karty Asus 6850 v1 i v2 czym one się różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz grac w fullHD to w niektórych grach i tak może być ciężko,

jak pisałem, każda z tych kart jest dobra weź tą która najbardziej Ci odpowiada: podkręcanie / cisza / chłód / czy wygląd,

możesz jeszcze zerknąć czy któraś nie ma dłuższej/krótszej gwarancji.

ile podkręcisz? tyle ile Ci się uda :-), strona 11 testu jasno napisali ile im się udało każdą z kart podkręcić

 

jeżeli zależy Ci na max. wydajności, graniu w 1920 x 1080 to może rozważ jeszcze HD 5850 do 650 zł to będzie najwydajniejsza karta, albo dołóż do 560 Ti,

ale te opcje wymagają mocnego podkręcenia proca żeby karty się nie marnowały i zasiłki typu Seasonic / Corsair 500W

Edytowane przez MItumolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...