Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

mam problemik z podkręceniem bartona 2500+ na 3200.

 

max fsb jakie uzyskałem to 193 MHz, przy 200 nawet nie postuje, napięcie zmieniałem nawet do 1,80V, temperaturę miałem 50 stopni, po zmianie pasty spadła do 43, zmianiałem biosy miałem: oficjalny 1007, uber 1004 i uber 1007, różnice w podkręcalności ok 3-4MHz, wywaliłem tę gumę do żucia spod nb do tego wyrównałem radiator bo na środku moska wogóle go nie dotykał, zmieniałem zasilacz - bez zmian, napięcia mierzone miernikiem są w granicach normy

 

co mogę jeszcze zmienić żeby dojść do tej magicznej granicy 200 MHz??

z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm. Timmingi CL3. Nforce jest uzależniony od niskich timmingów, spróbuj je zmienić. Chociaż nie wiem czy to pomoże. PEACE. Wyjeżdżam właśnie do Włoch na 2 tyg. powodzenia Overlockerzy!!!! Jak wróce to na pewno zajże tu do tematu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Kupiłem już (dokładniej tydzień temu) tego Asusa, a dokładnie A7N8X-E.

Mam na nim

Amd Barton 2500+ Mobile

WW płyta Asus A7N8X-E Deluxe rev 1.1 (ale wiadomo że to -E, więc praktycznie rev. 2)

TwinMOS Twister 2*256 PC-400 CL2 Dual

Volcano 12 Extreme

Wszystko w budzie Chieftec DX-01B-D-U co oznacza zasilacz Chieftec 360W DualFan (ale wersja z pasywnym PFC, takie montują w nowych budach Chiefa).

 

Najdziwniejsze jest to, ze płyta nie chce wstać na FSB200 (próbowałem 9*,10*,11*) i...[gluteus maximus].

Nie wstaje. alebo jak wtanie to zaraz robi restart.

Ustawiłem napięcie na MAX 1,75(niepamiętam, najwyższe przed 1,8 ).

Aktualnie proc działa na 12*190, prime działał prez 2H i na gładkim 1,7.

Martwią mnie tekże temperatury(przy ww. podkręcęceniu):

w idlu 48-49C, w normalnej pracy (opera, winamp, firewall, itp) 49-50C, a w stresie, 56-57C 8O

IMHO troche to dużo, tymbardziej że proc posmarowny OCZ 5+ (srebro), a Volcano działa od 2400(zakochałem się w tym dzwięku :wink: ) do 2800 (nie jest miły :/)

Pozdrawiam!

ps: a I JESZZCZE JAK USTAWIĆ TIMMINGI PAMIĘCI ??

CZY AGRESIVE COŚ DAJE, W STOSUNKU DO OPTIMAL??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz zle zalozone chlodzenie moze?? Skoro masz taka temp przy takim konfigu (uwzgledniajac, ze plyta zaniza odczyt o ok. 5 st.), to na wyzszej magistrali temp. jest jeszcze wyzsza i dziala C.O.P. Moze stad te resety? Wgraj bios 1004 Ubera (jesli nie masz dyskow SATA) - najlepszy do krecenia.

 

Co to znaczy jak ustawic timingi? Pytasz o sposob zmiany w biosie czy o optymalne ustawienie twoich kosci?

 

Poczytaj FAQ na 1wszej stronie tego topicu, a potem... caly topic :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz zle zalozone chlodzenie moze?? Skoro masz taka temp przy takim konfigu (uwzgledniajac, ze plyta zaniza odczyt o ok. 5 st.), to na wyzszej magistrali temp. jest jeszcze wyzsza i dziala C.O.P. Moze stad te resety? Wgraj bios 1004 Ubera (jesli nie masz dyskow SATA) - najlepszy do krecenia. 

 

Co to znaczy jak ustawic timingi? Pytasz o sposob zmiany w biosie czy o optymalne ustawienie twoich kosci?

 

Poczytaj FAQ na 1wszej stronie tego topicu, a potem... caly topic :) 

 

Pozdrawiam

Niewiem, w sklepie (barwkomp, sklep tweaka) składali mi:

Proc+ Mobo+Pamiątki+Cooler+buda+pasta , ja zakładałem tylko dysk, napedy grafe, i inne poboczne.

A skąd wiesz że w wersji -E, też zaniża, może to poprawili??

Jak to sprawdzić czy jest dobrze założony??

Zakładał go Raven, ze seklpu, tweak, ale jak patrze na ten cooler, to tak jakby był lekko przekrywiony u bóry (nad socketem).

Boje się troche zdjąć cooler,(chodzi o ukruszenie jądra :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesli nigdy tego nie robiles to moze popros jakiegos kolege bardziej doswiadczonego, bo mozna ukruszyc rdzen i stracic gwarancje i procesor. Skoro twierdzisz, ze widac, ze jest krzywo zalozony, to ja wlasnie stawialbym na przegrzewanie sie procka! Kup (jesli nie masz) jakas dobra paste np. Arctic Ceramique lub Arctic Silver V, przesmaruj nia procka (wg instrukcji: http://www.arcticsilver.com/ceramique_instructions.htm) i zaloz dobrze cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesli nigdy tego nie robiles to moze popros jakiegos kolege bardziej doswiadczonego, bo mozna ukruszyc rdzen i stracic gwarancje i procesor. Skoro twierdzisz, ze widac, ze jest krzywo zalozony, to ja wlasnie stawialbym na przegrzewanie sie procka! Kup (jesli nie masz) jakas dobra paste np. Arctic Ceramique lub Arctic Silver V, przesmaruj nia procka (wg instrukcji: http://www.arcticsilver.com/ceramique_instructions.htm) i zaloz dobrze cooler.

Cholera, niebardzo znam kogoś z tej branży :/

A nie wiecie, ile mw. może kosztować siakiś informatyyk, z serwisu, który przyjedzie do domu, to założyć??

Tylko czy On znowu, zrobi to dobrze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o timingach i optymalnym ustawieniu podobno suma poz. 2+3+4 powinna być jak poz 1. Mam 8-4-4-2,5 według tej definicji powinno być np.6-2-2-2,5. tak zrobiłem w biosie

komputer nie wstał!!!!

zrobiłem jak w instrukcji.

wyłączyłem

wyjołem baterię

zmiana położ. zworkina 10sek.

włożyłem bater.---- problem

 

Czy postąpiłem zle cz powinno to być tak jak na str.1 tego postu

O: 1. Odłącz komputer od źródła zasilania.

2. Przełóż opisaną w instrukcji zworkę jako Clear CMOS w pozycję 2-3 i po ok. 10 sek. znów przełóż w pierwotną pozycję.

3. Wyciągnij baterię BIOSu na jakieś 5 minut i wsadź z powrotem.

4. Komputer powinien odpalić się na DOMYŚLNYCH ustawieniach.

 

start i pojawiła się strona ( logo) płyty z nazpisem - wciśnij [ tab] aby ...naciśnij [alt]+[f2] .....itp.- naciskam i nic ,zabawa 20 min i nic i naraz jest ,ale z napisem - CEMOS - error

restart zmiana ust. biosu i jest OK

Pytanie co zrobiłem żlez tymingami ????,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesli nigdy tego nie robiles to moze popros jakiegos kolege bardziej doswiadczonego, bo mozna ukruszyc rdzen i stracic gwarancje i procesor. Skoro twierdzisz, ze widac, ze jest krzywo zalozony, to ja wlasnie stawialbym na przegrzewanie sie procka! Kup (jesli nie masz) jakas dobra paste np. Arctic Ceramique lub Arctic Silver V, przesmaruj nia procka (wg instrukcji: http://www.arcticsilver.com/ceramique_instructions.htm) i zaloz dobrze cooler.

Cholera, niebardzo znam kogoś z tej branży :/

A nie wiecie, ile mw. może kosztować siakiś informatyyk, z serwisu, który przyjedzie do domu, to założyć??

Tylko czy On znowu, zrobi to dobrze :/

A gdzie mieszkasz? Jesli w jakims wiekszym miescie to podejdz do jakiegos sklepu, ktory ma serwis i zapytaj czy zalaza Ci i za ile. Jak ja kupowalem procka (w sklepie ZNAK w Poznaniu) to koles od razu sie zapytal czy nie chcialbym przywiezc kompa w celu zalozenia procka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o timingach i optymalnym ustawieniu podobno suma poz. 2+3+4 powinna być jak poz 1. Mam 8-4-4-2,5 według tej definicji powinno być np.6-2-2-2,5. tak zrobiłem w biosie

komputer nie wstał!!!!

zrobiłem jak w instrukcji.

wyłączyłem

wyjołem baterię

zmiana położ. zworkina 10sek.

włożyłem bater.---- problem

 

Czy postąpiłem zle cz powinno to być tak jak na str.1 tego postu

O: 1. Odłącz komputer od źródła zasilania. 

2. Przełóż opisaną w instrukcji zworkę jako Clear CMOS w pozycję 2-3 i po ok. 10 sek. znów przełóż w pierwotną pozycję. 

3. Wyciągnij baterię BIOSu na jakieś 5 minut i wsadź z powrotem. 

4. Komputer powinien odpalić się na DOMYŚLNYCH ustawieniach.

 

start i pojawiła się strona ( logo) płyty z nazpisem - wciśnij [ tab] aby ...naciśnij [alt]+[f2] .....itp.- naciskam i nic ,zabawa 20 min i nic i naraz jest ,ale z napisem  - CEMOS - error

restart zmiana ust. biosu i jest OK

Pytanie  co zrobiłem żlez tymingami ????,

Tzn ze do biosu mozesz jeszcze wejsc? Czy na logo staje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest OK ,ale dziwnie się komp zachowywał tz. kilka razy kończył się restart na ekranie z logo ,brak reakcji na klawiaturę.

Jak powinny według was być ustawint timingi :

Opis urządzenia

Kingmax MPXC22D-38KT3R-PEA

Pole Wartość

Właściwości modułu pamięci

Nazwa modułu Kingmax MPXC22D-38KT3R-PEA

Numer seryjny Brak

Rozmiar modułu 512 MB (2 rows, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered

Typ pamięci DDR SDRAM

Szybkość pamięci PC3200 (200 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu SSTL 2.5

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

Najwyższe opóźnienie CAS 2.5 (5.0 ns @ 200 MHz)

Następne najwyższe opóźnienie CAS 2.0 (7.5 ns @ 133 MHz)

 

Własności modułu pamięci

Early RAS# Precharge Nie obsługiwane

Auto-Precharge Nie obsługiwane

Precharge All Nie obsługiwane

Write1/Read Burst Nie obsługiwane

Buffered Address/Control Inputs Nie obsługiwane

Registered Address/Control Inputs Nie obsługiwane

On-Card PLL (Clock) Nie obsługiwane

Buffered DQMB Inputs Nie obsługiwane

Registered DQMB Inputs Nie obsługiwane

Differential Clock Input Obsługiwane

Redundant Row Address Nie obsługiwane

 

Producent modułu pamięci

Nazwa firmy Kingmax Inc.

Informacje o produkcie http://www.kingmax.com/product/pro_newp.htm

 

Którt sposób postępowania jest prawidłowy :

 

wyłączyłem komp.

wyjołem baterię

zmiana położ. zworkina 10sek.

włożyłem bater.

start

 

Czy

O: 1. Odłącz komputer od źródła zasilania.

2. Przełóż opisaną w instrukcji zworkę jako Clear CMOS w pozycję 2-3 i po ok. 10 sek. znów przełóż w pierwotną pozycję.

3. Wyciągnij baterię BIOSu na jakieś 5 minut i wsadź z powrotem.

4. Komputer powinien odpalić się na DOMYŚLNYCH ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mieszkam w Poznaniu :)

Ale i tak, cooler i procek zakłdali, mi już w Barwkompie (też sklep z serwisem), i nie wiem czy zrobili to dobrze :(

Żeby tylko sytuacja się nie powturzyła.

A Tobie zakłdali tez w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam info dla wszystkich tych, którzy będą chcieli postępować "ekonomicznie" przy zakupie pamięci. Chodzi o sytuację gdy ktoś ma np.2x256 i chce włozyć do tego 1x512, albo ma 1x256 i chce jeszcze 1x512. Większość kości 512MB zajmuje 2 banki pamięci ( nie mylić ze slotami). Moze to utrudniać pracę w DUALu przy założeniu, że kość 256MB zajmuje 1 bank ( choć są i dwustronne czyli zajmujące dwa banki pamieci). Warunkiem jaki należy spełnic jest odpowiednie umieszczenie pamięci w slotach 1-2-3:

 

ŹLE - 512 - 256 - 256 lub 256 - 512 - 256

DOBRZE - 256 - 256 - 512

 

Tak ułozone kosci powinny poprawnie działac w DUALU, mimo, że nie zaleca sie do takiego ustawienia pamieci o różnych pojemnościach. Do sprawdzenia skłonił mnie brat, który ma A7N8X i chciał dołozyć do 512 jedną 256. Z rozpędu sprawdziłem wszystkie mozliwe kombinacje z trzecią kością włacznie.

Przy ZŁYCH uastawieniach komp bootował, systaem wstawał, ale MemTest i Prime od razu wywalały błędy a przy próbach odpalenia 3DMarków zwis zaraz na pierwszym teście.

 

Miejcie to na uwadze.

Cześć! Witam ponownie po urlopie.

Byłem w Głowie, nie nie tak aha byłem w Łebie. :D

 

Hanu!

A tak konkretnie do swojej parki OCZków jaki model 512 Mb byś proponował??

Z wiadomych Ci względów jestem szczególnie zainteresowany Twoją odpowiedzią. Uważam bowiem, że sprzedaż tych OCZków jako używane byłaby katastrofą finansową, niezależnie od tego że na dobrą parkę 2 X 512 Mb nieprędko będzie mnie stać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie mam już gdzie trzymać tych goździków i Napoleonów od Was :D  

Sorki za OT.

Pcmax, czy ty mieszkasz w Brusach? Jestem z wykształcenia archeologiem i jeszcze na studiach byłem pare razy na wykopaliskach w Leśnie koło Brus :D Fajna okolica.

 

Dobra, a teraz pytanko. Wczoraj męczyłem jakiegos kolejnego kompa z MoBo A7N8X-E i Prime po 10 minutach radosnie mi zakomunikował:

 

ILLEGAL SUMOUT

0 errors, 100 warnings

process halted 8O  

 

Pierwszy raz coś takiego widzę. Spotkaliści się z tym?

Hanu! Ja miałem tak na naszej zwykłej Deluxe. Ostrzeżenie jest zapowiedzią błędów, ale jak już się pojawi to lecą całą serią aż do 100 a potem Prime się wyłacza jak przy błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wheelerfan, masz rację. Sprzedaż markowych pamieci to katastrofa finansowa :cry: W zasadzie nie wiem co Ci doradzić, bo moze być różnie. Twoje kostki to wiadomy wypas. Sądzę, jednak, że wystarczy jak pojedziesz "ekonomicznie i kupisz jakiekolwiek OCZ 512 z serii performance. Trzeba będzie pewnie zbić timingi całości do ok. 2-3-3-8 ale i tak nie odczujesz spadku przepustowosci

 

BTW - a przy czy miałeś takie ostrzeżenia. Co było powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - a przy czy miałeś  takie ostrzeżenia. Co było powodem?

To samo co przy błędach. Generalnie niestabilność kompa. Być może mniejsza ale nie wiem tego tak naprawdę. Kombinowałem z FSB w zakresie 200 - 210 z timingami ale też z obrotami wentyla na procu (żeby go wyciszyć do akceptowalnego poziomu). To ostatnie w konsekwencji powodowało zmiany temperatury na procu i o czym się eksperymentalnie przekonałem zmiany stabliności.

Przy 6000 (max) obrotach przchodziło 11 x 207 (2-2-3-11) a przy

3000 (jeszcze głośno ale już uszy nie puchną) jedynie 11 X 200.

Wszystko robiłem zgodnie z Twoimi zaleceniami na 8 godzinnych Torture Test w najcięższej wersji Blend. w większości czasem wyskakiwał błąd a czasem rzucało serią 100 ostrzeżeń. IMHO traktowałbym to tak samo jak błąd w Prime i uznawał, że komp jest po prostu niestabilny.

PS. Co do długości testu. Raz Prime wyrzucił mi błąd po 8 godzinach i 47 minutach, tuż przed tym jak miałem go wyłączyć :evil: Dla wytrwałych proponuję więc testy 24h, choć zasadniczo te 8h powinno wystarczyć.

Pozdrawiam

PS 2. Hanu! Teraz się przyjrzałem dokładniej Twojemu konfigowi, od kiedy i jakim cudem masz 2 X 512 Mb :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo by tu opowiadać... :D

 

Ale potwierdziło to moje kalkulacje co do niskich timingów przy kościach 512 MB. Ciężko zejść przy wysokim FSB do poziomu 2-2-2-11. Owszem defaultowe 2-2-3-11 na 215 robią , ale juz przy poziomie 230 można i o tym zapomnieć. Nie wiem czy nawet 3,2 V by pomogło.... Musiałem zjechac niestety 8) na 2-3-3-11. A 256-stki problemów takich nie mają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wheeler jesli sprzedalbys za tyle za ile kupiles to jeszcze 3 dni temu moglibysmy pogadac!

3 dni temu to ja byłem jeszcze nad Bałtykiem :zonk:

Po za tym nie jestem jakoś hiper zdecydowany na ich sprzedaż. jestem spłukany po urlopie i nie mam kasy na dopłatę do zestawu 2 X 512 Mb.

odniosłem zresztą wrażenie że pamiątki w ostatnich trzech miesiącach podrożały?? Nie wiem czy wszystkie, ale OCZ w Proline na pewno.

Niestety nie mam kwalifikacji ani możliwości Hanu, który jakby wykopywał spod ziemi co rusz jakieś full wypasowe komponenty do kompa.

Na marginesie Hanu, jak na archologa to masz wyjątkowe zamiłowanie do nowoczesnych technologii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam czytam ale juz oczy bolą!! 

Ok mam zamiar nabyć drogą kupna tą płytke na dniach, czy oprócz samej mobo i cd ze sterownikami (1?) powinno byc coś jeszcze ? jakieś śledze z dodatkowymi wyjściami czy coś ? 

 

Pozatym spróbuje sie przegryść przez te stroy ale pewnie jeszcze pare razy o coś tu zapytam  mam nadzieje że ktoś mi odpowie 

Pozdrawiam i z góry dzieki

(...) naklejka na bude  8) (...)

Niedawno przykleilem, nie ma to jak "Powered by ASUS" :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejejejej, Panowie, a może w modelu -E, zmieniło się coś z tymi temperaturami??

Bo z tego co czytam, wielu na -E, ma wyższe odczyty, (ja mam luz PROC47-49C SYSTEM-28-30C, a w stresie, to 57nawet na procu.

Cooler jest na 90% dobrze zainstalowany, pasta OCZ Ultra5+, Volcano12 Barton Mobile 1,625 12,5*180.

Coś za wysokie te temp.

Chyba kupie jutro dwa zalmany F1 (80x80) , jeden wciągający założe na przód (buda chiefteca) drugi wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący na tył obudowy.

Myślicie panowie że to coś pomoże.

Dodam że jak dziś (jest zimno) otworzyłem koło kompa okno, i otworzyłem bude, to miałem 41 w luzie.

Chyba te Zalmanki coś dadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 7000A-Cu i na jeszcze niekreconym Bartonie 2500+ (non - M) mam przy otwartej budzie takie temperatury:

- idle: 40-41,

- stress (kilka godzin gry - wiem, ze to nie to samo co Prime): 45-47,

Bude otwarlem, bo Chief sie troche grzeje i w zamknietej sie robi goraco. Na dniach planuje kupno 2. TT SilentCatow na tyl, bo w mojej kascie (CH BG-1B-B-SL) tylko 9*9 z tylu (i z boku) mozna zamontowac. Innych coolerkow o tych wymiarach w polskich sklepach jeszcze nie spotkalem :/.

 

Acha, proca mam posmarowanego Thermopoxem.

 

A Zalmanki na pewno cos dadza - temperatura Ci nie wzrosnie - nie boj sie :D .

 

BTW, czy macie podlaczone wentylatory do obudowy pod plyte? Gdzie jest miejsce na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam kwalifikacji ani możliwości Hanu, który jakby wykopywał spod ziemi co rusz jakieś full wypasowe komponenty do kompa.

Na marginesie Hanu, jak na archologa to masz wyjątkowe zamiłowanie do nowoczesnych technologii  :D

No fakt, może możliwości wymiany sprzetu mam spore ze względu na znajomości w kręgach tematycznych, ale co do wypasionego sprzętu to się nie zgodzę.

 

Tak to czasami bywa, że człowiek ma dwa skrajnie różne zainteresowania. Nawet nie wyobrażacie sobie jak tęsknie za wykopaliskami siedząc w robocie otoczony kilometrami kabli i szumiącymi pudłami złośliwie nazywanymi przez niektórych komputerami :evil:

Szkoda, że nie możesz zobaczyć rozmów między mną i kumplami z roku np. .....o nowych rozwiązaniach wprowadzanych przez CISCO Systems. Archeolodzy kur.... jego mać :lol:

 

BTW - ten pomysł z 2x512 to tylko i wyłącznie skutek wymagań nadchodżacego Doom'a 3 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 7000A-Cu i na jeszcze niekreconym Bartonie 2500+ (non - M) mam przy otwartej budzie takie temperatury:

- idle: 40-41,

- stress (kilka godzin gry - wiem, ze to nie to samo co Prime): 45-47,

Bude otwarlem, bo Chief sie troche grzeje i w zamknietej sie robi goraco. Na dniach planuje kupno 2. TT SilentCatow na tyl, bo w mojej kascie (CH BG-1B-B-SL) tylko 9*9 z tylu (i z boku) mozna zamontowac. Innych coolerkow o tych wymiarach w polskich sklepach jeszcze nie spotkalem :/.

 

Acha, proca mam posmarowanego Thermopoxem.

 

A Zalmanki na pewno cos dadza - temperatura Ci nie wzrosnie - nie boj sie  :D .

 

BTW, czy macie podlaczone wentylatory do obudowy pod plyte? Gdzie jest miejsce na to?

Zaraz na portem AGP, masz 2 takie małe białe gniezdka, to chyba tu, jak wskazuje onstrukcja od lewej

PWR_FAN1 i CHA_FAN1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, jednak, że wystarczy jak pojedziesz "ekonomicznie i kupisz jakiekolwiek OCZ 512 z serii performance. Trzeba będzie pewnie zbić timingi całości do ok. 2-3-3-8 ale i tak nie odczujesz spadku przepustowosci

Szukam i szukam i nie potrafię nic dobrać :( Wiekszość OCZ chodzi w zestawach do Dual'a. Wiekszość też ma CL 2,5 lub 3. jestem w kropce. Hanu jesteś w stanie zaproponować jakiś konkretny model??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mozna przyjąć, że pamiątki z CL 2,5 bedą fikac na CL2 a te z CL3 na CL 2,5. Te z CL3 raczej nie dadzą ustawić RAS To CAS na 2, natomiast co do RAS jest 80% szansy ,że będą ustawialne na 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz na portem AGP, masz 2 takie małe białe gniezdka, to chyba tu, jak wskazuje onstrukcja od lewej PWR_FAN1 i CHA_FAN1

O nich tez myslalem :wink: . Przylepilem sobie na boczna sciane budy naklejke z calym layoutem mobo 8) .

Waluigi, jak juz podlaczysz tez Zalmanki, to podziel sie wrazeniami - co i jak - bede b. wdzieczny :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dla odmiany z innej beczki.

Czy na naszą mobo jest sens zmieniać mojego T-Breda 2000 na Bartona Mobile'a 2500. Czy jest szansa, ze będzie on stabilniejszy na wyzszym taktowaniu?? Teraz mam full stable 2200 Mhz przy 3000 obr. na wentylu i 2277 przy 5900 obr (głosność odkurzacza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...