Skocz do zawartości
B3T0N

jaki macie IQ - iloraz inteligencji :)

Rekomendowane odpowiedzi

heh zalozylem ten topic bo wlasnie wczoraj sie dowiedzialem wynikow na testach u psychologa i okazuje sie ze mam 139 IQ - zdania byly dziecinnie proste - sam sie zdziwilem tym wynikiem i prosilem psychologa zeby poprzeliczal jeszcze raz  ale nie pomylil sie - a ile Wy macie 

 

ja jestem dumny z tego wyniku 8)

Bardzo dużo zależy od skali, bo wg jednej z nich największy iloraz inteligencji maił kilkuletni geniusz informatyki z Anglii i było to 167 jak sięnie mylę, wg inych skali można mieć spokojnie i 200.

 

Więc jeśli masz mieć wg tej pierwszej skali to wątpię w prawdziwiść wyniku, choćby z uwagi na fakt że np. Judith Polgar (najlepsza szachistka świata rywalizująca z mężczyznami) ma ok. 140, a to oznacza już wybitnie uzdolnioną osobę.

110 to już zdolna osoba.

 

Słyszałem też o zupełnie innych testach i okzała się że najbardzij inteligentną osobą na świecie byłą pewno bilbiotekarka, a żę tego nie wykorzystywała to trudno.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abyś sie tomasir zdziwił że szachiści doświadczeni grają z pamięci :) mają gotowe odpowiedzi na daną sytuacje na szachownicy np szewski mat itd szachista z dłógim starzem ma w pamięci inne rozgrywki i wybiera najleszpe posunięcie z tamtych zbytnio sie nie zastanawiając nad wyprzedzeniem ruchu przceciwnika bo grają dość schematycznie :) np kasparow grał schematycznie i deepblue go pokonał a teraz kolejny raz sie z mierzył z innym super kompem :) i co zagrał nie schematycznie w stylu dowolnym wynik komp na łopatkach więc inteligencja to jest ogromna rzecz nie wiemy jak na umysł funkcjonuje gdzie nasze "ja" jest zlokalizowane widziałem rezonans magnetyczny umysłu ludzkiego kiedy próbowano uchywcić naszą świadomość nie udało sie przedstawiała sie jak płomień :) dużo ośrodków było pobudzonych a te testy na IQ powinny być testami na zdolnoci spostrzegawczości !!! matematyczne a wiadomo że nie każdy jest ścisłowcem :) ostatnio czytałem o savnatach to ludzie mający własny świat inaczej go postrzegają i jakiś psycholog przyglądał sie dzieciom dwojgu bliźniaków z tym zespołem wymieniali między sobą cyfry to była ich zabawa wszystko było by normalne ale te dzieci wymieniały 5 4 6 czy nawet więcej cyfrowe liczby pierwsze :)!!!! no i co geniusze nie ??? ale jeden szkopuł orientacja przestrzenna u nich jest minimalna w domu sie nie potrafią znaleźć i co ?? wiele dzieci jest genilanych np czytanie w wieku 2 lat czy znajomość 4 języków w wieku 7 lat ale po pewnym czasie nie wytrzymują one zrównują sie z rówieśnikami :) lub są nadal wybitni sam einstein wyjątkowo późno zaczoł mówić kłopoty w szkole sam powiedział że wolno sie rozwijał ale pozowoliło mu to spojrzeć na świat z innej strony mimo że gigant fizyki był upośledzony w kontaktach ludzkich więc nigdy nie wysuwam pochopnych wniosków że ktoś jest głupi czy nie posiada inteligencji często po ludziach nie widać tego np noga z matemy ale pięknie maluje !!!! lub ma dobrą pamięć !! znam przypadek że znajomek nie umiał liczyć pochodnych !!! a całeczki rozpisywał jak chciał ciekawe nie ?? a co sie okazało nauczył sie zbioru bergera na pamięć (zestaw przykładów z całek mojego matematyka ) książka gróba jak diabli matematyk specjalnie chciał wybierał przykałdy takich jakich nigdy nie robiliśmy a on z pamięci pisał :) i co geniusz przyznał sie dopiero po egzaminie z matemy jak on to zrobił więc ... te testy swoje ludzie swoje ludzki umysł to potęga i mierzyć coś co wykorzystujemy w 10 % ?? jak to zmierzyliśmy że w 10 % teoretycznie pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abyś sie tomasir zdziwił że szachiści doświadczeni grają z pamięci :) mają gotowe odpowiedzi na daną sytuacje na szachownicy np szewski mat itd szachista z dłógim starzem ma w pamięci inne rozgrywki i wybiera najleszpe posunięcie z tamtych zbytnio sie nie zastanawiając nad wyprzedzeniem ruchu przceciwnika bo grają dość schematycznie :) np kasparow grał schematycznie i deepblue go pokonał a teraz kolejny raz sie z mierzył z innym super kompem :) i co zagrał nie schematycznie w stylu dowolnym wynik komp na łopatkach więc inteligencja to jest ogromna rzecz nie wiemy jak na umysł funkcjonuje gdzie nasze "ja" jest zlokalizowane widziałem rezonans magnetyczny umysłu ludzkiego kiedy próbowano uchywcić  naszą świadomość nie udało sie przedstawiała sie jak płomień :) dużo ośrodków było pobudzonych a te testy na IQ powinny być testami na zdolnoci spostrzegawczości !!! matematyczne a wiadomo że nie każdy jest ścisłowcem :) ostatnio czytałem o savnatach to ludzie mający własny świat inaczej go postrzegają i jakiś psycholog przyglądał sie dzieciom dwojgu bliźniaków  z tym zespołem wymieniali między sobą cyfry to była ich zabawa wszystko było by normalne ale te dzieci wymieniały 5 4 6 czy nawet więcej cyfrowe liczby pierwsze :)!!!!  no i co geniusze nie ??? ale jeden szkopuł orientacja przestrzenna u nich jest minimalna w domu sie nie potrafią znaleźć i co ?? wiele dzieci jest genilanych np czytanie w wieku 2 lat czy znajomość 4 języków w wieku 7 lat ale po pewnym czasie nie wytrzymują one zrównują sie z rówieśnikami :) lub są nadal wybitni sam einstein wyjątkowo późno zaczoł mówić kłopoty w szkole sam powiedział że wolno sie rozwijał ale pozowoliło mu to spojrzeć na świat z innej strony mimo że gigant fizyki był upośledzony w kontaktach ludzkich więc nigdy nie wysuwam pochopnych wniosków że ktoś jest głupi czy nie posiada inteligencji często po ludziach nie widać tego np noga z matemy ale pięknie maluje !!!! lub ma dobrą pamięć !! znam przypadek że znajomek nie umiał liczyć pochodnych !!! a całeczki rozpisywał jak chciał ciekawe nie ?? a co sie okazało nauczył sie zbioru bergera na pamięć (zestaw przykładów z całek mojego matematyka ) książka gróba jak diabli matematyk specjalnie chciał wybierał przykałdy takich jakich nigdy nie robiliśmy a on z pamięci pisał :) i co geniusz przyznał sie dopiero po egzaminie z matemy jak on to zrobił więc ... te testy swoje ludzie swoje ludzki umysł to potęga i mierzyć coś co wykorzystujemy w 10 % ?? jak to zmierzyliśmy że w 10 %  teoretycznie pozdr

Co do szachów tak gwoli wyjaśnienia sam grywałem na turniejach i jak by się uprzeć też "na ślepo" grać potrafięchoć nie tak dobrze jak normalnie.

Szachiści wcale ni grajschematami - widać nigdy nie widziałeś efektownie zakończonej partii na ślepo.

 

Deepblue pokonał Kasparowa bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, iż przy każdym posunięciu program (tak np. było z Fritzem) wybiera strategię wybranąmu przez kilku arcymistrzów, więc czasem wychodzi tak jak by Kasparow grał jednocześnie przeciwku kilku na raz...

 

A co do wykorzystania mózgu człowieka (jego możliwości), to jak się nie mylę nie jest to 10 % tylk ok.5-7 % więc jeszcze mniej.

A rozwiązaniem jest takie uszkodzenie mózgu by np. nasze możliwości językowe uległy zmniejszeniu, gdyżwówczas inne części mózgu pracują intensywniej skutkiem czego jestęsmy lepsi w np. matematyce.

 

I tak np. badania mózgu Einsteina wykazały iż w dziedzinach językowych na skutek uszkodzenia mózgu (lub jego wady nie pamiętam) plasował się on na poziomie poniżej przeciętnej dla ogółu ale za to w dziedzinach ścisłych był genialny.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i widzicie, z dyskusji jasno wynika, że majonc IQ na poziomie 10-15 fcale sie nie musze pszejmować, zwuastrza rze moie zdolnośći jenzykofe predezdynujom mnje na gjanjusza fszyzdkih posozdauyh dźedźin rzyća...

:D :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...