Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić Radeona 9800 PRO Sapphire 128 MB 256 bit .Używał ktoś kiedyś tej grafy w połączeniu z ASUSEM A7N8X v2.0 ??Pytam bo na moim poprzednim Asusie A7V333 mniałem straszne problemy z Radkami i jeżeli sytuacja mniałaby się powtórzyć to pozostaje mi FX 5900XT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne ze na szynie 3.3V napiecie skacze w granicach 3.24-3.33 ? :? Zasilacz mam beznadziejny (jakis Megabajt 350W) ale napiecia mi odchodza od norm przy stand. ustawieniach (FSB 133x12.5)

Wyciagniete z AIDA32

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.65 V

Napięcie pomocnicze procesora 1.65 V

+3.3 V 3.31 V

+5 V 4.78 V

+12 V 12.86 V

-12 V -12.78 V

-5 V -4.84 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dokladnie o to chodzilo :) np farCry slawetny co do literowek to przewaznie pisze wieczorem i na dodatek maly mi ostatnio klawierke zalal herbata :( i czasami nie wybija

edit/ kiedys toczyla sie (z tego co pamietam) rozmowa na temat pamieci ile warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Radeona 9800 PRO Sapphire 128 MB 256 bit .Używał ktoś kiedyś tej grafy w połączeniu z ASUSEM A7N8X v2.0 ??Pytam bo na moim poprzednim Asusie A7V333 mniałem straszne problemy z Radkami i jeżeli sytuacja mniałaby się powtórzyć to pozostaje mi FX 5900XT .

...No mam tego radka na a7n8x-e i wszystko chula jak trzeba :)

 

PS. Moze ktos mi napisac jak zrobic zeby zamiast slowa 'cytat' bylo kto to napisal ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Radeona 9800 PRO Sapphire 128 MB 256 bit .Używał ktoś kiedyś tej grafy w połączeniu z ASUSEM A7N8X v2.0 ??Pytam bo na moim poprzednim Asusie A7V333 mniałem straszne problemy z Radkami i jeżeli sytuacja mniałaby się powtórzyć to pozostaje mi FX 5900XT .

Ja mam ATI9800, co prawda 9800SE@PRO ale działa OK. Może te problemy to już przeszłość?

 

A wy co tak ciuchutko?? Prosze sa nowe biosy dla rev2 http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=51233 Jestem teraz u wujka a on ma asusika rev2 ,wiec zaraz przetestuje tego 1010 :D

Testował już ktoś 1008 pod względem OC? Nadal królem 1004? :? Czy coś się zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ,wiec tak co do tego 1010 jaka dziwna rzecz. Bios zajmuje polowe mniej niz powinien i za cholere go sfleshowac nie moge. Probowalem nawet przez AsusUpdate ,bo ludzie na forum nforcershq pisali ,ze dalo rade sflashowac ,ale u mnie niestety sie nie da. Sflashowalem do tego oficjalnego 1008 i sa roznice w porownaniu do 1008b5. Bios SATA jest juz od razu nowy 4.2.4.7 ma mozliwosc ustawienia bootowania z SATA lub SCSI ,a co do O/C to nie wiem czy sie cos zmienilo ,bo ekstremalnie nie podkrecam ,bo nawet nie mam jak. Co dziwnego to ,ze w biosie ustawienia pamieci sa jedynie na optimal (nie ma agressive) ,a po wejsciu do windows zainstalowal mi sie ponownie kontroler pamieci i przepustowosc minimalnie wzrosla (tryb single).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Radeona 9800 PRO Sapphire 128 MB 256 bit .Używał ktoś kiedyś tej grafy w połączeniu z ASUSEM A7N8X v2.0 ??Pytam bo na moim poprzednim Asusie A7V333 mniałem straszne problemy z Radkami i jeżeli sytuacja mniałaby się powtórzyć to pozostaje mi FX 5900XT .

Ja rowniez mam radka - takiego o jakim piszesz i zadnych problemow - wszystko smiga az milo! Polecam ta karcioche.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Radeona 9800 PRO Sapphire 128 MB 256 bit .Używał ktoś kiedyś tej grafy w połączeniu z ASUSEM A7N8X v2.0 ??Pytam bo na moim poprzednim Asusie A7V333 mniałem straszne problemy z Radkami i jeżeli sytuacja mniałaby się powtórzyć to pozostaje mi FX 5900XT .

 

...No mam tego radka na a7n8x-e i wszystko chula jak trzeba :)

 

PS. Moze ktos mi napisac jak zrobic zeby zamiast slowa 'cytat' bylo kto to napisal ??

Nacisnij cytuj!!

Jak nie chcesz cytować całej wypowiedzi, wycinasz niepotrzebny fragment i juz. Ważna jest składnia początku np.

A na współpracę Radków z naszą mobo jakoś nikt się jakoś specjalnoie nie uskarżał, o ile zauważyłem większość naszych topic'owych forumowiczów ma Radeonki.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo założę sobie stały dostęp do netu i mam zamiar zrobić reinstal całego systemu.

 

Jaka jest kolejność instalowania?

1. System

2. Co bezpośrednio po? Sterowniki do płyty? DirectX? Stery do grafy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak:

1. Winda ze zintegrowanym SP1 ,no teraz to juz SP2 (uzywam wersji ENG)

2. DX9c (w przypadku SP2 nie potrzeba)

3. Stery do nForca

4. Stery do grafiki

5. Sterowniki do pozostalych urzadzen

6. XPAntySpy

7. Firewall i antyvir (w moim przypadku NOD32 i Kerio 2.1.5)

8. Opcjonalnie jezeli nie mamy SP2 to sciagamy poprawki krytyczne do SP1 (obowiazkowy firewall i blokada portow 53 135 i 445 :P)

9. Wszystko inne co potrzeba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po urlopie... :cry:

 

Jak miło, że jest nowy BIOSik. Jutro zapodam co Asus tym razem nabroił :D

 

AndyN, proponuję www.google.pl i szukamy progsu XPAntiSpy 3.72 ( najnowszy) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wielu godzinach spędzonych przed kompem i szukaniu odpowiedniej dla mnie płyty głównej zdecydowałem się na Asusa A7N8X-E Deluxe. Mam jednak kilka pytań:

1. Czy ta płytka ma w standardzie śledź z wyprowadzonym Game Portem ?

wiem, że wersja bez E miała takowy a o tej nie mogę nic znaleźć.

2. Czy wersja Wireless edition ma już tą sieciówkę bezprzewodową.?

Znalazłem taką wersję w jednym sklepie za 470 zł i różnica do wersji bez jest 15 zł wiec nawet nie ma sie nad czym zastanawiać :) ale chciałem się upewnić czy to jest już z sieciówką czy może tylko z portem a tamta druga jest bez tego portu. Z góry dzięuje za odpowiedź :) Już niedługo będę szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem tej płytki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wielu godzinach spędzonych przed kompem i szukaniu odpowiedniej dla mnie płyty głównej zdecydowałem się na Asusa A7N8X-E Deluxe. Mam jednak kilka pytań:

1. Czy ta płytka ma w standardzie śledź z wyprowadzonym Game Portem ?

wiem, że wersja bez E miała takowy a o tej nie mogę nic znaleźć.  

2. Czy wersja Wireless edition ma już tą sieciówkę bezprzewodową.?

Znalazłem taką wersję w jednym sklepie za 470 zł i różnica do wersji bez jest 15 zł  wiec nawet nie ma sie nad czym zastanawiać :) ale chciałem się upewnić czy to jest już z sieciówką czy może tylko z portem a tamta druga jest bez tego portu. Z góry dzięuje za odpowiedź :) Już niedługo będę szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem tej płytki :)

1 - nie ma trzeba dokupic osobno

2 - tak ma

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta dam

Kupiłem sobie własnie asusa A7N8X-E Deluxe

i wszystko pieknie poza jednym ale może to tylko złudzenie ale wydaje mi sie ze wszystko jakby bardziej sie grzało, czuć że obudowa jest ciepła :!:

 

I jeszcze jedna ciekawostka mam ram CL2.5 a płyta na auto ustawia mi

2.2.2.5

 

A pozatym to fajna płytka :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem wieczorem BIOS 1008. Lipa moi Państwo. OC identyczne jak na 1007. Do Uber 1004 nawet sie nie umywa. Szkoda. Najbardziej wku... mnie ten changelog. Lapidarne "CPU Semperon support" po prawie pół roku od ostatniego BIOSu. A przecież użytkownicy zgłaszają tyle problemów. Wiadomo, starsze płyty, gorszy support :evil: Ech...

 

Jeśli chodzi o śledź pod który można podpiąć joy/pad to ja taki w zestawie mam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to następny weekend (21-22 sierpnia) będę testował 2x512MB Geil w zestawie do Dual Channel.

 

Niestety, najnowsze gry pokazały, że jest to potrzebne ... ;)

Poszło dobrze ...

:D

 

W weekend drobne testy ...

8)

 

Hanu, ta kolejność instalowania po formacie opisywana powyżej jest OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Mam pytanie do użytkowników plyty asusa. Bede niedlugo prawdopodobnie taką sobie kupowal, ale mimo wszystko nadal sie zastawnawiam.

Pytanie to: czy bez problemów mozna bartona 2500+ (wczesniej wyselekcjonowanego) puscic na fsb 200 czyli 11x200 czy są z tym jakies problemy?

Aha i jako uzytkownicy czy warto zainteresowac się tą plytą czy moze lepiej abitem nf-7 s/sl lub dfi infinity?

 

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi.

 

KAMIL

 

p.s. Klikam z kawiarenki, wiec jakby odpowiedz sie pojawila wczesniej prosze o wyrozumialosc moderatorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolunie nie uda się odpalić Bartona 2500+ na 11x200...Ledwie udaje się na defaultowym taktowaniu i to też zwisy. Jedynie co ta płyta obsługuje poprawnie to Durony 600. :evil::evil::evil:

 

Sorki stary. Jakie pytanie taka odpowiedź. Spojrzałbyś na dwie rzeczy w tym topiku, co zajęłoby ci góra 3 minuty, i już byś wszystko wiedział:

 

1. FAQ

2. Podpisy bywalców tego topiku.

 

BTW - nie ma z tym najmniejszych problemów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Mam pytanie do użytkowników plyty asusa. Bede niedlugo prawdopodobnie taką sobie kupowal, ale mimo wszystko nadal sie zastawnawiam.  

Pytanie to: czy bez problemów mozna bartona 2500+ (wczesniej wyselekcjonowanego) puscic na fsb 200 czyli 11x200 czy są z tym jakies problemy?

Aha i jako uzytkownicy czy warto zainteresowac się tą plytą czy moze lepiej abitem nf-7 s/sl lub dfi infinity?

 

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi.

 

KAMIL

 

p.s. Klikam z kawiarenki, wiec jakby odpowiedz sie pojawila wczesniej prosze o wyrozumialosc moderatorow.

Z puszczaniem Bartona na 11 X 200 bywa różnie, pełnej gwarancji nie ma sporo zależy od pamięci z jakimi ma to funkcjonowować, przy kiepskich prawdopodobieństwo porażki wzrasta. Przy dobrych pamięciach na wyselekcjonowanym procku trzeba by mieć szczególnego pecha, żeby nie poszło, albo zbyt obciążąjący konfig i słaby zasilacz

Co do propozycji alterantywnych do naszej mobo tj wspomnianych modeli Abita i DFI. Oba one osiągają wyższe FSB niż nasz ASUS, ale wraz z wzrostem możliwości rożnie liczba problemów z jakimi borykają się ich użytkownicy. Obie te płyty mają swoje topic'i.Jak czytałem o DFI to płyta dla kudzi o mocnych nerwach. Lepiej sprawują się od nich Abity, ale też awaryjność wyższa niż w naszym ASUSie.

To oczywiście nie znaczy, że Asusa nie da się zepsuć, kilku z nas się udało, ale trzeba przyznać, że bardzo się strarali :)

Jak lubisz wysoki poziom adrenaliny kupuj DFI efekt gwarantowany, wolisz większy spokój kupuj ASUSa. Abit mieści się gdzieś w środku stawki w tym kryterium. Kolejność w max. osiągniętym FSB jest odwrotna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolunie nie uda się odpalić Bartona 2500+ na 11x200...Ledwie udaje się na defaultowym taktowaniu i to też zwisy. Jedynie co ta płyta obsługuje poprawnie to Durony 600.  :evil::evil::evil:

 

Sorki stary. Jakie pytanie taka odpowiedź. Spojrzałbyś na dwie rzeczy w tym topiku, co zajęłoby ci góra 3 minuty, i już byś wszystko wiedział:

 

1. FAQ

2. Podpisy bywalców tego topiku.

 

BTW - nie ma z tym najmniejszych problemów :wink:

Hanu! Zgodzę się pod dwoma warunkami!

1. Porządne pamiątki

2. Przyzwoity zasialacz

P.S. Osobiście miałem przypadek gdzie Barton 2500+ nie odpalił na 11X200 (płyta mojego szwagra)!

Moja diagnoza: Winna noname'owa kość (chodziła w singlu)

 

Nie mniej przy rozsądnym zrównoważonym konfigu powinno być OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...