Skocz do zawartości
brystel

Modernizacja kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W ciągu najbliższych dni planuje zmianę platformy, środki jakimi dysponuje to 1500zł + / -

 

Sprzęt ma być oparty na procesorze i5 2500k

i teraz dodam, że procesor na co dzień będzie pracował z prędkością 4ghz, a jeżeli chłodzenie na to pozwoli to może troszkę więcej.

 

Sprawę chłodzenia oddaje w wasze ręce, jeżeli nic nie zaproponujecie wezmę Xigmatek Gaia SD1283.

 

Mobo będzie z sugerowanych zestawów: Gigabyte P67A-UD3 .

Czy ta płyta nada się na oc, o którym wcześniej wspomniałem? Czy nie będzie problemów z podłączeniem i prawidłową pracą karty dźwiękowej xfi xtreme pro gamer?

 

Ramy GoodRam 2x2GB 1333MHZ

i tutaj też pytanie czy nie ograniczą mi oc ?

 

Nad dyskiem się zastanawiam ( dysk nie wlicza się w cene zestawu ):

WD 500GB Blue 16MB Cache SATA3

WD 1TB Black 64MB Cache SATA3

A może coś innego? Wolałbym mieć jednak te 1TB i wydajny dysk (500gb nie będzie szybszy?).

 

 

Czekam na Wasze opinie! pzdr! :)

Edytowane przez brystel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z płytą główną? Jak ona stoi z OC ? Zastanawiam się czy nie dołożyć do modelu wyższego Gigabyte P67A-UD4, gdzie w przyszłości będę mógł dokupić drugą grafikę...

 

Naczytałem się sporo tego wszystkiego na temat płyt głównych i chyba najlepszym wyborem będzie AsRock p67 Extreme4. Jego zaleta to możliwość późniejszego dokupienia grafiki i możliwość montażu chłodzenia na proca o podstawce 775 i 1156. A kolejny wybór to Asus p8p67 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...