Skocz do zawartości
S4racen

Porty audio 5.1 na przodzie obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę sobie wyprowadzić porty audio 5.1 z przodu obudowy. Z panelu jak na poniższym zdjęciu chcę wydłubać porty audio i zamontować je w obudowie.

 

Dołączona grafika

 

Mam w związku z tym dwa pytania. Czy port audio na płycie MSI P55-GD65 pozwoli mi uzyskać dzwięk 5.1?

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Mam także kartę Audigy 2 ZS i wiem, że można podłączyć do zaznaczonego portu na zdjęciu panel audio. Czy ktoś wie czy ten port wypuszcza dźwięk 5.1 i jaka jest kolejność pinów?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym SoundBlasterze w tym białym złączu wyprowadzony jest tylko sygnał stereo, to samo prawdopodobnie jest z płytą główną (btw używasz integry jak masz SB ? oO).

 

Jakie końcówki mają kable od złącz tego panelu? (btw#2 jaki jest sens wyprowadzania sygnału 5.1 na front panel? Stereo jeszcze rozumiem - słuchawki, ale głośników raczej nigdzie nie przenosisz i lepiej mieć gdzieś schowane niż żeby walały się pod nogami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już - to złącze ma wyprowadzony tylko sygnał stereo.

 

Przerób sobie te końcówki na minijack i przedłuż przewody tak by sięgały tylnego panelu. Innego sposobu za bardzo nie widzę.

 

(Btw wybór słuchawek 5.1 najgenialniejszym pomysłem nie był)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście piszesz, że chcesz wydłubać z panelu porty audio i umieścić je w obudowie - moim zdaniem prostszym wyjściem byłoby zastosowanie przedłużek minijack - możesz zrobić, możesz kupić - żaden problem - kabelki puścisz albo środkiem obudowy, albo podkleisz pod nią. Kwestia estetycznego zamontowania wyjść gdzieś (niekoniecznie przy budzie kompa).

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...