Skocz do zawartości
ParanoiK

A mówiłem, że rh to już nie linux? ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłeś błędu - linuksem jest tylko kernel dopuszczony przez Torvaldsa - a kernela z rh Torvalds nie dopuścił. Więc kernel rh nie jest linuksem a co za tym idzie rh nie jest dystrybucją linuksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość igrok

Ten caly X jest porabany jak rh nie jest linuxem? a te jego porownania do M$ to mi sie plakac chcialo, pozatym czy ktos kazuje kozystac z wina, tak samo jak rh'ta... gdzie jest napisane ze kernelowi mozna tylko latac dziury we. dodawac sterowniki do nowych kart bo inaczej to juz nie linux ba na tym polega chyba open sorce ze kazdy moze sobie dodawac co chce i latac co i jak chce a czy to potem bedzie lepsze czy gorsze to inna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość igrok

o ile ja pamietam to Torvalds wypuscil pierwsza wersje jaja z idea- niech kazdy cos poprawi a powstanie wspanialy system ktory bedzie mogl sie rozwijac dzieki wam...o ile ja pamietam to Torvalds wypuscil pierwsza wersje jaja z idea- niech kazdy cos poprawi a powstanie wspanialy system ktory bedzie mogl sie rozwijac dzieki wam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w innym miejscu. Ok, wiele osób rozwija projekt - jednak ten projekt trzeba koordynować aby to miało jakiś sens. A developerzy rh właśnie dopuścili do niekompatybilności z innymi dystrybucjami co nie było założeniem linuksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o ile pamietam sprawa chodzila o jakis tam zewnetrzny program urzywany tylko przez 5 osob na swiecie ( :wink: ) a nie o niekompatybilnosc ktora rojnuje wszystko . Z takim samym tekstem mozna powiedziec ze Linuks to nie uniks ( wiem , wiem Gnu`s Not Unix ale chyba rozumiecie o co biega :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obra obra ten text zeczywiscie byl nietrafny ;) Ale chodzilo mi o to ze jezeli cokolwiek wywodzi sie korzeniami z czegos innego to jednak zostaja w nim pewne elementy ze tak powiem kompatybilne . Prosty przyklad . ParanoiK wygladasz jak 2 krople wody jak twoja mama czy tata? Chybanie (no chyba zes klon ;) ) A jednak jestes czlowiekiem . Teraz rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość igrok

przerazacie mnie panowie :D te porownania sa naprawde mocne :D

 

Jaki bylby sens robienia wielu dystrybucji jakby sie roznily tylko nazwa... RH po tym zabiegu nie zmienil sie w 100% ba jak wprowadzil rpm a niekazda dystrybucja ma ba niezawsze dzialaja rpm z rh pod mdk i naodwrot, czy to znaczy ze rh jest monopolista...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm roznorodonsc distro to jednoczesnie blogoslawiensto jak i przeklewnstwo . Blogoslawienstwo dla starych wyjadaczy ktorzy moga sobie wybierac oprogramowanie takie jakie chca a przeklenstwo dla nowicjuszy ktorzy na poczatku po prostu nie moga sie polapac w tym :cry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że robi się już soft nie na linuksa tylko na redhata (właśnie przez zaimplementowane bonusy w jajku). I to zmusza niektórych właśnie do instalacji rh. Takie same zabiegi prowadził microsoft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość igrok

jak sie robi soft dla rh?! wytlumacz mi to pojecie, czy ktos ci kazuje pisac pod rh? napisz program daj zrodla albo zrob rpma czy inny pakiet i mi daj to sobie zainstaluje... jak ktos pisze tylko pod rh to jego sprawa... widocznie cos w tym jest ze rh sie izoluje... jak napisza pod rethata kalkulattor to niekozystaj z niego tylko innego albo przerob zrodla (oczywiscie dopuki wszystko jest "olpensorsem")...

 

Apstra<span style="color:red;">[ciach!]</span>ac- jakie zabiegi prowadzi mikrosoft?! Prawda automatycznie istaluja sie programy ktorych niepotrzebujesz (chooc sie to juz zmienia- mozna usunac ale jednak nesmak pozostaje) ale czy ktos zmusza do kozystania z windowasa? Fakt wiekszosc oprogramowania jest pisana na windows ale nie dlatego ze banda masonow oprocz tajnych usciskow postanowila ze wszystko piszemy dla windy a dlatego ze jest to najpopularniejszy os... a najpopularniejszym stal sie niedlatego ze ta sama banda masonow kazala ludziom a dlatego ze to najprzyjemniejszy os jaki istnieje na pc ibm (macow dawno niewidzialem to niemowie)... wiec prosze tu nieinsynuowac spiskow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Oskar

Eh... bez celowa jest ta klutnia. Ten felieton to bzdet io niepotrzebny syf... dam Wam prosty przyklad. win98 VS winxp. Jedno i drugie to WINDOWS!! sa programy, ktore dzialaja na obydwu systemach sa i takie, ktore dzialaja tylko na jednym z nich. A teraz... Slackware VS RedHat ... no i prosze... ta sama sytuacja... systemy sie ROZNIA ale maja WSPOLNE "cechy" i sa w PEWNYM STOPNIU KOMPATYBILNE i obydwa sa LINUXAMI!! Text w stylu RedHat to nie linux nadaje sie na hydepark albo do smiechu warte. Fakt, ze jest to zalosna dystrybucja i wlasciwie... to nadaje sie TYLKO I WYLACZNIE dla TOTALNYCH nowicjuszy tak tylko, aby zobaczyc "Co to jest ten linux" a pozniej juz cos bardziejszego.Proponuje zamknac ten temat bo jest zalosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość igrok

Po pierwsze nikt tu sie niekluci przynajmniej ja, ja wymieniam poglady... czy temat jest zalosny? chyba nie choc stwierdzenie ze rh to nie linux jest zalosne ale pogadac mozna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskar: w ogóle nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz, szczególnie porównując windowsy do linuxa. Linux jest jeden. Linux jest systemem wydanym przez Linusa Torvaldsa. Na jądrze wydanym przez Torvaldsa opierają się dystrybucje linuksa. Jądro rh _NIE JEST JĄDREM WYDANYM PRZEZ TORVALDSA_. Więc jakim cudem rh może być dystrybucją linuksa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Linux jest jeden. Linux jest systemem wydanym przez Linusa Torvaldsa. Na jądrze wydanym przez Torvaldsa opierają się dystrybucje linuksa. Jądro rh _NIE JEST JĄDREM WYDANYM PRZEZ TORVALDSA_. Więc jakim cudem rh może być dystrybucją linuksa?

No dobra, instalujesz jakąś dystrybucję linuxa, nakładasz dowolny patch na kernel i co się okazuje - że już nie masz dystrybucji linuxa ... wracając do tego że jądro jest wydawane przez Torvaldsa, od kiedy on jeszcze opiejuje się gałęzią 2.2.x, 2.4.x ? Czy jądra wydawane przez Coxa i Marcelo są jeszcze Linuxami ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mówimy o dwuch różnych rzeczach - Ty mówisz o rozwijaniu dalej gałęzi jajka z zachowaniem kompatybilności. Może źle ująłem źle 'pod nadzorem Torvaldsa'. Powinienem napisać 'pod nadzorem grupy ludzi zwerbowanych przez Torvaldsa'. A to co piętnuję to jest brak kompatybilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...