Skocz do zawartości
boo007

Procesor z allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Taka tam historia.

 

Kupilem ostatnio procesor na allegro (e5300). Jakos specjalnie go nie testowalem (liczyl pi przez 20 minut), uznalem ze jest sprawny, ale po okolo godzince sie zrestartowal. Zauwazylem, ze procesor restartuje sie w losowych momentach. Podejrzewalem, ze chlodzenie jest zle zamocowane, ale po przykreceniu innego chlodzenia procesor nadal sie restartowal. Meczylem sie, ustawialem rozne opcje w biosie i nadal to samo. Temperatury byly w normie. Sprawdzilem procesor na innej plycie glownej (chyba to byla asus P5B) i tez restart. Po ostatnich restartach na moim komputerze, nie chcial sie nawet system zaladowac (livecd ubuntu, kernel rzucal wyjatkiem, ze jest problem sprzetowy, czasami sie po prostu restartowal). Odeslalem procesor na gwarancje (14dni :/), a tam niby wszystko dziala. Moja plyta (gigabyte ga-965p-ds3) jest sprawna (kupilem nowy Dual Core e6500 i zadnych restartow).

Nie wiem co o tym myslec.

 

Moze ktos ma pomysl, dlaczego procesor u mnie ma tekie problemy.

Teraz sobie mysle, ze moze moja plyta ustawila zle napiecia (niestety nie spisalem, ale chyba ~1.28).

 

 

ps. sorry za brak literek pl, ale mam swiezy system (gentoo) i jeszcze nie ustawilem lokalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek uwalony, a sprzedawca twierdzi, że wszystko działa, bo miga się od odpowiedzialności, na zasadzie, że gwara 14 dni jest tylko żeby ładnie wyglądała napisana na aukcji, a nie po to, żeby z niej korzystać niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 1.28V to aż nadto żeby e5300 pracował na standardowych ustawieniach. Pewnie właściciel go kręcił i jak procek się zdegradował to postanowił go sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...