Skocz do zawartości
robert778

Nowy komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Zamierzam kupić nowy komputer, już mam pewną konfigurację. Chciałem zapytać co sądzicie o niej, czy coś zmienić czy coś.

 

Procesor - Intel Core i5-2400 s1155

Płyta główna - ASRock P67 Pro3 B3 P67 LGA1155

Zasilacz - OCZ ModXStream PRO 700W 135MM

Pamięć RAM - 2x2gb PATRIOT VIPER I, albo jakieś OCZ.

Karta Graficzna - GeForce 560Ti wersja albo od Zotac'a AMP!, albo MSI Twin Frozr II. Co polecacie?

Dysk twardy - WD 1TB 64MB cache, 7200obr/min SATA

 

to tyle na tą chwile napęd(SATA), obudowe itd mam. Z czasem planuje dokupić kolejne 4GB ramu analogiczne do tych co zakupie w tym zestawie oraz dysk SSD 64GB OCZ pod system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile masz do wydania i do czego ma być wykorzystywany komputer.

 

Do tego zestawu wystarczy 500W (Forton BlueStorm II lub Corsair) w ostateczności 600W.

 

RAMy wystarczą 2x2GB 1333 mhz Goodram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zaoszczędź na zasilaczu to znaczy weź słabszy, bo do tego zestawu starczy 500 Fortona. Jak myślisz o podkręcaniu to zastanów się nad I5 2500K. Do tego jak chcesz mieć komfort pracy to do dysku 1TB dołożył był SSD pod system. Za 400-450 zł masz Crucial C300 64 GB. Naprawdę szybki dysk. System będzie Ci się ładował w parę sekund. Do tego kilka aplikacji na raz w jedną chwilę. IMO warto. Osobiście za nic bym się nie przeniósł z powrotem na zwykły HDD. Nawet już nie ze względu na ładowanie się systemu. Ale włączanie aplikacji i przełączanie między nimi. Zero mulenia i przyzwoita wydajność. Co do Geferce'a to MSI ma dobre chłodzenie. O Zotacu nic nie wiem, a Gigabyte jest dość dobrze podkręcony, ale z chłodzeniem to bywa różnie. GTX 460 bywały głośnie .Tu 560 ma dość podobne chłodzenie. Też dwa wentyle. Ale za to zdaje się 4 heatpipy. Więc może wentylatory nie potrzebują pracować na max obrotach. Pamięci bierz najtańsze CL 9 1333mhz. Nie ma sensu dopłacać do czegoś co i tak Ci nie wiele da..

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważacie, że 700W jest nie potrzebny? Chciałbym zasilacz modularny, ze względu na rozwiązanie z kablami. Obecnie w komputerze mam 500W Chiefteca, lecz obawiam się, że nie uciągnie takiego komputera. Dlatego dla bezpieczeństwa wezmę 600W, tylko jakiej firmy polecacie? OCZ, Chiefec czy też Forton?

 

Co do dysku, 1TB chce <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na dane, obecnie mam 160GB i 500GB. 160 wezme na system, a 1TB na dane. 500gb idzie do drugiego komputera. Jak napisałem z czasem mam zamiar kupić dysk SDD 64GB pod system, ale to dopiero za jakiś miesiąc. Na komputer chce wydać około 2500-2700.

 

Nie chce się bawić w podkręcanie dlatego też uważam, że procesor i5 2400 mi w zupełności wystarczy.

 

Co do grafiki, obecnie mam karte GF 9600GT od Zotac'a AMP! edition i z niej jestem zadowolony. Patrząc na modele 560Ti Gigabyte w wersji SOC jest dobrze wykręcona, leecz nie moge jej znaleść w polskich sklepach. Myśle nad MSI ze względu na to, że ma potencjał do podkręcania.

 

Czekam na opinie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile byś chciał wydać najlepiej kupić Seasonic M12II 620 a jak za drogi to taniej jest Tacens Valeo III 600w . Oba są lepszymi konstrukcjami od ocz'a , szefa. Sa ciche i dobrze trzymią nipięcia. Seasonic troche lepiej wykonany i mocniejsza linie 12v posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu wszystkiego zdecydowałem się złożyć takie coś :

 

Zasilacz : SeaSonic M12II-620 620W

Płyta główna : Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155

Procesor : Intel I5 2500K

Grafika : MSI GeForce GTX560Ti Twin Frozr II OC

Pamięć RAM : 4GB ddr 1333MHz goodram'y

Dysk : 1TB Samsung'a F3 32MB cache

 

Za jakiś miesiąc dokupię do zestawu kolejne 4gb ramu i dysk SDD Crucial'a C300 lub jakiegoś OCZ Vertex'a na system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...