Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Wheelerfan, używasz BIOSu 1007? Radzę ci dobrze, przemyśl to dokładnie i poczytaj spostrzeżenia na znanej wszystkim Nforcownikom stronie... :lol:

Hanu! Nie czaruj, tylko mów proszę, który z Biosów do naszej mobo uważasz za najbardziej udany?? Próbowałem Ubera 1007, ale miałem zdecydowanie gorsze wyniki niż na C 1007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

 

po wielu bojach udalo mi sie zainstalowac tego cholernego windowsa xp :) jak ktos czytal moje wczesniejsze posty, to wie ze zawsze po instalacji umieral i nie chcial juz nigdy wiecej wstac. problem okazal sie banalny. gryzly sie ze soba dwa twarde dyski. poprzepinalem je na odwrot - master poszedl na slave`a, slave na mastera i po powtornej (chyba jedenastej) instalacji xp w koncu chodzi. pojawil sie jednak innym problem. wylaczam kompa opcja start > wylacz komputer > wylacz - a on mi na to zamyka wszystkie aplikacje, konczy prace i wywala niebieski ekran z bledami (niestety nie zdaze ich przeczytac), a po sekundzie uruchamia sie ponownie (ot takie najzwyklejsze uruchom sie ponownie). sprawdzilem w panelu sterowania opcje zasilania i wszystko wyglada chyba OK:

 

schematy zasilania: zawsze wlaczony

wstrzymamanie systemu: nigdy

wylacz monitor: po 20 minutach

wylacz dyski twarde: nigdy

kiedy w komputerze zostanie nacisniety przycisk zasilania: zamknij system

 

przy hibernacji i upsach nic nie grzebane.

 

no wiec teraz jak chce wylaczyc calkowicie komputer, to robie:

1. zamknij

2. komp ponownie startuje, wiec przytrzymuje power, aby go wylaczyc

3. nastepnie wylaczam z tylu zasilacz

 

co mnie znow zdziwilo... kiedys po wlaczeniu z tylu zasilacza, dioda na plycie sie zaczynala palic, ale komp nie startowal, tylko czekal na wcisniecie power`a. aktualnie od razu po wlaczeniu zasilacza komp caly sie odpala... no co jest grane?!

 

macie jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wheelerfan

 

Wszystkie te ustawienia stabilne. Każde testowane primem przez przynajmniej godzinę.

 

A to najwyższe do tego 3dmark 2001 i 2003.

 

Chłodzenie mam takie, że przy typowym ustawieniu przez 1,5 godzinki mogę mieć wyłączone wszystkie wiatraki w budzie przy oglądaniu filmu (więcej w wątku do któego link jest w sigu) - i dopiero temperatura proca osiąga 50* wg diody (i kilka stopni więcej na sockecie).

Przy najwyższych ustawieniach ten czas radykalnie zmniejsza się.

Obejrzałem wątek o twoim chłodzeniu. Ty tam masz instalację jak do chłodzenia rdzenia w reaktorze atomowym :D Nie dziwota, że takie wyniki osiągasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze all i pozdro mam malutki problemik:)??

czy u was jak restartujecie kompa np siedzice na XP i wciskacie uruchom ponownie system to czy po restarcie nie wchodzi wam do biosu??? 

 

bo mi wchodzi i nie wiem jak to wylaczyc zeby nie wchodzilo. 

 

poprostu automatycznie po resecie wchodzi mi do biosu. jak uruchaniam go czyli jak jest wylaczony i go wlaczam to nic takiego sie nie dzieje. tylko podczas restarow 

 

 

thx:)

Ja mam co innego. Czestokroć po uruchom ponownie, komp nie wstaje, wciskam reset i sprawa wraca do normy. Nie wiem czy to wina płyty, czy winny temu jest Raczej Windows (98 SE)??

Wheelerfan, ja mam ten sam problem na WinMe. Może ktoś wie jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ funkylemon

A jeśli chcesz poczytać sobie ten błąd, to: "Mój komputer/Właściwości/Zaawansowane/Uruchamianie i odzyskiwanie - ustawienia" przy "Awaria systemu" odptaszkuj "Uruchom ponownie".

bardzo dziekuje za pomoc. nv_agp.sys wariowal. pewnie dlatego, ze nie mam grafy na agp, tylko wciaz jade na pci :( w kazdym razie problem juz rozwiazalem i teraz sie zamyka :)

 

a teraz reka do gory :D komu po wylaczeniu kompa i jego powtornym wlaczeniu nie chce startowac, a po odczekaniu chwili i ponownym odpaleniu startuje na bezpiecznym ustawieniu i trzeba wejsc do biosu i wyjsc? to wina baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz reka do gory  :D komu po wylaczeniu kompa i jego powtornym wlaczeniu nie chce startowac, a po odczekaniu chwili i ponownym odpaleniu startuje na bezpiecznym ustawieniu i trzeba wejsc do biosu i wyjsc? to wina baterii?

Ja tak nie mam!!!

Ale miałem dwukrotnie. Miałem za wysokie taktowanie, niestabilne (w Prime się wieszało już na stracie) System generował błąd Biosu, i trzeba było wejść. Niestety wyjście bez obniżenia taktowania było błędem. Trzeba było zmniejszyć taktowanie. W grę mogą wchodzić też źle dobrane timingi. Generalnie stawiałbym na pamięci RAM jako źródło tego problemu! Wina baterii to nie jest, bo wtedy system nie pamietałby w ogóle Waszych ustawień, a on jedynie startuje z ustawień awaryjnych, ale pamieta Wasze ostatnie ustawienia i jeśli ich nie zmienicie to z takimi startuje Windows. Ponadto ten typ baterii przeznaczony jest na trzy lata użytkowania i służy jedynie podtrzymaniu pamięci Bios, gdy komputer pozbawiony jest zasilania z zasilacza. Wiem to wszystko, bo kiedyś miałem kompa z padnietą baterią i efekty były inne od tych , które opisujecie.

P.S. Baterię łatwo sprawdzić, wystarczy wyciągnąć i zmierzyć napięcie. Jak jest >3,00 V to bateria jest OK!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz reka do gory  :D komu po wylaczeniu kompa i jego powtornym wlaczeniu nie chce startowac, a po odczekaniu chwili i ponownym odpaleniu startuje na bezpiecznym ustawieniu i trzeba wejsc do biosu i wyjsc? to wina baterii?

Ja tak mam gdy ustawię 11,5x200

 

Gdy mam 11x200 wszystko działa poprawnie

 

Dlaczego? Nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a teraz reka do gory  :D komu po wylaczeniu kompa i jego powtornym wlaczeniu nie chce startowac, a po odczekaniu chwili i ponownym odpaleniu startuje na bezpiecznym ustawieniu i trzeba wejsc do biosu i wyjsc? to wina baterii?

Ja tak nie mam!!!

Ale miałem dwukrotnie. Miałem za wysokie taktowanie, niestabilne (w Prime się wieszało już na stracie) System generował błąd Biosu, i trzeba było wejść. Niestety wyjście bez obniżenia taktowania było błędem. Trzeba było zmniejszyć taktowanie. W grę mogą wchodzić też źle dobrane timingi. Generalnie stawiałbym na pamięci RAM jako źródło tego problemu! Wina baterii to nie jest, bo wtedy system nie pamietałby w ogóle Waszych ustawień, a on jedynie startuje z ustawień awaryjnych, ale pamieta Wasze ostatnie ustawienia i jeśli ich nie zmienicie to z takimi startuje Windows. Ponadto ten typ baterii przeznaczony jest na trzy lata użytkowania i służy jedynie podtrzymaniu pamięci Bios, gdy komputer pozbawiony jest zasilania z zasilacza. Wiem to wszystko, bo kiedyś miałem kompa z padnietą baterią i efekty były inne od tych , które opisujecie.

P.S. Baterię łatwo sprawdzić, wystarczy wyciągnąć i zmierzyć napięcie. Jak jest >3,00 V to bateria jest OK!

Pozdrawiam

hmmm... moze nieprecyzyjnie sie wyrazilem...

 

jak wylacze komputer i odpale go np. za 15 min to wstanie bezproblemowo i do biosu wlazic nie trzeba, ale jezeli go wylacze w windzie opcja "wylacz" i od razu po wylaczeniu go wlacze ponownie, to wtedy szum wiatrakow i czarny ekran i po kilku razach takiego wlacz/wylacz dopiero komp startuje na bezpiecznych ustawieniach i to bez wzgledu na to czy mam przetaktowany procek i pamiec, czy startuje na default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę was nieco zmartwić. Wchodzenie do BIOSu jest wynikiem zbytniego przetaktowania procka, a właściwie złej interpretacji BIOSu. Powtarza się to już na kolejnej płycie Asusa i jakoś Asus dziwnie nic z tym nie robi. Kiedyś sam pisałem w tej sprawie do supportu ( miałem A7V 266-E) i odpowiedzieli, że BIOS GWARANTUJE poprawną pracę przy nominalnych wartościach i nie odpowiadają za ewentualne niestabilności spowodowane overclockingiem. To się k.... nazywa dyplomatyczna odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wheelerfan, już ci odpowiadam na pytanko o 1007. Otóż BIOS ten skutecznie blokuje możliwość poprawnej pracy przy magistrali pow. 210-212. Zmieniono timingi chipsetu i mnóstwo ludzi nagle odkrywa,że ich pamięci zwariowały. DDR 466 nie chcą np. działać na 400 itp. Nagle pojawiły się dziwne spowolnienia w wyświetlaniu grafiki na kartach bazujących na R300. Oczywiści nie u każdego, ale procent jest duży. Co ciekawe Bartonów jakby ten problem nie dotyczył. Wszystko chula. Jednak Thoroughbreedy mają problemy. :twisted: Thortony na razie są tajemnicą, bo dobrze jeszcze po świecie się nie rozeszły. Jest jeszce kilka innych bugów, ale raczej mało istotnych dla overclockera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym poznac wasze opine w nastepujacej sprawie

kupilem nowa plytke Asus A7N8X deluxe +obudowa z zasilaczem modecom 300w pfc, proc bartek 2500+, pamiec kingstone hyperx khx 3200A. Po zainstalowaniu win xp z sp1, sterownikow i innych piedulek komputer chwilke pochodzil i zwis. Uruchamiam i znowu podobna sytuacja. Przenistalowalem win i to samo. Aha z innych ciekwaych rzeczy to czasem zdarza sie ze pani mowi system faild memory test a wszystko niby dalej jest ok tzn.system sie uruchamia normalnie. zdarza sie to nieregularnie powiedzmy raz na 6-10 razy. Zwisy tez maja charakter nieregularny czasem w windowsie po kilku godzinach normalnej pracy a czasem przy tescie dyskow albo zaraz po uruchomieniu systemu.Nigdy nie pojawil mi sie zaden BS. Pamieci sa sprawedzone i na 100% ok. jedynie moze byc cos nie tak z plyta lub zasilaczem. Jeszcze jadna wazna rzecz to ze wszystkie napiecia sa w normie oprocz +5V poniewaz max mam 4.89 i mozna obserwowac cigle wahania miedzy 4.86-4.79. w serwisie niby testowali ta plyte i zasilacz i mowia ze wszystko jest ok bo im sie akurat nie zawieszal ale ja tez juz to sprawdzalem na roznych ustawieniach z roznymi dyskami kartami graficznymi i ciagle to samo.Moze ktos mi cos poradzi, co jeszcze sprawdzic i jak mam im to udowodnic w serwisie ?

 

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich za pytanko nie w temacie ale czy mógłby mi ktoś z posiadaczy Radków >=9700 odpowiedzieć czy wasze karty również grzeją się tak mocno ?? Czy to przypadłość mojego egzemplarza :( I czy ktoś zna może jakiś programik do pomiaru temp. na karcie ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym poznac wasze opine w nastepujacej sprawie 

kupilem nowa plytke Asus A7N8X deluxe +obudowa z zasilaczem modecom 300w pfc, proc bartek 2500+, pamiec kingstone hyperx khx 3200A. Po zainstalowaniu win xp z sp1, sterownikow i innych piedulek komputer chwilke pochodzil i zwis. Uruchamiam i znowu podobna sytuacja. Przenistalowalem win i to samo. Aha z innych ciekwaych rzeczy to czasem zdarza sie ze pani mowi system faild memory test a wszystko niby dalej jest ok tzn.system sie uruchamia normalnie. zdarza sie to nieregularnie powiedzmy raz na 6-10 razy. Zwisy tez maja charakter nieregularny czasem w windowsie po kilku godzinach normalnej pracy a czasem przy tescie dyskow albo zaraz po uruchomieniu systemu.Nigdy nie pojawil mi sie zaden BS. Pamieci sa sprawedzone i na 100% ok. jedynie moze byc cos nie tak z plyta lub zasilaczem. Jeszcze jadna wazna rzecz to ze wszystkie napiecia sa w normie oprocz +5V poniewaz max mam 4.89 i mozna obserwowac cigle wahania miedzy 4.86-4.79. w serwisie niby testowali ta plyte i zasilacz i mowia ze wszystko jest ok bo im sie akurat nie zawieszal ale ja tez juz to sprawdzalem na roznych ustawieniach z roznymi dyskami kartami graficznymi i ciagle to samo.Moze ktos mi cos poradzi, co jeszcze sprawdzic i jak mam im to udowodnic w serwisie ? 

 

z gory dzieki za pomoc

Hmmm a sprawdzales pamieci?? Jakie masz ustawienia i wogole?? Ustaw nie na Auto tylko by user i sam poustawiaj ,moze cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci sprawdzalem na innym kompie, z ustawieniami tez kombinowalem ale nie ma znaczenia jak sie je ustawi. na samy poczatku myslalem ze to wasnie pamiec przez te komunikaty system failed memory test ale jestem na 100% pewny ze sa ok.

nie wiem co z tym napieciem w testach tego zalicza np tu:

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...3/strona-9.html

napiecie +5V zawsze trzyma sie powyzej 5V a u mnie jakies 4,86.

No i zastanawiajace sa te komunikaty o bledzie pamieci od czasu do czasu.

Generalnie zauwazylem ze te zwisy pojawiaj sie jak zrestaruje kompa po dluzszej pracy czyli jak jest cieply.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...