Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

BTW - Widzieliście topik "speców" z pewnego serwisu komputerowego co sie za "high-endowy" zestaw na A7N8X zabrali? Paść ze śmiechu można :lol: Nie linkuję , bo jest akurat "na tapecie" forum AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - Widzieliście topik "speców" z pewnego serwisu komputerowego co sie za "high-endowy" zestaw na A7N8X zabrali? Paść ze śmiechu można :lol: Nie linkuję , bo jest akurat "na tapecie" forum AMD.

No niezły cyrk :D Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - A najbardziej mnie przeraża,że utworzyli dział o podkręcaniu 8O Chołota zacznie się bawić w OC, a później w dziale pomocy będą błagania o radę bo komp się nie odpala....

Nie w pomocy tylko na forum tweak.pl w temacie znanym nam wszystkim :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do userów ver. 1.06 - na ile najwięcej pogoniliście FSB na swoich mobo? Przydatne teżbyly by napięcia, timingi (na jakich pamięciach) itp. Sprzedaje swojego AN7 bo potrzebuje kasy a będe miał rev 1.06 non delux-a i zabieram się za jakieś drobne modyfikacje...... Będe bardzo wdzięczny jeżeli udzielicie mi troche potrzebnych informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loloferrari - spojrz na moj podpis nad swoim postem. 200 to max - przy 202 juz zwisy i nic nie pomaga :( . Przy 11x200 komp po restarcie chodzi, ale jak go wylacze to juz nie wlacze. Dlatego mam 10,5x200. Timingi takie jak widac na pamieciach jak widac :) .

 

Obecenie oddalem moja mobo do serwisu liczac ze wymienia mi na rev2.0

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czy wszyscy posiadacze Zalmana 7000A-Cu z naszego topiku mogliby sie pochwalic jakie maja obudowy? sam szykuje sie do kupna jakiejs, w ktorej smiescilby sie Zalman, bo na razie mam przerobiona bude i zasilacz na wierzchu! :(

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czy wszyscy posiadacze Zalmana 7000A-Cu z naszego topiku mogliby sie pochwalic jakie maja obudowy? sam szykuje sie do kupna jakiejs, w ktorej smiescilby sie Zalman, bo na razie mam przerobiona bude i zasilacz na wierzchu! :(  

 

Pozdr

u mnie buda z podpisu i fuul luzu do zasiłki ok 8-9 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8rdavcore jest cos takiego dla naszej plyty ???czyli zmienianie fsb vcore vdim itp z windowsa

2/ co do zalmana i naszej plyty to chyba trzeba do 2cm luzu pomiedzy plyta i zasilaczem

edit:dokladnie to nawet mniej dzis wlasnie zakladalem mam kolo 2cm od plyty do zasilki i zostalo jeszcze luzu moja buda to jakis codegen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak 2 cm od konca plyty do zasilacza i miesci sie spoko

jutro popatrze i podam dokladny typ

update:Codegen ATX-6066

od plyty do zasilacza mam 15mm i jeszcze jest luzno

reasumujac tak jak pisze na swojej stronie zalman pasuje do naszej plyty o ile zasilacz nie zachodzi na plyte, od siebie dodam ze dobrze jak jest chociaz 7mm odstepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopa lat!! Zwaliłem kość Biosu w naszej płytce. Wiem, jedynie, że mam totalnego neptka udawać typu włączyłem i nie uruchomił się. Jak po za tym wygląda proces reklamacji?? Czy muszę, pozbierać wsie kabelki instrukcję, płytke ze sterami itp.?? Bo to może być problem. Rzecz jasna wiem że mam mieć dowód zakupu. Czekam na odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko raz jedyny musiałem oddać pudło z całym osprzętem a od tamtej pory oddaję tylko dany podzespół i karte gwarancyjną+dowód zakupu. No i oczywiście zachowuję się jak totalny lamer "nikt nic nie wie" "Panie samo przestało działać, ja tyko włączyłem" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z biosem jest gorzej nie podlaga gwarncji jesli robiles update i cos ci sie skopalo to przykra sprawa no chyba ze nie sczaja :D

Własnie zwaliłem ją nie w trakcie up date'u ale to dłuższa historia. A gdyby zczaili, to jakiego kwoty nalezy się spodziewać za nową kość Biosu i jej programowanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro naprawiaja biosy po 20zl chyba a z koscia cos kolo 40 ale reki nie dam sobie uciac

ale jesli skopal sie bios (spalil) podczas "normalnej" pracy to powinnni to lyknac zreszta w naszych serwisach lykaja dyski po lowlewelu to sie wszystkiego spodziewac mozna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki jest myk aby nie wyjmowac bateri jak sie nie chce uruchamiac po zmianach mnoznika/fsb itp

po tym jak juz wiemy ze nie wstanie wyciagam kabel z zasilacza po podlaczeniu i uruchomieniu mamy safe mode biosu czyli fsb na 100 i cos tam dalej :) byc moze to juz bylo ale szukalem i nie znalazlem, mialem nadzieje ze dziala ten myk ze po 20sek sie zresetuje do bezpiecznych ustawien i tez :(

i tu mam pytanie jak krece procka fsb /mnoznik to post mi raportuje memory test fail :( nawet gdy pamieci ustawione padaczkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nietypowy problem, otóż mam A7N8X non deluxe i problemy z odpaleniem kompa. Odłączyłem wszystkie napędy (poza twardzielem) i wstał ale napięcie 12V wynosi 12.8V - zasilacz mam raczej marny ale na Abicie AN7 trzyma sie całkiem nieźle , gdyż Abit posiada dodatkowo gniazdo na wtyczke 12V a Asus nie. Czy w tym tkwi problem?? Czy może reklamować Asusa na rozpieprzone regulatory napięć na płycie - dodam że nie mam możliwości za bardzo na sprawdzenie na innym zasilaczu (mocnieszym) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...