Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Temperatury  

Płyta główna 25 °C  (77 °F)

Procesor    45 °C  (113 °F)

CPU Diode    82 °C  (180 °F)

Nie sa to temp idle ale temp przy pracy w windzie (IE, MP3 itp) chyba Dioda jest za wysoko ?

Oj za wysoko. albo kłamie jak z nut. Ja na kręconym (jak w podpisie) mam 67 C idle i 75 w stresie i jest to też za dużo. Ale na niekręconym miałem po kilkanaście stopni mniej. A komp jest przy tym stabilny?? Może tylko czujnik kłamie, bo w tej temperaturze proc raczej stabilny nie będzie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu mam nieodparte wrażenie, że miałeś do tej pory OCZ'ki 3200 czy się mylę ?? :D Jeśli miałeś to dlaczego wymieniłeś na 3500 ??? Za słabo się kręciły czy co .... ?? Wypowiedz się bo martwię się swoją sklerozę :D

Jakie wrażenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja tez zainstalowalem sobie ten program - u mnie dziala! Nie wiem tylko czy pokazywana temperatura jest wiarygodna. Teraz np pokazuje mi 47'C.  

 

Kompletnie nie wiem czy to jest norma czy za duzo????

 

Pozdr

wedlug mnie to spoko temp

mi sie raz dysk zawiesil ale wtedy to jusz po dotknieciu popazylem se palucha :) wiec mial pewnie jakies 80-90 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu mam nieodparte wrażenie, że miałeś do tej pory OCZ'ki 3200 czy się mylę ??  :D   Jeśli miałeś to dlaczego wymieniłeś na 3500  ??? Za słabo się kręciły czy co ....  ??  Wypowiedz się bo martwię się  swoją sklerozę   :D

Jakie wrażenia  ??

Prawda, prawda, zmieniłem. Otóź OCZ 3500 EL Limited Edition są jak powszechnie wiadomo na kostkach Winbond BH 5. A co to są za kostki każdy wie... :D Po prostu trafiła mi się okazja na bezstesową wymianę. Z ciekawości wyjąłem tamte jak pracowały na 232 i bez zmian w BIOSie wsadziłem nowe..... i bez zmian. Jaki tkwi w nich potencjał? Nie wiem. Jak wspominałem wcześniej moje MoBo nie potrafi strawić nic powyżej 232 stabilnie.

BTW - Niestety FSB 247 u Beno21 uśmierciło płytę razem z prockiem. Szkoda, dobry egzemplarz był....Ale teraz testuje on perełkę - DFI Lan Party na NF2. Polecam poczytać o tej płycie. Normalnie wypas na maxa. Okrągłe kable, panele, złącza reagujace na światło UV, możliwość dojenia krowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu mam nieodparte wrażenie, że miałeś do tej pory OCZ'ki 3200 czy się mylę ??  :D   Jeśli miałeś to dlaczego wymieniłeś na 3500  ??? Za słabo się kręciły czy co ....  ??  Wypowiedz się bo martwię się  swoją sklerozę   :D

Jakie wrażenia  ??

Prawda, prawda, zmieniłem. Otóź OCZ 3500 EL Limited Edition są jak powszechnie wiadomo na kostkach Winbond BH 5. A co to są za kostki każdy wie... :D Po prostu trafiła mi się okazja na bezstesową wymianę. Z ciekawości wyjąłem tamte jak pracowały na 232 i bez zmian w BIOSie wsadziłem nowe..... i bez zmian. Jaki tkwi w nich potencjał? Nie wiem. Jak wspominałem wcześniej moje MoBo nie potrafi strawić nic powyżej 232 stabilnie.

BTW - Niestety FSB 247 u Beno21 uśmierciło płytę razem z prockiem. Szkoda, dobry egzemplarz był....Ale teraz testuje on perełkę - DFI Lan Party na NF2. Polecam poczytać o tej płycie. Normalnie wypas na maxa. Okrągłe kable, panele, złącza reagujace na światło UV, możliwość dojenia krowy...

Kurczę jak można doić krowę to ja chcę taką mobo. :D Wprawdzie krowy nie mam, ale to chyba nie problem kupić gdzieś w internecie w sprzedaży wysyłkowej :) . Nasze płytki z Tajwanu do nas dotarły, to krowę z gdzieś z Polski kupić to już chyba nie problem. Z tym że krowa też musi być full wypas!! :D Jak już będę mial komplet to Wam powiem jakie FSB można osiągnąć w zestawie mobo krowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie to troche dziwne :| tylko ze w Biosie tez mi pokazuje zawyzone temp np procka mial bym teraz z 90'C a tak an prawde w Asus Porb mam 45'C

Dziwna ta temp. na diode ale pewnie płyta przekłamuje, o czym zresztą już pisano. Mimo to pomyśl nad zmianą chłodzenia na procku bo box to raczej kompletne minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly zgryz - chodzi o vcore. Nie wiem juz czy to mobo czy zasilacz (chief 420), ale vcore sie waha, przynajmniej wg wskazan w mbm. Nie robil bym paniki, ale po kilku godzinach (troche idle, toche gierek) na 11x200, vcore bios 1.725 w mbm high low vcore min jest 1.62 a max 1.83 np., napiecia 12v-12,4, 5v - 4,9-5,05, 3,3v - 3.39-3.41 czyli nie jest zle. Czytalem, ze asusowi zdaza sie oprocz zawyzania vcore powodowac jego wahania - co wy na to??.

Zaczynam myslec powoli o wymianie na abita nf7-s/an-7 (raczej ten 1) - dodatkowe zasilanie podobno robi swoje dla stabilnosci.

 

aha, dodatkowo bartek sie grzeje bardzo (w stresie 55 nawet) i kreci tak sobie - na tym 1.725 jakies 20-25 minut prime na 11x200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ d_3vil Z góry mówię, że małe mam doświadczenie ale gadałem niedawno z takim kumatym facetem z 4max.pl na temat zasilaczy i mówił mi, że najważniejsze jest stabilne napięcie na VCore. Inne mogą mieć odchyły - oczywiście w rozsądnych granicach - ale wachania na VCore powodują niestabilność sprzętu. Płyty bym nie wymieniał na inną, w końcu ten model i firma słynie ze stabilności, chyba że na inny egzemplarz. Te wachania VCore pewnie są winą zasilacza, ale lepiej niech się mądrzejśi ode mnie w tej kwestii wypowiedzą. A temperatura, u mnie 70C na diode w Prime :(

 

A tak pozatym widzę że też jesteś z Trójmiasta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, no niby racja - tyle ze jezeli zasilacz (wg mobo - musze miernik skolowac) daje raczej stabilne napiecia, a z nich czerpie w koncu plyta (nie pamietam z ktorego :oops: , chyba 5v), to by znaczylo IMO ze wahania vcore powoduje raczej wlasnie plyta. Moze sie myle,wiec moze ktos z mastahow (z szacunem pelnym :) ) topicowych sie wypowie i naprostuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zmieszcze na tej mobo: Zalman CNPS 7000A CU ?

obecnie mam jakiegos silent "coś tam" C5 ale boje sie proca puszczac na 11*200 z takim chlodzeniem, w stresie na diodzie mam jakies 60stopni, przy normalnej pracy okolo 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zmieszcze na tej mobo: Zalman CNPS 7000A CU ?

obecnie mam jakiegos silent "coś tam" C5 ale boje sie proca puszczac na 11*200 z takim chlodzeniem, w stresie na diodzie mam jakies 60stopni, przy normalnej pracy okolo 50.

Zalman wchodzi na ASUSA, tylko może kolidować z zasilaczem (sprawdź czy masz dość dużą budę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż od dawna nie mówiłem o moich zabawach w podkręcanie więc czas znowu zacząć :)

Dzisiejszy cel postawiony sobie przezemne to przekroczyć 14 000 ptk w 3DMark 2k1. No udało mi się.

Ku mojemu zdziwieniu komputer chodzi stabilnie na 9.5x213 na napieciu 1,7V :!: (widać że mój procesor pójdzie więcej) . O przejściu prime nie ma mowy bo wywala mi sie nawet na standardowych ustawieniach, ale SUPER_PI i róznego typu benchmarki przeszyły bez problemu. Troszke zawiodły mnie TwinMOSy które na FSB 200 wstały na napiecu 2,8V ale za to zrekompensowaly sie wstajac FSB 213 równiez na 2,8 V.

 

Na koniec link do mojego wyniku:

3DMark 2001

3DMark 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec dzis dopiero wymienilem sie z kumplem procesorami ,bo jakos wczesniej nie bylo okazji. Co sie okazalo ,procek ma oznaczenia jak w podpisie czyli calkiem niezly. Testowalem na razie na maxa na 200x11.5 przy 1.625 i 1.65V ,ale Prime sie wywalal. Najlepsze jest to ,ze w 3d i wogole ,system jest stabilny. Ale z tego co zauwazylem to podczas prime ,gdzie napiecie powinno byc 1.66 (asus troszke zawyza) ,skacze jak zaba od 1.6 do 1.7!!!! Co to ma byc wogole!!! Przez to procek jest niestabilny w prime. Czy to jest wina plyty czy zasilki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedziała mi dzwiek na moim nowym asusie (od początku niedziałał). Niedziała właściwie tylko wejscie na dwa głośniki. Jak ustawie na 4 głośniki o podłacze głośniki stereo pod wejscie do głośników tylnich to działają. W windowsie pokazuje mi w "poziomy wyjsciowe kolumn" ze dzwiek wychodzi. Sterowniki pierw miałem podstawe potem wgrałem najnowsze, cały czas to samo. Jest to jakiś moze znany bład, np w ustawieniach? Czy po prostu wada technicza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) BTW - Niestety FSB 247 u Beno21 uśmierciło płytę razem z prockiem. Szkoda, dobry egzemplarz był....Ale teraz testuje on perełkę - DFI Lan Party na NF2. Polecam poczytać o tej płycie. Normalnie wypas na maxa. Okrągłe kable, panele, złącza reagujace na światło UV, możliwość dojenia krowy...

O tej płycie pisałeś?

 

Tutaj prównanie z naszym Asusem

 

http://www.firingsquad.com/hardware/asus_a...s_dfi_lanparty/

 

OT: Udało mi się wykręcić procka i grafikę tak, że uzyskałem ponad 17 tys. punktów w 3DMark2001. WC jednak rządzi! I nie był to kres karty ...

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7486506

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki tego testu nie przekonują do przesiadki na mobo DFI ale szczerze powiedziawszy BIOS tej płyty naprawdę mnie urzekł :D może w końcu ktoś się postara (z ASUSa) i wyda naprawdę porządny BIOS do naszej płytki hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andyn

Gratulacje, niezły wynik !!!

 

A więc tak: jakeś 7 dni temu pisałem, że mam dziwną temperaturę na procku - do 70C w Prime na diode. Wreszcie przyszła pasta Actic Ceramique i zrobiłem co radziliście tzn. na nowo przesmarowałem tą pastą rdzeń procesora i na nowo założyłem wiatrak. Oderwałem też radiator z NB (przy okazji połamałem te wieśniackie bolce co go przytrzymywały na chipsecie), przesmarowałem pastą Arctic i przykleiłem klejem termoprzewodzącym. I co? Cud !!! Teraz w Primie mam na diode 48-52C a na sockecie 40-45C. Wielkie dzięki za rady. Temp spadła o około 20C. Widać tak mi badziewnie przesmarowali procka w sklepie, gdzie go montowali.

 

A jutro ma dojechać do mnie wyselekcjonowany procek od Krostrego - Thorton 2000+, zdam relację wkrótce co udało mi się z niego wycisnąć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki tego testu nie przekonują do przesiadki na mobo DFI ale szczerze powiedziawszy BIOS tej płyty naprawdę mnie urzekł  :D może w końcu ktoś się postara (z ASUSa) i wyda naprawdę porządny BIOS do naszej płytki hmmm...

Obyś się mój drogi nie przeliczył.... Asus odkąd pamiętam zawsze dawał "zachowawcze" BIOSy. Cała nadzieja jedynie w ludziach takich jak Demolous, którzy je modują. A na DFI się w życiu nie przesiądę, bo po co? Owszem cudo z tej płytki, aż zakochać się można, ale tak w praktyce to nic się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andyn

Gratulacje, niezły wynik !!!

 

A więc tak: jakeś 7 dni temu pisałem, że mam dziwną temperaturę na procku - do 70C w Prime na diode. Wreszcie przyszła pasta Actic Ceramique i zrobiłem co radziliście tzn. na nowo przesmarowałem tą pastą rdzeń procesora i na nowo założyłem wiatrak. Oderwałem też radiator z NB (przy okazji połamałem te wieśniackie bolce co go przytrzymywały na chipsecie), przesmarowałem pastą Arctic i przykleiłem klejem termoprzewodzącym. I co? Cud !!! Teraz w Primie mam na diode 48-52C a na sockecie 40-45C. Wielkie dzięki za rady. Temp spadła o około 20C. Widać tak mi badziewnie przesmarowali procka w sklepie, gdzie go montowali.

 

A jutro ma dojechać do mnie wyselekcjonowany procek od Krostrego - Thorton 2000+, zdam relację wkrótce co udało mi się z niego wycisnąć. :D

1. THX

 

2. Ja po zmianie bloczka na Uriela i zmianie pasty z silikonowej na OCZ na bazie srebra "zaliczyłem" spadek temperatury o ponad 10C

 

3. To jeden z tych za chyba 320 zł, które idą co najmniej na 2500MHz? Jeśli tak, to wczoraj widziałem tę aukcję. Dzisiaj już jej nie ma. Widać procki miały wzięcie :D Sam się przez moment zastanawiałem czy by .... Tylko że nasza płyta na tym procku nie pójdzie więcej niż 12,5 (zablokowany mnożnik) A Krostry chyba w opisie aukcji pisał coś, że idą na 2700MHz. Ehhh, pomarzyć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2. Ja po zmianie bloczka na Uriela i zmianie pasty z silikonowej na OCZ na bazie srebra "zaliczyłem" spadek temperatury o ponad 10C

Jakiego srebra??Jak juz wiadomo nie ma w niej ani 1% tego pieknego kruszcu! :)

Tak, widziałem ten test. Właściwie powinienem napisać "srebra" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...