Skocz do zawartości
Krolicorz

Potrzebna pomoc w wyborze monitora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem ze wiele bylo podobnych tematow, wiele sie naszukalem w ostatnich dniach, lecz nadal nie moge sie zdecydowac. Otoz mam dosc specyficzne wymagania co do monitora ;)

1. Cena - okolo 500 zl, zupelne maksimum to 600 zl

2. Wielkosc - 21-22 cale

3. FullHD

4. Mozliwosc pochylania monitora, tak jak stare dobre CRT (z ktorego sie wlasnie przesiadam, mozna nim krecic we wszystkie strony swiata ;))

5. Wejscie HD (wejscie DVI rowniez potrzebne, gdyz bedzie tez podlaczany pod starsza karte graficzna - Radeona X700 SE)

6. Panorama 16:9

Generalnie monitor powinien byc lagodny dla oczu ;) Jestem zmuszony spedzac przed monitorem dosc duzo czasu. Monitor bedzie sluzyl do roznego rodzaju programow (CAD, Matlab etc) ale rowniez gier czy filmow. Zalezy mi na nie rozmazywaniu sie obrazu przy szybkich strzelankach i filmach w ciemnosciach z jasnymi efektami. Wiadomo, ze przy tej cenie nie dostane cudu, lecz sadze, ze bedzie znaczaca poprawa w stosunku do 13 letniego CRTka ;)

Nie chce glosnikow.

 

Przeszukalem allegro, to forum i tak:

Samsung BX2231 - wydaje sie swietny, ma FullHD, 2ms, 2 zlacza HDMI, lecz z tego co wyczytalem w komentarzach, jest utwierdzony "na stale" tzn nie pochyle go w przod czy w tyl :( Czy jest to prawda? Jako, ze gdy ogladam film to leze sobie na lozku i wtedy jestem ponizej monitora wiec obawiam sie, ze ekran bylby mniej wyrazny.

 

BENQ G2222HDL - wszystko piekne, lecz brak wejscia HD mnie rozczarowal :(

 

Jak widac, niestety nie znalazlem wpelni wymarzonego monitora :( Inne modele mnie nie przekonaly poki co, bardzo prosilbym o pomoc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..., lecz z tego co wyczytalem w komentarzach, jest utwierdzony "na stale" tzn nie pochyle go w przod czy w tyl :( Czy jest to prawda? ...

 

Nie.

 

 

Podstawa     Funkcje     Regulacja nachylenia
Źródło: Samsung BX2231

 

 

Jakbyś rzeczywiście decydował się na tego Samsung'a, to lepiej obejrzyj go sobie na żywca... Przez krótki czas miałem u siebie BX2331, nawet dwa [ ; i nie polecam - Panoramy 23" lub 24" Full HD - post 2445. Może z 22" modelem tej serii sprawa wygląda inaczej, ale szczerze w to wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...