Skocz do zawartości
Alanz

PRIMARY PCIE 2.0 x16

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie i coś czuje, że nie jest to możliwe, ale zapytam się was aby się utwierdzić.

Mamy płytę INTELA DQ670W i ta płyta ma sloty PCIE 1x, 4x i ostatni na grafę zwany primary x16.

Płyta obsługuje grafike z proca i chcieliśmy wykorzystać slot pcie x16 aby podpiąć kontroler adapteca.

Czy można ten slot wykorzystać do innych urządzeń czy tylko grafa?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można.

 

Szybciej byłoby samemu sprawdzić, ale co tam.

 

Zachęcony Twoją odpowiedzią sprawdziłem, ale z mizernym rezultatem.

W biosie na sztywno ustawiłem kartę wbudowaną. Co prawda kontroler jest pcie x8, ale powinien działać bez problemu w x16.

Podłączenie kontrolera do slotu pcie x16 powoduje, ze mamy ciemno na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi działać, bo fizycznie, x16 (na chipsetach Q elektrycznie x8) jest kompatybilne z każdą szerokością szyny, czy to x1 czy x8. Czy BIOS jest aktualny?

 

 

Sprawdź czy masz te opcje: Allow Simultaneous PCIe x16 Video Card (PEG) and IGD w menu Performance > Bus Overrides oraz tę: Detected Video Device Priority w Configuration > Video. Rozumiem, że Integrated Graphics Device w menu Configuration > Video jest na Always Enable? Jeśli tak, to nie ma siły, coś musi być albo z płytą, albo z IGP. Nic więcej mi do głowy nie przychodzi.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...