Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Sorki Książę, ale dla mnie to co piszesz wieje lipą. Nawet jeśli masz pamięci Mushkina, które kosztują majątek ten config nie ma szans na działanie. Zasilacz Codegen 400 i napięcie 5V - 4,92? Śmiem wątpić. Na tej zasiłce spadłoby poniżej 4,75. Volcano 7 nawet pracujący na max. baaardzo szybko by skapitulował przy tych 66 C w stresie. Zresztą procek, dam sobie ogolić włosy nie byłby stabilny. Wiem co mówię, bo z reguły jest tak,że powyżej 56-57 C już jest koniec stabilności w stress. Zdajesz sobie sprawę,że ten proc przy 1,85V wydziela na 2530 jakieś 120-130 W ciepła? Z AC tylko Zalman7000A Cu jest w stanie sobie poradzić z taką ilością energii. W FSB 230 jestem w stanie uwierzyć z racji tego, że sam osiągnąłem 225, a pamięci mam o niebo lipniejsze. Po drugie GF 4MX zupełnie tu nie pasuje. Po co ci w takim razie takie przyspieszanie kompa jak sądząc po grafie wcale nie grasz. Wiem, ze się czepiam , ale tu się nic kupy nie trzyma. No chyba,że uwążasz że to 2530 to wartość przy której ładuje się system. Uwierzę, jak zobaczę screeny z testu Prime95 po 1h plus zrzut Wcpuid i Aida. I jeszcze jedno pytanie: Na ile masz w BIOSie ustawiony Vcore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tymi nowy sterami:?: U mnie tez dziala tylko przod a do tego wchodzac w nForce control panel wyskakuje mi blad : " An unsuspported operation was attempted " i w tym panelu mam pustke na pierwszej GLOWNEJ zakladce :?::!: Co teraz wracac do starych driverow:?: Za bardzo nie mam ochoty caly czas jezdzic na tych starych? Ktos mial takie problemy?

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem nowe sterowniki i od razu 2 rzeczy zauważyłem:

1. Wreszcie jak źródło dźwięku to zwykłe stereo, to na głośnikach też mam stereo (nie ma z automatu jakichś efektów w tyłach).

2. Działa SMART - znowu wiem, jaką temperaturę ma mój HD i jak się czuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KSIĄŻĘ, na jakich timingach rzekomo osiągnąłeś 230? Tym pytaniem kończę moje czepianie się.

 

A co do Twoich pytań:

Udowodniono już, że VDDQ Voltage uaktywniane w BIOSach Uber jest podpuchą. Jest to podbijanie napięcia chipestu, które pozwoliłoby jeszcze wycisnąć parę MHz z płyty. Niestety zmiana wartości nic nie daje. Napięcia mierzone miernikiem przez ludzi z HardOC wykazały,ze cały czas jest takie same. Fake jednym słowem.

 

AGP Frequency lepiej pozostawić na auto bądź 66. Zmiana magistrali AGP powoduje mocniejszą ekspoloatację chipu graficznego i nic realnego nie daje. Niektórzy uważają,że dzięki temu można bardziej podkręcić rdzeń ( nie mylić z napięciem dla AGP), ale ja nie zauważyłem takiej zależności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem nowe sterowniki i od razu 2 rzeczy zauważyłem:

1. Wreszcie jak źródło dźwięku to zwykłe stereo, to na głośnikach też mam stereo (nie ma z automatu jakichś efektów w tyłach).

2. Działa SMART - znowu wiem, jaką temperaturę ma mój HD i jak się czuje :)

A odinstalowales stare czy nainstalowales na starsze :?: Masz plyte rev 2.0 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karas, jeśli tak to rozwiązanie było banalnie proste, tylko czemu zawsze nie updatowałeś BIOSu pełną komendą? Swego czasu na www.nforcershq.com była dyskusja na ten temat. I jasno wynika,że przy wgrywaniu BIOSu tylko komendą : awdflash 100x.bin nie wszystkie bity wczytują się na nowo do komórek, część pozostaje stara. W tym miejscu, dla tych co nie pamiętają bądź nie wiedzieli jeszcze BIOS do naszej płyty najlepiej wgrywać komendą:

 

awdflash 1007.bin /py /sn /cd /cc /cp /ld /r

 

Ostatni parametr można zmienić na /e wtedy komp po wgraniu BIOSu nie zrestartuje się tylko pozostanie w linii komend dysku c:.

Ta komenda odnosi się do jakich wersji płyty? Do 2.0 też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem nowe sterowniki i od razu 2 rzeczy zauważyłem:

1. Wreszcie jak źródło dźwięku to zwykłe stereo, to na głośnikach też mam stereo (nie ma z automatu jakichś efektów w tyłach).

2. Działa SMART - znowu wiem, jaką temperaturę ma mój HD i jak się czuje :)

Jakim softem to sprawdzasz? Ten dysk to SATA?

 

Bo u mnie MBM czytał temperatury dysków (obu) gdy były podłączone "ot tak". Gdy skonfigurowałem RAID'a MBM przestał "widzieć" czujniki temperatur dysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem nowe sterowniki i od razu 2 rzeczy zauważyłem:

1. Wreszcie jak źródło dźwięku to zwykłe stereo, to na głośnikach też mam stereo (nie ma z automatu jakichś efektów w tyłach).

2. Działa SMART - znowu wiem, jaką temperaturę ma mój HD i jak się czuje :)

A odinstalowales stare czy nainstalowales na starsze :?: Masz plyte rev 2.0 :?:

Jak powinno się robić? Najpierw odisntalować stare? W trybie awaryjnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nfrocershq nie kazali odinstalowywać starych - więc zwyczajnie puściłem instalkę nowych.

Co do SMARTa, to jest to barakudka IDEalna solo. Działa z HDTemp i speedfanem - więc pewnie działa ze wszystkimi programikami. Na driverach od M$ działało, jak zainstalowałem poprzednie od nVideł to przestało. Z tymi nowymi znowu działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze to u mnie nie wiem co jest?! Puscilem je na stare no i jak pisalem, dzwiek tylko przod, w grach tyl juz gra no i problemy z nForce control panel. Od czego to zalezy? Czy to wina innych sterownikow? jakis DirectX? albo nie wiem co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W winampie zaznaczyc w Plugins->Output->DirectSound, we wlasciwosciach DirectSounda zaznaczyc 'Allow hardware acceleration' i juz gra wszedzie.

 

Pozdraiwam.

Ten "trik" działa ale tylko w wypadku WinAmp'a, FooBar już niestety nie reaguje na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu czuje sie jak podejrzany o morderstwo :(

 

1. Tak, pamieci kosztowaly majatek (2200 zl).

2. Codegen wytrzymuje (z wiekszymi lub mniejszymi odchyleniami).

3. Proc sie grzeje i TT Volcano 7+ radzi sobie wbrew Twojej teorii (pomimo ze chodzi jak suszara do wlosow). Do tego chlodzenie SB mojej produkcji, i NB z wiatrakiem (pomimo to jest goracy).

4. Teoria odmosnie mojego nie giercowania tez jest bledna - gram na tyle na ile studia mi pozwalaja. Podkrecilem z ciekawosci :)

5. Vcore w biosie 1,85 mialem na FSB 232

6. Mam na razie screen z Wcpuid (pozostalych programow nie mam - jutro dorzuce 2 pozostale screeny), ale nie wiem jak go tu umiesic, bo mam go u siebie na kompie - podaj maila to ci wysle.

 

7. Ze sa klopoty ze stabilnoscia to sie dzis przekonalem - zjezdzam do 220 lub 217.

 

Przez Twoje "czepianie sie" (jak sam rzekles) poczulem sie jakbym zrobil cos zlego, jak jakis podejrzany! "Nic sie kupy nie trzyma"? Moze, ale mowie co udalo mi sie zrobic.

Timingi 4222 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam uwazam ze 0.5gb  to optymalna ilosc ramu - wiecej przydaje sie tylko w obrobce video a przy mniejszej ilosci windows moze swapowac ;)

zreszta teraz karty graficzne maja nawet 256mb takze odpada koniecznosc "przekladania" tekstor do RAMu i nietrzeba juz tak bardzo martwic sie o mala ilosc pamieci  ram 8)

Przy obróbce video nie ma chyba ilości RAM-u, które by wystarczały: im więcej tym lepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam uwazam ze 0.5gb  to optymalna ilosc ramu - wiecej przydaje sie tylko w obrobce video a przy mniejszej ilosci windows moze swapowac ;)

zreszta teraz karty graficzne maja nawet 256mb takze odpada koniecznosc "przekladania" tekstor do RAMu i nietrzeba juz tak bardzo martwic sie o mala ilosc pamieci  ram 8)

Przy obróbce video nie ma chyba ilości RAM-u, które by wystarczały: im więcej tym lepiej!

Ja byłem autorem tego OT pytania. Więc przypominam, że nie robię obróbki video. chcę kupić zalecane prze Hanu pamiątki lecz zastanawiam się czy nie warto kupić 2 X 512 MB. Bo jeśli mają się nudzić to wolę tę kasę wyłożyć na lepszą grafę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem 512 RAMu dobrej pamiątki powinno Ci wystarczyć na dłuższy czas a resztę kaski mógłbyś dołożyć do lepszej grafy i to rozwiązanie powinno Cię bardziej usatysfakcjonować :) Miałem tak samo Radka 9500 z 64MB i zmieniłem tą kartę za dopłatą AND I'M VERY HAPPY :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu, jeli czaisz sie na dobry RAM w dobrej cenie to polecam GeiL PC3700 466MHz DDR Platinium Series - kreca sie do 508MHz!! Kosztuja ok. 500zl - looknij na eXtremeMem (geil.pl).

 

Ogolna prawda jest taka, ze zawsze im wiecej RAMu tym lepiej. 2x512 to tobry wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrek i ksiąze.

No i mam czego chciałem :) Pietrek jest za inwestycją w grafę, a ksiąze twierdzi, że dobrze mieć dużo RAMu. Chyba rozpiszę głosowanie w tej sprawie.

Na marginesie ksiaże powiedz mi po co AMDowcowi pamięć która się kręci, do 508 Mhz skoro w życiu nie osiagniesz na naszej MOBO FSB = 254. Chyba, ze masz na mysli inwestycje przyszlościowa i przesiadke na FX, ale tam to chyba bedzie za mało bo jesli sie nie myle (a w końcu mogę nie :) ) to one mają chodzić na 533 Mhz. Z kolei, gdyby komus przyszlo do głowy zdradzać AMD na rzecz Intela (tfuuj!!) to dobre płyty Intelowskie mają 800 Mhz i trza do nich jeszcze wyżej taktowanych pamięci. Generalnie ni erozumiem Twojego pomysłu, ale jestem otwarty na Twoje argumenty.

Pietrek

Jak dokonałeś tej zamiany z dopłatą ?? Miałeś znajomości, a może Twoja grafa była jeszcze nierozpakowana??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Z kolei, gdyby komus przyszlo do głowy zdradzać AMD na rzecz Intela (tfuuj!!) to dobre płyty Intelowskie mają 800 Mhz i trza do nich jeszcze wyżej taktowanych pamięci....

....no co Ty?!? wystarczą ddr400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wheelerfan, nie rozbrajaj mnie :) - pewnie, ze lepiej jest myslec przyszlosciowo. Po co ma Ci wisiec nad glowa mysl, ze pamiec w kotryms momencie moze Cie ograniczyc? Ze nie osiagniesz FSB 250 (chociaz kto wie!! :) ) to nie znaczy, ze lepiej tego RAMu nie kupowac!

 

A odnosnie grafiki to uwazam, ze karta ze 128Mb spokojnie wystarczy.

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Z kolei, gdyby komus przyszlo do głowy zdradzać AMD na rzecz Intela (tfuuj!!) to dobre płyty Intelowskie mają 800 Mhz i trza do nich jeszcze wyżej taktowanych pamięci....

....no co Ty?!? wystarczą ddr400

Rzeczywiście, chyba coś pokręciłem.

nie zmienia to faktu ze dobre markowe DDR 400 (PC 3200) w zupełności wystarczą na naszą mobo, bowiem duża część z nich kręci się spokojnie do 466. Proponowane przez księcia DDR 466 (PC 3700) to na naszą płytę za dużo (nikt nie miał dotychczas stabilnego FSB 232) a na płyty pod FX to będzie za mało (one potrzebują 533 a nie 508 Mhz). Konkludując nie jest to dobra propozycja, chyba, ze cena o której w sumie nie było konkretnie mowy, byłaby niższa niż odpowiadających im pamiątek DDR 400.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KSIĄŻĘ podaj mi choć jeden racjonalny powód dla których wywaliłeś ponad 2k na te pamięci. Jeśli miałbym szaleć to w życiu nie kupiłbym tych pamiątek tylko Corsairy XMS 4200 albo OCZ EL Platinium PC 4200. Obie te kości potrafią zdecydowanie więcej niż Twoje Mushkiny, które notabene mocno dostały po tyłku w jednym z testów ( chyba na Frazpc.pl)od zwykłych TwinMosów 3200.Nie twierdzę,że to kiepskie pamięci, bo to nie prawda, ale zdecydowanie nie są warte swojej ceny. I co przedmówcy powiedzieli, w życiu nie przekroczysz na A7N8X 235-240 bez modów. 250 dla nForce2 to już kompletna magia, osiągalne tylko na bardzo wysokich napięciach CPU i bardzo słabych timingach ( zobacz sobie ile starał się Vip, by uzyskać FSB 250 Prime stable). IMHO to twoje pamiątki to niezły wybór , ale dla platformy intelowskiej. Za 3/5 tej ceny kupiłbyś po dobrym rozeznaniu dowolne świetne OCZ czy Corsair 3700 i do tej konfiguracji by były super. Resztę kasy mógłbyś przeznaczyć choćby na grafę, bo bez urazy, ale smutek mnie bierze jak patrzę jak się męczysz na tym GF4 MX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jedna uwaga. Wszyscy jarają się jakie to ich pamiątki nie osiągają wysokiego taktowania na nForce. Ale jakoś niewielu bierze pod uwagę jak szalenie ważne dla systemów opartych o nForce 2 są niskie timingi pamięci. Radzę sprawdzić ustawienie typu FSB 200 na timingach 2-2-2-11, a np FSB 215 na timingach 2,5-3-3-11. Tak dla ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wheelerfan, nie rozbrajaj mnie :) - pewnie, ze lepiej jest myslec przyszlosciowo. Po co ma Ci wisiec nad glowa mysl, ze pamiec w kotryms momencie moze Cie ograniczyc? Ze nie osiagniesz FSB 250 (chociaz kto wie!! :) ) to nie znaczy, ze lepiej tego RAMu nie kupowac!

/Mowa o ramie DDR466 - przypis Krzycha/

A odnosnie grafiki to uwazam, ze karta ze 128Mb spokojnie wystarczy.

Sorki, ale uważam, że wywalanie kasy na pamięci DDR466 jest po prostu nieporozumieniem - siłą rzeczy pamięci będą tanieć (te najdroższe stanieją najbardziej - a w tym czasie nie zdążysz wykorzystać ich pełnej mocy), a np. moje pamięci na timingach 2226 idą na FSB230 (na Abicie NF7-S :-)) i nawet nie robią się ciepłe. Śmigają bez podkręcania napęcia oczywiście, a kosztowały niecałe 700zł (zestaw dla dual). Po dołożeniu napięcia pewnie pójdą wyżej. Osobiście uważam, że 512MB RAM wystarcza do normalnej pracy (nie graficznej i nie filmowej) - następne pół giga to naprawdę duża i warta przemyślenia kasa.

Co do RAMu karty graficznej całkowicie się zgadzam - 128MB to maks, za którym można się jeszcze oglądać przy tak szybkiej komunikacji karta graf. --> pamięć RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...