Skocz do zawartości
chrzanu91

Zestaw PC do FSX?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do złożenia komputera za ok 3500 zl i kompletnie nie wiem jaka konfiguracja bedzie najlepsza. Komputer bedzie głownie potrzebny do FSX.

Wstepnie wybralem sobie takie podzespoly:

-Intel Core i5 2500K 3,30 GHz 799 zł

-Radeon 6950 Gigabyte 2GB 1069 zł

-Kingston HyperX DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9 Blu 200 zł

-Chłodzenie procesora: CoolerMaster V8 269 zł

-Obudowa: cooler master haf 912 plus 295 zł

-Gigabyte GA-H61M-D2-B3 339 zł

-Zasialcz: Prosze zaproponować coś dobrego bo nie wiem jakie

 

Łącznie wyszło: 2971+zasilacz

 

Co do grafiki to pewnie wgram BIOS z HD6970 chyba ze jest jakas lepsza karta. Jeżeli jest lepsze chłodzenie procka niż V8 to prosze cos zaproponować. Obudowa nie będzie za mała pod tą grafikę?. Widzialem tansze pamieci RAM DDR3 od tych ktore wybralem, ale nie wiem czy sa warte swej ceny i czy nadadzą sie pod podkręcanie procka. Ta płyta głowna nada się pod podkręcanie I5 czy lepiej dolozyc i wybrac Gigabyte GA-P67A-UD4-B3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wgrywaniem BIOSu może być problem bowiem AMD pozmieniało ułożenie elementów na PCB w najnowszych kartach 6950 i z wgrywana BIOSu nici.

 

Czy FSX korzysta bardziej z procesora czy karty graficznej?

 

Ostatnio słyszałem że bliżej mu do procesora niż grafiki więc może lepiej kupić 2600k i grafikę gorszą, albo jak masz czas to czekać na buldożery od AMD bo maja mieć 8 rdzeni co dałoby chyba nawet lepszy efekt niż 4rdzenie od Intela?

(jeżeli oczywiście jeżeli FSX korzysta z bardziej z procesora niż z grafiki, oraz jeżeli proce od AMD będą choć porównywalne z Intelem)

Edytowane przez midway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...