Skocz do zawartości
rscl

Router sam pobiera dane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze, bo jest to juz ostatecznosc.

Mam router Linksys WRT54GL a w nim najnowszego tomato, w wersji 1.28.

Do zeszlego tygodnia bylo wszystko ok.

Zaczelo sie od tego ze internet zaczal "mulic". Wiec odpalam panel administracyjny i widze ciagly ruch przychodzacy na poziomie 3/4 zuzycia lacza. Od razu poszedlem do brata, ktory kocha "siedziec" na youtube, ale okazalo sie ze brata w domu nie ma i jego kompuer jest wylaczony.

Kolejna rzecz ktora mi przyszla na mysl - wirus/trojan, sprawdzam u siebie w firewallu , a tu zaskoczenie - moj komputer tez nic nie pobieral.

Dla pewnosci odlaczylem kabel z mojego komputera i zalagowalem sie do panelu administracyjnego przez wifi w komorce... oczywiscie transfer nadal byl.

Nastepnie pomyslalem ze ktos sie wbil do mojego wifi, wiec pozmienialem hasla, wlaczylem filtrowanie po mac-u [wiem ze mojej okolicy nie miejszkaja jacys super specjalisci, sam chodzilem do sasiadow konfigrowac im routery].

Oczywiscie to nic nie dało.

Zeby bylo jeszcze smieszniej, w liscie polaczen na routerze nie ma zadnego polaczenia ktore bylo by kierowane na inny ip w mojej sieci niz do mojego komputera + upnp.

 

probowalem od nowa wgrywac tomato, starsza wersje tez, factory reset -> NIC nie pomaga.

Skonczyly mi sie pomysly, bo nie jest to jakis blad w liczniku na routerze, tylko faktyczne pobieranie danych.

 

Ostatnia rzeczy jaka mi do glowy przychodzi to DDOS/DOS, ale kto by robil ddos na zwyklego uzytkownika ? ..

 

Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Podlaczylem kabel bezposrednio do komputera, to samo. Wiec usterka routera odpada.

Edytowane przez rscl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...