Skocz do zawartości
jzolnowski

Zestaw do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

W najblizszym tygodniu planuje zlozyc zestaw komputerowy, ktory ma mi sluzyc do projektowania grafiki 2D (photoshop, flash, illustrator), gier oraz ogladania filmow/sluchania muzyki. Planuje pobawic sie troche z OC. Oto co moim zdaniem bedzie optymalne. Podane ceny sa ze sklepu ESC.pl z dnia dzisiejszego:

 

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 799 zł

Płyta główna: Asus P8P67 /intel P67/ 599 zł

Wentylator: Zalman CNPS10X Performa 149 zł

Pamięć RAM: Kingston 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 299 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 139 zł

Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 570 GoesLikeHell 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI 1299 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 90 zł

Obudowa: SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black (bez zasilacza) 269 zł

Zasilacz: Seasonic S12II-620 620W 80 Plus Bronze 335 zł

Monitor: NEC P221W ~1500zł

 

RAZEM: 3978zł + ~1500zł monitor

 

 

Prosiłbym o Wasze opinie. Z gory dzieki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zasilacz Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze pociagnie taki zestaw po OC, czy lepiej jednak wziac 620W?

Czy w sklepach plyty glowne sa juz z poprawionym bledem konstrukcyjnym chipsetu P67, czy nadal SATA II nie nadaje sie do wykorzystania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za odpowiedzi na pytania. Mam jeszcze 2 dodatkowe:

- Jaki model GTX 570 jest obecnie najwydajniejszy?

- Czy warto doplacac do i7 2600K?

Rozumiem ze jesli chodzi o caly zestaw nikt nic by nie zmienil? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w grafice 2d wykorzystasz dodatkowo ht to Ci nie powiem czy sie oplaca.

A co do grafy to powinienes szukac jak najcichszej a nie wydajniejszej bo to tylko kilka % ktorych nawet nie odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już chcesz tyle kasy na monitor wydać, to może lepiej kupić taki z obsługą rozdzielczości 1920x1080 fullhd, i sobie Gwiezdne Wojny spokojnie oglądać 8) np LG E2290V-PN, pobiera nie dużo mocy, zaledwie 26W, i nie kosztuje tyle co tamten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już chcesz tyle kasy na monitor wydać, to może lepiej kupić taki z obsługą rozdzielczości 1920x1080 fullhd, i sobie Gwiezdne Wojny spokojnie oglądać 8) np LG E2290V-PN, pobiera nie dużo mocy, zaledwie 26W, i nie kosztuje tyle co tamten

 

Ale to matryca TN a tak owa do grafiki sie raczej nie nadaje Edytowane przez jzolnowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie masz racje, mi to filmy w głowie,...

 

jaką matrycę preferujesz? tylko PVA? a co z MVA i IPS ?

 

Zauważ, że ten monitor który masz w spisie nie ma cyfrowego złącza HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie za bardzo na monitorach;/ Chcialbym zakupic monitora z matryca PVA albo IPS. Po glowie chodzil mi tez DELL 2209WA. Nie chce wydawac na monitor 2000++zl jako ze po prostu nie mam na to srodkow. Tak wiec szukam kompromisu, a NEC ktorego zaproponowalem wydaje mi sie tak owym kompromisem. Chyba ze ktos ma lepsza propozycje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie za bardzo na monitorach;/ Chcialbym zakupic monitora z matryca PVA albo IPS. Po glowie chodzil mi tez DELL 2209WA. Nie chce wydawac na monitor 2000++zl jako ze po prostu nie mam na to srodkow. Tak wiec szukam kompromisu, a NEC ktorego zaproponowalem wydaje mi sie tak owym kompromisem. Chyba ze ktos ma lepsza propozycje:)

 

3 propozycje:

- Dell 2209WA (22" 1650x1050 16:10)

- LG W2220P (22" 1650x1050 16:10)

- HP ZR24W (24" 1920x1200 16:10)

 

Wszystkie na IPS, bardzo chwalone i często polecane, na google znajdziesz masę artykułów, testów i opinii. Powinno Ci to choć trochę pomóc wybrać monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze HPki sa dosc wadliwymi mnitorami..z kolei ten LG to w zasadzie to samo co ten DELL, matryca w DELLu pochodzi od LG, tyle ze LG nie ma portow USB, poza tym za DELLem przemawia gwarancja (Premium Panel Guarantee) na bad piksele :)

Czytalem ze zaproponowany NEC jest nieco lepszy niz DELL 2209WA. Moge sie mylic oczywiscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze HPki sa dosc wadliwymi mnitorami..z kolei ten LG to w zasadzie to samo co ten DELL, matryca w DELLu pochodzi od LG, tyle ze LG nie ma portow USB, poza tym za DELLem przemawia gwarancja (Premium Panel Guarantee) na bad piksele :)

Czytalem ze zaproponowany NEC jest nieco lepszy niz DELL 2209WA. Moge sie mylic oczywiscie :)

 

Nic innego ciekawego w kwocie 1500PLN raczej nie znajdziesz. Zastanów się czy warto dopłacać 500PLN do NEC'a. Możesz rozważyć też jeszcze LG IPS226V (IPS 22" 1920x1080 16:9) lub LG 32LD465 lub LG 32LD450 (2 ostatnie to tv 32" na IPS ale o niskim input lagu więc spokojnie można pograć bez smużenia).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...