Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to od dawna znany problem BIOSu. Występuje gdy chcemy zmienić FSB z 200 na jakiekolwiek inne niższe. Asus chyba nie chce tego poprawić bo już ciągnie się to od jakiegoś czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze Panowie.

Sorry ze tak z inntej beczki ale akurat mysle nad zmiana MB+RAM+CPU i jak sie zaczalem wgryzac w temat to mnie zcielo. Za duzo mozliwosci. Zawsze wolalem Intela ale teraz widze ze za powiedzmy 1500zł kupie wypasiona plyte + dobry proc i pamiec a przy tym samym na Intelu moze braknac na pamiec :)

 

Moje pytanie jest nastepujace: Ktory z Athlono polecacie do podkrecania? Bo ten 1800+ na 2200 to troche malo mi sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, jeśli ci się wydaje,że 1800+ na 2,2 Ghz to mało to popracuj na tak przetaktowanym kompie , przy chłodzeniu powietrznym ( i to też nie najmocniejszym) przy tempie w domu ok.27 C. To jest częstotliwość na jakiej pracuję, a nie maksymalna jaką osiągnąłem. Mój proc maks stabilnie fikał na 2,4 Ghz ( 12x200) , ale temperatury osiągał już zbyt wysoką ( 60 C) toteż jadę jak w podpisie.

 

Co do pytania to sugeruję: Asus, Abit lub Epox na nf2, 1800+ DLT3C JUIHB lub JUIXB, 2 x 256 RAM TwinMOS i dobre chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> Słuchaj, jeśli ci się wydaje,że 1800+ na 2,2 Ghz to mało to popracuj na > tak przetaktowanym kompie , przy chłodzeniu powietrznym ( i to też >nie najmocniejszym) przy tempie w domu ok.27 C. To jest częstotliwość >na jakiej pracuję, a nie maksymalna jaką osiągnąłem. Mój proc maks >stabilnie fikał na 2,4 Ghz ( 12x200) , ale temperatury osiągał już zbyt >wysoką ( 60 C) toteż jadę jak w podpisie.

 

==========

 

Sorry ale w AMD jestem ciemny. Nigdy nie mialem i nigdy miec nie chcialem, ale (tu byl byk w moim liscie) 1500zł na dobry zestaw INTEL by bylo malo, a za to samo na AMD kupie jak to mowia full wypas i jeszcze na lody zostanie (albo na wode do WC :)) + drugi blok na chipset :)

 

 

> Co do pytania to sugeruję: Asus, Abit lub Epox na nf2, 1800+ DLT3C

> JUIHB lub JUIXB, 2 x 256 RAM TwinMOS i dobre chłodzenie.

 

============

 

Co do plyty to zdecydowalem sie na ABIT NF7-SL (lepszej chyba nie maja jak narazie) albo raczej Asus A7N8X D bo ma wiecej dodatkow i dzwiek DD5.1 wiec wywale SB Playera.

 

A co do proca to mam 2 pytanka.

1)

Kupic lepiej taki normalny 1800+/266 czy Barton 2500+/333 ?

Pierwszy 280, drugi 500zł (okolo). Czy wzrost wydajnosci jest na tyle duzy ze sie oplaca ? No i czy "Bartek" sie ladnie podkreca.

2)

Jak sie ma wydajnosc np. 1800+@2400 vs P4 2.4c ? Bo takiej informacji nie znalazlem. Oczywiscie orientacyjnie. I tak nie wejde w Intela bo jest kurde to za drogie niestety. Przykro mi jest z tego powodu ale co zrobic.

 

PS. Ma ktos pojecie jak odlepic radiator z Radka 8500 ? Bo nie idzie a wiatrak na radiatorze strasznie chuczy i jedynie on mu chalasuje w PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w abicie ale w asusie dzwiek jest rewelacja, po poczytaniu tego forum zdecydowałem sie na asusa. Jak masz duzo kasy bierz tego bartona zawsze to 333.Ja tez zawsze miałem i byłem za intelem ale jak sie przesiadłem na athlona nie mogłem uwierzyc jak dobrze to smiga no i za jakie pieniądze. Załamywało mnie zawsze jakie wyniki maja ludzie w 3dmarkach na athlonach a ja takie niskie na intelu.Napewno bedziesz mile zaskoczony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ProLine jest BARTEK za 419 zeta http://www.proline.com.pl/shop.php?kat=Procesory%0A i tegoż polecam. P.S. z bartkami jest tak jak z Thoroughbred-B jedne się lepiej kręcą a inne słabiej ale tak jak mówi kisiel to zawsze 333. teżwymieniam niedługo także się okaże jaki egzemplarz wpadnie mi w ręce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ProLine jest BARTEK za 419 zeta http://www.proline.com.pl/shop.php?kat=Procesory%0A i tegoż polecam. P.S. z bartkami jest tak jak z Thoroughbred-B jedne się lepiej kręcą a inne słabiej ale tak jak mówi kisiel to zawsze 333. teżwymieniam niedługo także się okaże jaki egzemplarz wpadnie mi w ręce :)

 

O dzieki. Plyte kupie chyba w komputroniku choc ze skanerem mnie wydu.... tego tam. Proce i RAM musze sprawdzic jeszcze na eBayu, moze tam bedzie jeszcze lepiej. Chyba ze ktos mi da cynk ze TAM i TAM sa dobre procki z duzym potencjalem O/C.

 

Co do Pamieci to gdzie dostane te Twin Mosy ? Ewentualnie jakie jeszcze inne (ofcourse do zastosowan max O/C)? Bo w Komputroniku np. GEIL'e (one sa chyba bardzo dobre) w zestawie 2x 256MB sa kuzwa za drogie. Mozna dostac palpitacji jak sie to oglada.

 

Bedzie trzeba sprzedac jakis meteoryt kurde hie hie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ProLine jest BARTEK za 419 zeta http://www.proline.com.pl/shop.php?kat=Procesory%0A i tegoż polecam. P.S. z bartkami jest tak jak z Thoroughbred-B jedne się lepiej kręcą a inne słabiej ale tak jak mówi kisiel to zawsze 333. teżwymieniam niedługo także się okaże jaki egzemplarz wpadnie mi w ręce :)

=================

Acha i jeszcze to TEZ WAZNA SPRAWA. W Komputroniku drozej ale daja 3latka na Asusa i 2 na Abita a tu w ProLine jest dokladnie o rok mniej. Warto dac te 50zł wiecej i miec 3lata. Bo z taka plyta to MOZE da sie wytrzymac 2-3 lat zmieniajac tylko Ram i CPU + GPU. A przy sprzedazy to jednak jest atut, poza tym Komputronik bedzie istnial (chyba) a taki proline to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w abicie ale w asusie dzwiek jest rewelacja, po poczytaniu tego forum zdecydowałem sie na asusa. Jak masz duzo kasy bierz tego bartona zawsze to 333.Ja tez zawsze miałem i byłem za intelem ale jak sie przesiadłem na athlona nie mogłem uwierzyc jak dobrze to smiga no i za jakie pieniądze. Załamywało mnie zawsze jakie wyniki maja ludzie w 3dmarkach na athlonach a ja takie niskie na intelu.Napewno bedziesz mile zaskoczony :D

albo kup na allegro (athlon albo barton) wyselekcjonowany, mój XP 2000+ idzie na 11,5x200

 

ceny podobne jak w zwykłym sklepie, gwarancja - jedyna różnica, że wyselekcjonowany, nie kupujesz w ciemno

 

ja kupowałem od "Krostry"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdałbym się na przypadek dlatego że te wyselekcjowane to też loteria ponieważ miałem taki wyselecjonowany i lipa uważam że to zależy tylko i wyłącznie od danego egzemplarza. Myślę że te nie "wyselekcjonowane: egzemplarze dają się podkręcić nieźle ale dowiesz się tego dopiero po przeanalizowaniu swojego proca. Wkrótce podam linki do testów tych "niewyselekcjonowanych" tylko musze przypomnieć sobie. Pozdrowienia dla wszystkich overclockerów :) śpiących niespokojnie że ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdałbym się na przypadek dlatego że te wyselekcjowane to też loteria ponieważ miałem taki wyselecjonowany i lipa uważam że to zależy tylko i wyłącznie od danego egzemplarza. Myślę że te nie  "wyselekcjonowane: egzemplarze dają się podkręcić nieźle ale dowiesz się tego dopiero po przeanalizowaniu swojego proca. Wkrótce podam linki do testów tych "niewyselekcjonowanych" tylko musze przypomnieć sobie. Pozdrowienia dla wszystkich overclockerów :) śpiących niespokojnie że ...

hmmm, ale jak się nie będzie kręcił zgodnie z zapewnieniami, to możesz wymienić

Krostry twierdzi, że testuje każdy egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie wierzę w te wyselekcjonowane. Lipa i łut szczęścia.

Mój 2000+ wyselekcjonowany od Krostrego chodzi na 11,5x200. Muszę popracować nad chłodzeniem i może zmienić pamięci bo przy wyższych temperaturach jest czasem niestabilny. A kosztował tyle co zwykły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu w tym wątku pytałem o dyski Serial ATA. Chcę się pochwalić, że dokonałem zakupu, kupiłem Seagate Barracuda 80 GB SATA.

 

W porównaniu ze starym Seagatem Barracudą ATA66 dysk ten jest prawie niesłyszalny (dopiero teraz usłyszałem jak ten stary Seagate hałasował), ok dwa razy szybszy (nowy Seagate według SiSoftSandra 34-37 MB), niestety grzeje się dużo bardziej.

 

Jeśli założę WC na grafikę (i NB) komp stanie się naprawdę cichy ...

 

Może tak kiedyś dokupię drugą barakudkę, będzie parka .... ( w sosie z RAID'ziku by sobie pływały)

:)

 

W proline.pl ceny są całkiem całkiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale nie jestem do konca pewien czy proline jest firma wiekszego ryzyka niz komputronik...:/

Z tego co mi wiadomo (po opiniach na tym forum) w proline są kłopoty z gwarancją czasami, ale ogólnie jest to dobry i co najważniejsze tani sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm Panowie wymieniłem Antka na Bartka 2500 i powiem krótko mam cieplej w pokoju o jakieś 5 stopni hihi. To jak piecyk temp na procu skoczył z 39 na 52 uuuuuu ale gorąco. I jak takiego podkręcić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że przy Bartonie płyta dopiero teraz pokazuje jaka jest prawdziwa temperatura. Powiem, że nieco nie zdziwiły te odczyty poniżej 40 C na podkręconych t-bredach. Chyba te wartości powinny być z 5 C wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktos moze czy na plycie a7n8x-x odpale stara rive tnt2 32mb? qrcze, bo w manualu od mobo pisza cos o napieciu na agp od 1.5V do 17v :?: nie wiem ja jest z rivka :? narazie jade na pozyczonym od kumpla gf, ale jak odzyskam moja rivke to chcialbym sie nia dalej cieszyc :P

 

pozdrawiam

 

MaKs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest na AGP 4x to oczywiście że odplisz, jeżeli AGP 2x to już mogą wystąpić problemy z niezgodnością sygnałów a co za tym idzie z nieodpaleniem kompa i świeceniem się czerwonej diody obok złącza AGP która sygnalizuje kłopoty z kartą graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sh4d0W dzieki za odpowiedz... :) mylse, ze rivka na pewno nie jest na agp x4, ale jeszcze to sprawdze... swoja droga bylo by to troche glupie jesli nie moglbym wlozyc slabszej karty niz z agp x4 na ta plyte, poniewaz mnie by starczyla nawet taka 8mb;) skladam kompa, ktory bedzie mi sluzyl tylko i wylacznie do muzyki (robienia):) a tak w ogole to tylko z ta plyta tak jest, czy z kazda na nforce2?

 

pozdrawiam

 

MaKs

PS :) witam wszystkich na forum, jak widac jestem tutaj nowy ;) mam nadzieje, ze wiele sie tutaj naucze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Panowie mam pytanko troszkę z innej beczki a mianowicie :

wiem że niektórzy z was przyklejali na SB radiatorki, ja takowy też nabyłem, nabyłem również taśme termo... ale taśma ta po 2-3 dniach puszcza i muszę kleić na nowo. Czy wy też macie taśmy czy może kleje i jakie? A jeżeli kleje to czy w razie czego można taki radiator odkleić od chipa bez uszkadzania go i w jaki sposób to zrobić? Z góry dzięki za odpowiedź w tej sprawie. Pozdrawiam @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sh4d0W dzieki za odpowiedz... :) mylse, ze rivka na pewno nie jest na agp x4, ale jeszcze to sprawdze... swoja droga bylo by to troche glupie jesli nie moglbym wlozyc slabszej karty niz z agp x4 na ta plyte, poniewaz mnie by starczyla nawet taka 8mb;) skladam kompa, ktory bedzie mi sluzyl tylko i wylacznie do muzyki (robienia):) a tak w ogole to tylko z ta plyta tak jest, czy z kazda na nforce2?

 

pozdrawiam

 

MaKs

PS :) witam wszystkich na forum, jak widac jestem tutaj nowy ;) mam nadzieje, ze wiele sie tutaj naucze :)

Ja bym się nie poddawał, w starym kompie miałem rive tnt2 m64 32MB która miała AGP 4x, więc ...

A co do problemu zgodności AGP8x/4x to raczej większość producentów zsatrzega iż karty AGP2x mogą nie działać bądź włożenie takiej karty może spowodować uszkodzenie płyty i karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...