Skocz do zawartości
jahulen

Modernizacja 775 -> 1155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym przejść na platformę 1155 z 755 i mam kilka pytań. Na początek co jest:

Dual core e5300

ram OCZ jakieś 4gb najprostsze

płyta Gigabyte ep43cośtam

sapphire hd4830

dyski sztuk trzy

zasilacz be quite 350W

 

a co ma być:

i5 2500k

Asrock P67 Pro3 B3 ?

jakiś ram (Goodram?)

zasilacz (OCZ ModXStream Pro 500W?)

 

reszta na razie musi zostać.

 

pytania i fakty:

1. W płycie usb 3.0, sata 3 i żeby mój Ninja 2 rev b wszedł na nią, mam zapinki na lga1156 i lga1136, czy coś przypasuje do tego Asrocka?

2. Nie będę ekstremalnie kręcił, ale coś na pewno, stąd i5 2500k, czy ram goodram z polecanych da radę? Czy to jest to samo co tutaj?

3. Czy to co napisałem ma sens, czy coś wymienić? Na pewno chcę 2500k, co do reszty nie mam pewności, wziąłem z polecanych zestawów

4. Czy zasilacz OCZ będzie cichy w idle? Komp chodzi 24/7 więc chciałbym, żeby był tak cichy jak mój be quiet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, zasilacz nie musi być z proline, jaki sklep polecasz gdzie mają ten zasilacz? Nie chodzi mi o to gdzie go w ogóle mają, ale gdzie warto kupować. Do czego jest odpowiedź 'tak'? Do 2. pytania?

 

Co do zasilacza to widzę, że te seasonic dosyć drogie chciałbym się w 250-300zł zmieścić z zasilaczem. Jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taką możliwość finansową, to zmień Pro3 na Extreme4. A dlatego, że o ile Pro3 tak samo nadaje się do OC (sam ją mam) czyli wyciągniesz z proca tyle samo względem Extreme4, to o tyle różnice są w kwestii ustawień UEFI. Ext.4 ma lepiej rozwiązane zagadnienia związane z offsetem i LLC, i może się to przydać szczególnie jeśli będziesz chciał kręcić do oporu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę kręcił do oporu, spokojnie mi wystarczy jak procesor będzie chodził na 4,3-4,5 (mam nadzieję, że to realne?). Bardziej się zastanawiam co z zasilaczem, na razie opcje są takie:

Seasonic 520W na razie chyba najfajniejsza opcja

OCZ 500W

 

Możecie coś jeszcze polecić? Tak żeby do tych 4,3-4,5 GHz bez problemu poszło. Zależy mi na ciszy i na modularnych kablach, nie musi być raczej dużo wat "pod rozbudowę w przyszłości", nie wymieniam sprzętu co rok, więc jak za 2-3 lata coś będę zmieniał to i tak zasilacz też będzie nowy. Co najwyżej zmienię grafikę w tym roku, ale na pewno na nic prądożernego, gram bardzo rzadko i nie w najnowsze gry.

 

EDIT:

Jeszcze coś takiego znalazłem: Tacens Valeo III warte to zachodu? Na bezgłośności zależy mi w sumie tylko w idle (w nocy). Uprzedzę stwierdzenie, że dyski i tak zagłuszą, są w boxach bitumicznych, nie słyszalne dopóki nie włoży się głowy do budy :)

Edytowane przez jahulen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichszy , mniejsze tetnienia na lini 12v , lepiej wykonany , ogólnie jest to po prostu lepsza konstrukcja. Jedyną jej wada jest troche słabsza obciążalność lini 12v , lecz taki ocz potrafi się przy dużym obciążeniu wyłączyć a tacens nie.

Seasoni jest jeszcze lepszy , ma najmocniejszą linie 12v , najstabilniejsze napięcia i jest najlepiej wykonany a także jest cichy. W porównaniu z Tacensem nie ma tylko trybu półpasywnego , czyli wentylator się nie pod małym obciązeniem (spoczynek).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zasilacza, to ostatnio składałem żonie kompa na Core i5 2500K i dałem jej Corsair CX 500W i daje rade, również jest bardzo cichy. Za miesiąc padł mój stary zasilacz i kupiłem sobie OCZ ModXStream Pro 500W. Jakość wykonania, zachowanie oraz głośność bardzo podobna do Corsair'a, ale obydwóm do wentylatora customowego jaki miałem wcześniej w Chieftecu - Scythe Kamaze Slim 120mm - niestety brakuje.

 

Jednak w tej cenie, to bardzo dobry wybór, zarówno jeden jak i drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę tworzyć nowego tematu, a mam pytanie pasujące do tego

 

na forach i nawet w tym temacie roi się od informacji 1155 ma taki sam rozstaw jak 1156, ale nikt

nie podaje jaki to rozstaw

 

od siebie dodam, że dla lga775 rozstaw otworów mierzony od środka ofc. = 72mm

 

czy ktoś zna rozstaw otworów montażowych dla 1155 ?

 

z góry dzięki za konkretną odpowiedź

Edytowane przez frugasss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...